Marek Kania
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Wyniki Marka Kani w PŚ w Heerenveen

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Heerenveen odbywają się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Marek Kania z Legii w piątkowym wyścigu dywizji B na 1000 metrów (pierwszy start na tym dystansie w tym sezonie) zajął 22. miejsce z wynikiem 1:10.92 min.

W sobotę nasz zawodnik w wyścigu na 500 metrów dywizji A zajął miejsce dziesiąte z wynikiem 34.95 sekundy (+0.61s). Do strefy medalowej legionista stracił 0.26 sekundy. W klasyfikacji generalnej PŚ Marek Kania zajmuje miejsce 12. - ma na swoim koncie 59 punktów.

W niedzielę Kania wraz z Damianem Żurkiem i Piotrem Michalskim startowali w sprincie drużynowym. Polacy zajęli miejsce ósme (wśród 11 startujących załóg) z wynikiem 1:20.74 min. (+1.19s). Polacy zdobyli 34 punkty do klasyfikacji PŚ. Zwyciężyli Chińczycy, przed Holendrami i Amerykanami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Wiesław - 07.12.2022 / 15:17, *.plus.pl

Good job!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.