Łukasz Koszarek podczas meczu w Lublinie - fot. Marcin Bodziachowski

Koszykówka

Start Lublin 76-103 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 9. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Startem Lublin 103-76. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Zielonych Kanonierów, którzy szybko wyszli na prowadzenie 10-2, ale równie szybko je stracili. Wyrównana i otwarta gra z obu stron zaowocowała wysokim wynikiem po pierwszej kwarcie - 29-27 dla Legii. W drugiej części gospodarze ponownie objęli prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać i na przerwę goście schodzili prowadząc 51-46. W zespole Startu zabrakło kontuzjowanego Michała Krasuskiego, a także estońskiego środkowego Kregora Hermeta, z którym lublinianie zdecydowali rozwiązać kontrakt. W drugiej połowie kontuzji doznał łotewski środkowy Startu, Klavs Cavars, a jego miejsce zajął Roman Szymański - pod nieobecność Cavarsa legioniści zyskali większą przewagę w strefie podkoszowej.

Podczas tego meczu, pod nieobecność Macieja Jamrozika (który niedawno został ojcem), na ławce pojawił się jeden z asystentów Akademii Koszykarskiej Legii - Maciej Jankowski.

Trzecia kwarta należała do Legii, która powoli powiększała przewagę i na ostatnie dziesięć minut wychodziła z przewagą 12 punktów (72-60). Czwarta kwarta to popis drużyny ze stolicy, która szybko odskoczyła o kolejne 8 oczek i do samego końca pilnowała wypracowanej przewagi.

- Cieszy nas bardzo to zwycięstwo, bo bardzo potrzebujemy ich, by mieć coraz lepszy bilans w Energa Basket Lidze. Lublinianie nie są łatwym przeciwnikiem, ale uniknęliśmy nerwowej, zaciętej końcówki. Fajne, zespołowe zwycięstwo, mamy nadzieję, że w piątek także zwyciężymy, tym razem w Bydgoszczy – powiedział po meczu Grzegorz Kamiński.

Było to piąte zwycięstwo Legii Warszawa w obecnym sezonie ligowym. Kolejne spotkanie podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają w piątek, 2 grudnia o godz. 19:30 w Bydgoszczy.

PLK: Start Lublin 76-103 Legia Warszawa
Kwarty: 27-29, 18-22, 15-21, 16-31