fot. Kamil Marciniak
REKLAMA

Reprezentacja Polski

Usterka budowlana na Narodowym. Mecz z Chile na Legii?

źródło: Interia.pl

Towarzyski mecz Polska - Chile, który został zaplanowany na wtorek, 16 listopada, nie odbędzie się na Stadionie Narodowym. W wyniku rutynowych badań wykryto wadę budowlaną, która uniemożliwia rozegranie spotkania. Stadion

Wszystko wskazuje na to, że ostatni sprawdzian kadry Czesława Michniewicza przed wylotem na mundial w Katarze zostanie przeniesiony na stadion Legii Warszawa.W ramach realizowanego standardowego przeglądu stanu konstrukcji dachu przeprowadzono specjalistyczne badania poszczególnych jego elementów, w tym stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę. W wyniku przeglądu ujawniono wadę konstrukcyjną jednego z łączników. W związku z tym operator PGE Narodowego natychmiast zwrócił się do projektanta konstrukcji, firmy SBP i jej wykonawcy, firmy Cimolai w celu konsultacji i zdiagnozowania przyczyn zaistniałej sytuacji. W dniu 10 listopada 2022 roku, w obecności projektanta konstrukcji dachu oraz jej wykonawców, a także naukowców z instytutu technologii w Karlsruhe na PGE Narodowym został przeprowadzony szereg inspekcji. Ich efektem była rekomendacja projektantów, wykonawców i ekspertów, by wyłączyć stadion z użytkowania i przeprowadzić dodatkowe badania, które pozwolą ocenić drogę usunięcia wady. Jednocześnie zamontowano urządzenia kontrolno-pomiarowe pozwalające na bieżące monitorowanie stanu konstrukcji łącznika.

W związku z rekomendacją konstruktorów i ekspertów zarząd PGE Narodowego zdecydował o wstrzymaniu działalności stadionu i wyłączeniu możliwości przebywania na nim. Całkowicie wyłączona została jakakolwiek aktywność na stadionie. Dotyczy to zarówno wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak i konferencji, kongresów, aktywności w powierzchniach biurowych i wycieczek po arenie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Jaro - 11.11.2022 / 21:28, *.sfr.net

A czasami gwarancja w tym roku nie minęła i trzeba wyru.....ć podatników na kasę żeby zamknąć się na plusie w tym roku ?

odpowiedz
Trampek - 11.11.2022 / 21:03, *.125.90

Dziwne ! Cytat: " Usterka budowlana na Narodowym " - ujawniona i ogłoszona , akurat w dniu Święta Narodowego - 11 . Listopada 2022 r. - tuż przed marszem ............ Przypadek ?

odpowiedz
maniek78 - 11.11.2022 / 17:14, *.chello.pl

No k...super.A ja kupiłem bilet.

odpowiedz
L - 11.11.2022 / 18:07, *.aster.pl

@maniek78: to kupisz drugi raz, a tamten ci zwroca.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.