Emilia Babska ze złotym medalem Mistrzostw Świata
REKLAMA

Strzelectwo

Emilia Babska mistrzynią świata osób niepełnosprawnych!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dwoje zawodników sekcji strzeleckiej Legii bierze udział w Mistrzostwach Świata w strzelectwie osób niepełnosprawnych. Emilia Babska w sobotę zaprezentowała się fenomenalnie w konkurencji R8, karabinu 50m 3 postawy kobiet. Legionistka, która już wcześniej zapewniła sobie kwalifikację na drugie z kolei Paraigrzyska Olimpijskie, zdobyła złoty medal w tej właśnie konkurencji. Emilia w porannych kwalifikacjach zajęła miejsce piąte, a wynik przez nią uzyskany - 1150 punktów, to nowy rekord Polski. Po południu nasza zawodniczka nie miała sobie równych i zdobyła złoto w konkurencji R8. Srebro zdobyła Iryna Shchetnik (Ukraina), brąz Veronika Vadovicova (Słowacja).

Legionistka zajęła 4. miejsce w konkurencji R2 - karabinie pneumatycznym stojąc. Z kolei w R3 (karabinie pneumatycznym leżąc) z wynikiem 631.1 pkt. zajęła 18. miejsce. Marek Dobrowolski zajął miejsce 20. z wynikiem 630.2 pkt. Dobrowolski w konkurencji R7 (karabin 3 postawy) zajął miejsce 11., a wynik który uzyskał - 1139 pkt. to nowy rekord Polski w tej konkurencji.

W konkurencji R10 - karabin pneumatyczny Mix, Emilia Babska i Marek Dobrowolski zajęli 5. miejsce.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Wujek Wiesiek - 13.11.2022 / 18:45, *.centertel.pl

Gratulacje za wspaniałą walkę i wynik. Wierzyłem. Podziwiam.

odpowiedz
jim - 12.11.2022 / 19:44, *.tpnet.pl

Gratulacje

odpowiedz
Lupus - 12.11.2022 / 19:36, *.centertel.pl

Brawo!!!!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.