Jakub Straszewski
REKLAMA

Boks

Jakub Straszewski wicemistrzem Polski seniorów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dziś w Zabrzu zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Zawodnik Klubu Bokserskiego Legia i były pięściarz Championa Włocławek, Jakub Straszewski zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 86 kilogramów. Miesiąc wcześniej zdobył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski, a w roku ubiegłym zdobył srebrny medal młodzieżowych Mistrzostw Świata.

W Zabrzu, w drodze do finału legionista wygrał jednogłośnie na punkty trzy walki - z Michałem Wiktorowskim, Patrykiem Atanowiczem i Klemensem Szczepaniakiem.

W finale Straszewski mierzył się z Tomaszem Niedźwieckim, brązowym medalistą tegorocznych Mistrzostw Europy. Walka długo była bardzo wyrównana, po dwóch rundach na kartach sędziowskich były cztery remisy, ale na niespełna półtorej minuty przed końcem, Niedźwiecki przeprowadził akcję, która zdecydowała o jego końcowej wygranej na punkty (jednogłośnie). Zawodnik kieleckiego klubu skontrował Straszewskiego, poprawiając następnie prawym sierpowym, i po tych ciosach sędzia liczył naszego zawodnika. Straszewski do końca starał się trafić rywala, by odrobić straty, ale czasu do końca pojedynku było już niestety za mało.
Finałową walkę można obejrzeć TUTAJ.

Wyniki Jakuba Straszewskiego w MP seniorów:
I runda: Jakub Straszewski - Michał Wiktorowski (Gwardia Szczytno) 5:0
1/4 finału: Jakub Straszewski - Patryk Atanowicz 5:0
1/2 finału: Jakub Straszewski - Klemens Szczepaniak (BBB Serca Krakowa) 5:0
Finał: Jakub Straszewski - Tomasz Niedźwiecki (KKB Rushh Kielce) 0:5
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.