Josue - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Jesień Josue

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Klasyfikację kanadyjską w rundzie jesiennej zdominował jeden zawodnik - Josue. Kapitan stołecznej drużyny zdobył najwięcej bramek (8) i zanotował najwięcej asyst (5). Na drugim miejscu znalazł się Filip Mladenović z 9 punktami, a na trzecim Paweł Wszołek z dorobkiem 7 punktów.

Bilans sezonu 2022/23
20 meczów: 11 zwycięstw - 6 remisów - 3 porażki, bramki: 32-23
średnia punktów: 1,95
gole na mecz: 1,6
gole stracone na mecz: 1,15

Ciekawostki:

26 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 24 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 5 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy i ostatnim kwadransie drugiej połowy - po 7 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 1-15 minutą - 1 bramka.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 1 trafienie, a najwięcej traciła w ostatnimi kwadransie drugiej połowy - 8 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,73 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,46 l.

Dwóch zawodników wystąpiło we wystąpiło we wszystkich meczach. Po 20 spotkań na koncie zgromadzili Rosołek i Wszołek. Najwięcej minut na boisku spędził Josue (1699).

W obecnym sezonie 4 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2022/23 (Ekstraklasa, Puchar Polski)