fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wymiana murawy po sezonie

Woytek, źródło: Legionisci.com

Pod koniec rundy jesiennej piłkarze i sztab szkoleniowy zwracali uwagę na kiepski stan murawy na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Choć w bieżącym sezonie Legia nie grała w europejskich pucharach, to murawa była użytkowana dodatkowo przez zespół Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów. Ostatni raz nawierzchnia wymieniana była we wrześniu 2019 roku. Jak się dowiedzieliśmy przed rundą wiosenną nie nastąpi jej wymiana.Rozważano wymianę murawy zimą, ale nie było gwarancji, że trawa odpowiednio się ukorzeni przy niesprzyjającej pogodzie. Zamiast tego klub podjął decyzję o tym, by zimą zintensyfikować prace naprawcze i maksymalnie przywrócić jakość boiska, poprzez dosiewanie specjalnymi mieszankami i dodatkową ochronę podczas gorszej pogody.

Natomiast po sezonie zaplanowane są gruntowne prace nad modernizacją całego boiska. Na przełomie czerwca i lipca wymienione zostaną wszystkie warstwy murawy. Ostatni raz takie prace odbyły się osiem lat temu. Operacja ma kosztować blisko 2 miliony złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
LegiaFans - 09.12.2022 / 17:37, *.chello.pl

Brawo oby aktualny stan murawy nie przeszkodził w zdobyciu Mistrza. Kieruje do tych co decydują.

odpowiedz
Mietek - 09.12.2022 / 15:44, *.play-internet.pl

Krzesełko czerwone a raczej już różowe bo wyblakłe by wymienili na zielone na wschodniej ( dół sektor L ) bo rzuca sie w oczy. Nie wiem co za debil wymienia ale drażni w oczy z zachodniej.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.12.2022 / 11:43, *.164.2

Czyli niewymiana, a nie wymiana. Tytuł z rodzaju: "Pawlak na balu z prostytutką".

odpowiedz
axlrose - 09.12.2022 / 17:47, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Redaktor Woytek pewnie nauki pobierał na onecie czy tam wp.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 09.12.2022 / 18:33, *.legionisci.com

@axlrose: Rozumiem, że przeczytanie więcej niż jednego akapitu stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie? Trudno.

odpowiedz
Hautausmaa - 09.12.2022 / 11:05, *.tpnet.pl

Czyli transferów nie będzie.

odpowiedz
Wycior - 09.12.2022 / 13:47, *.vectranet.pl

@Hautausmaa: będą. Wychodzące.

odpowiedz
Darek - 09.12.2022 / 13:53, *.chello.pl

@Hautausmaa: Większy pożytek będziemy mieli z murawy niż z transferów takich jak Kramer.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.