Legia - Trefl - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 79-71 Trefl Sopot

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 12. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała 79-71 z Treflem Sopot, który zajmuje 2. miejsce w tabeli PLK i przed tym spotkaniem miał na swoim koncie zaledwie dwie porażki. Stołeczny zespół rozegra w grudniu jeszcze 2 spotkania - we wtorek o godzinie 20:00 na Torwarze z Galatasaray Stambuł, a 23 grudnia na wyjeździe z Arką Gdynia.

Fotoreportaż z meczu - 61 zdjęć Woytka

W czwartkowym starciu nie wystąpił Devyn Marble, który został odsunięty od drużyny. Nietypowa godzina meczu i środek tygodnia spowodowały, że hala na Bemowie nie wypełniła się nawet w połowie. Legioniści objęli prowadzenie już na samym początku i ani razu nie pozwolili gościom na przejęcie inicjatywy. Pierwsza kwarta zakończyła się 9-punktowym prowadzeniem podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. W drugiej kwarcie rywale odrobili pięć oczek i na przerwę schodzili przegrywając 30-36.

Po zmianie stron koszykarze Legii nie dopuścili jednak do kolejnego odrabiania straty i trzecią kwartę wygrali 21-16 i przed decydującymi dziesięcioma minutami prowadzili 57-46. Pięć minut przed końcem gospodarze utrzymywali 12-punktowe prowadzenie z wiceliderem, ale następnie w dwie minuty stopniało ono o połowę. Na szczęście trójki Lesliego i Koszarka pozwoliły legionistom zachować w miarę bezpieczną różnicę i ostatecznie zwyciężyć.

kwarty: 25-14, 11-16, 21-16, 23-25