Bartłomiej Rośkowicz z trenerem
REKLAMA

Boks

Rośkowicz brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięściarz Klubu Bokserskiego Legia, Bartłomiej Rośkowicz zdobył dziś w Hiszpanii brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii do 63,5 kilograma. W półfinałowej walce legionista, przegrał zdaniem sędziów minimalnie na punkty z Gruzinem, Demirem Kayaią.

Legionista był jedynym medalistą z Polski na tych mistrzostwach. W drodze do półfinału Rośkowicz wygrał cztery pojedynki. Po zwycięstwach z Lee Hyeon Wookiem (Korea Południowa), Johannesem Suhonenem (Finlandia), Ghayenianem Vaskenem (Belgia), w ćwierćfinale zwyciężył Turka, Halita Dasa. W walce o strefę medalową, Bartek miał sporą przewagę, a ostatecznie wszyscy sędziowie punktowali jednogłośnie 29:28 na korzyść naszego zawodnika.

W półfinałowej walce legionista mierzył się z Gruzinem, Demirem Kayaią. Sędziowie punktowali 28:28, 29:27, 29:27, 28:28 i 28:28 na korzyść rywala. Jak informuje Grzegorz Proksa z Polsat Boxing Promotions, o wygranej Gruzina zdecydował supervisor. Brązowy medal MŚJ to olbrzymi sukces naszego zawodnika. Tym bardziej, że Kayaia, z którym Rośkowicz walczył w półfinale to 3-krotny mistrz Europy, który nie doznał porażki na Starym Kontynencie od czterech lat. Gratulujemy!


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
syrenka - 24.11.2022 / 22:44, *.orange.pl

Copacabana Konin - pozdrawia! Powodzenia i niech się wiedzie !

odpowiedz
Borewicz - 24.11.2022 / 18:32, *.cyfrowypolsat.pl

Ogromne brawa dla Ciebie Chłopaku i całego sztabu. Mądrze i cierpliwie go prowadzćie do dalszych sukcesów już na zawodowych ringach. Szacun.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.