Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Pekhart rozwiązał kontrakt. Szwedzi chcą Johanssona?

Woytek

Tomas Pekhart odszedł z Legii po zakończeniu ubiegłego sezonu. Legia kusiła czeskiego napastnika, ale wybrał atrakcyjniejszą finansowo ofertę Gaziantep FK. Zaledwie po półrocznym pobycie w Turcji Pekhart zdecydował się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Jesienią wystąpił w 12 spotkaniach i zdobył 2 bramki. W sumie rozegrał 515 minut, czyli niecałe 6 pełnych meczów.



Ruchy zimowe transferowe Legia uzależnia przede wszystkim od tego, czy ktoś z drużyny odejdzie. Trener powtarza jednak, że potrzebuje napastnika, szczególnie w kontekście kontuzji Blaza Kramera. 26-latek najprawdopodobniej nie będzie dostępny przez najbliższe 3 miesiące. Czy klub z Łazienkowskiej podejmie rozmowy 33-letnim Czechem, który podczas pobytu przy Łazienkowskiej zdobył 39 bramek w 90 spotkaniach? "Od teraz jestem wolnym agentem i nie mogę się doczekać styczniowego okienka transferowego" - napisał w mediach społecznościowych zawodnik.

"Ikea" wróci do Szwecji?

Według szwedzkiego "Sportbladet" Mattias Johansson znalazł się na liście życzeń AIK Solna. 30-letni obrońca na początku tego sezonu był podstawowym zawodnikiem Legii, ale po zmianie ustawienia na trzech obrońców przestał być pierwszym wyborem trenera Kosty Runjaicia. Do końca jego umowy z Legią pozostało zaledwie 6 miesięcy, a przy Łazienkowskiej nie są przekonani czy warto rozmawiać o przedłużeniu umowy. "Ikea" ma łatkę gracza, który raz po raz ma problemy zdrowotne, więc nie powinna mu robić problemów w przypadku ewentualnego transferu. Johansson po pierwszym stycznia będzie mógł bez przeszkód rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Nieznany - 10.12.2022 / 15:27, *.vectranet.pl

To, że nie jest szybki to ja rozumiem, ale czyim jest on agentem...?

odpowiedz
Martek - 10.12.2022 / 12:01, *.chello.pl

Redakcjo, IKEA to akronim, piszemy całość z dużych liter :)

odpowiedz
Jak mądrze kupić ? - 10.12.2022 / 00:40, *.orange.pl

Panowie tu nie trzeba być jakimś magikiem by wiedzieć który dobry nie dobry to poprostu trzeba jeździć oglądać pytać obserwować i wtedy znajdujesz taka perełke ale że w tym klubie nie ma komu tego robić to są takie efekty powiedziałem to w skrócie oczywiście.Gdzie te talenty ? Gdzie te LTC no gdzie panie Miodulski ja się pytam jako kibic który zaprzestał chodzić już na mecze niestety a chodził od lat 90!

odpowiedz
Kibic - 09.12.2022 / 19:51, *.orange.pl

Wyj...........ć ..czecha jak on Legię ! Niech gra w Karwinie

odpowiedz
A - 09.12.2022 / 19:38, *.172.85

Pekhart ,ktory idiota podpisze z nim kontrakt . Imie i nazwisko.

odpowiedz
Redi - 09.12.2022 / 14:09, *.play-internet.pl

Czyli w pół roku zarobił te grube miliony na starość, że teraz już może wrócić i grać za mniejsze pieniądze?? Teraz to propozycja powinna dotyczyć połowy tego co miał oferowane przy przedłużeniu. Szanuj się Legio!!!

odpowiedz
BIE(L)ANY - 11.12.2022 / 12:38, *..

@Redi: Po co zawracać sobie nim głowę. Nie powinno być tematu jego powrotu.

odpowiedz
znajca - 09.12.2022 / 12:51, *.com.pl

Mattias Johansson... Jego CV to absolutny fenomen. Jak on to osiągnął, przy jego umiejętnościach, pozostaje zagadką.

Za wikipedią [lata; klub; mecze (bramki)]:

2009–2011; Kalmar FF; 41 (1)
2012–2017; AZ Alkmaar; 129 (6)
2017–2020; Panathinaikos; 63 (5)
2020–2021; Gençlerbirliği; 29 (3)
2021–2022; Legia Warszawa; 25 (2)
Reprezentacja Szwecji; 8 (1)

odpowiedz
Tombo - 09.12.2022 / 12:33, *.centertel.pl

Liczę na powrót Rafała Wolskiego jak nie w tym okienku, to w połowie 2023.

odpowiedz
Kibolek - 09.12.2022 / 10:22, *.telefonica.de

MIODUSKI LICHWIARZU WON Z LEGII

odpowiedz
ZC - 09.12.2022 / 08:28, *.plus.pl

Serce boli , jak czytam że mam wrócić pepik .
Bardzo chciałem by wrócił Prio ale bardziej żałuje odejścia i niedanie prawdziwej szansy młodemu Włodarowi . Można było pozyskać za drobne Karola Angielskiego który miał udany sezon w Radomiaku . Klub chyba ma niezłe relacje z Mielcem , powalczyć o ich Asa .

odpowiedz
Kamień - 09.12.2022 / 05:21, *.chello.pl

Taki Raków ma też jednego właściciela, a dalej zamierza się wzmacniać. To tylko pokazuje jakim gołodupcem na prawdę jest Mioduski

odpowiedz
Antyberg - 08.12.2022 / 22:11, *.orange.pl

Chyba sobie ktoś jaja robi, Pekhart to jak nie chciał zostać to nie, teraz to my go nie potrzebujemy, niech szuka szczęścia gdzie indziej!

odpowiedz
Gigi - 08.12.2022 / 21:24, *.orange.pl

Ten Kramer to jedno wielkie nieporozumienie.
Przyjechał na leczenie czy wzmocnienie drużyny ?
Rozwiązać umowę w zimę i znaleźć kogoś w jego miejsce.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 08.12.2022 / 20:52, *.plus.pl

Marijan Antolović jest wolny, brać go!

odpowiedz
hulk - 08.12.2022 / 21:11, *.chello.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: hahahahahahhahahahahahah :D
Zdrowie Mordo!

odpowiedz
Maverick - 08.12.2022 / 18:41, *.vectranet.pl

Wywalić Szweda i slowenca.Nie wiem po co w ogóle tu przyszedł...
Typ kompletnie nieznany z przeciętnej ligi szwajcarskiej.Może troszeczkę lepszej od naszej.I przyszedł po to aby się za pieniądze podatnikow leczyć? ...To gdzie ci nasi mędrcy w postaci skautow mieli oczy ze sprowadzili takiego slepaka...Co do Pekharta to w parze z Carlitosem mogłby stworzyć całkiem niezły duet.Przy systemie 4-2-3-1 Carlitosa widziałbym na 10 ce a pekharta na 9 ce.I wtedy wyglądałoby to o wiele lepiej.
Co do Szweda to pozbyc się typa i sprowadzić obojętnie jakiegoś prawego obrońcę.Napewno będzie lepszy od Szweda.

odpowiedz
Wycior - 08.12.2022 / 23:00, *.vectranet.pl

@Maverick: za jakie pieniądze podatników?! Gdyby Legia korzystała z usług NFZ to Blaz miałby wizytę u specjalisty za 17 miesięcy…

odpowiedz
Maverick - 09.12.2022 / 13:57, *.play-internet.pl

@Wycior: Co za różnica.Niech będzie że facet leczy się za klubową kasę.Sęk w tym ze on ma grać A nie co chwila się leczyć.Drugi po Grzelaku szklany chłopak.
Widać że skautostwo z mioduskim niczego się nie nauczyli.Dziadostwo było jest i tak już pozostanie.I jak ta Legia ma walczyć o mistrza...

odpowiedz
Wycior - 09.12.2022 / 22:22, *.vectranet.pl

@Maverick: tu masz absolutną rację. Sęk w tym, że Legia uporczywie korzysta z usług przeróżnych „agentów” zamiast samodzielnie penetrować chociaż polski rynek…

odpowiedz
exsa - 08.12.2022 / 18:29, *.orange.pl

LEGII potrzeba pilkarzy do 30-stki a co z Kramerem czy przyszedl po to zeby odejsc ! Co jest na rzeczy ? !!!

odpowiedz
LegiaFans - 08.12.2022 / 18:20, *.chello.pl

Panowie co do Pekhart-a dajmy se spokuj. Wielki szcunek to co dokonał dla (L)egii ale swoje lata juz ma. Johansson jeśli trener tak zdecyduje pożegnamy go bez żalu. Dzieki za wszystko Good Luck!

odpowiedz
ŁoLi - 08.12.2022 / 18:17, *.mm.pl

A Ręcznika Miszty nikt nie chce ???

odpowiedz
Warszawa - 09.12.2022 / 09:52, *.com.pl

@ŁoLi: sam jesteś ręcznik, pajacu.

odpowiedz
bronek49 - 08.12.2022 / 17:58, *.chello.pl

pozbyć się bez żalu

odpowiedz
P. - 08.12.2022 / 17:44, *.tpnet.pl

Johanssona

odpowiedz
P. - 08.12.2022 / 17:45, *.tpnet.pl

@P. : Pozbyć się jak najszybciej

odpowiedz
Vuko - 08.12.2022 / 16:45, *.tpnet.pl

Tylko gdzie do Zegrze ze Sztokholmu? Kramer jak sie wyleczy to.... rozwiąże kontrakt. Pekhart? Mlody obiecujący

odpowiedz