Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek przedłużył kontrakt z Legią

Woytek, źródło: pilkanozna.pl / legia.com

Legia Warszawa podpisała nowy kontrakt z Maciejem Rosołkiem. Obecna umowa 21-letniego napastnika ze stołecznym klubem obowiązuje do końca sezonu 2023/24, a więc jeszcze przez 1,5 roku, ale już teraz dyrektor sportowy Jacek Zieliński zdecydował się na przedłużenie umowy o kolejny rok, czyli do czerwca 2025 roku.





W obecnym sezonie Rosołek jest podstawowym graczem pierwszej drużyny. Wystąpił we wszystkich 20 jesiennych spotkaniach i zdobył jedną bramkę. Pion sportowy docenia postępy, które regularnie wykonuje "Rossi" i panuje przekonanie, że będzie podnosił swoje umiejętności, a tym samym wartość.

- Dla mnie - chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut - powiedział po podpisaniu umowy Rosołek. - Czuję zaufanie trenera Kosty Runjaicia. To bardzo ważne, bo dodaje pewności siebie. Mam już pewne doświadczenie, zagrałem trochę meczów w pierwszej drużynie i mogę powiedzieć, że bardzo dużą rolę w piłce odgrywa głowa. Umiejętności każdy posiada, ale na boisku często decyduje mentalność, a zaufanie trenera daje spokój i pozytywnie wpływa na ten aspekt. To kluczowa rzecz - dodał piłkarz.

- Mamy wiele powodów do przedłużenia kontraktu z Maćkiem. To bardzo pracowity, już dość dojrzały piłkarsko zawodnik o dobrej fizyczności i pewnym doświadczeniu, który ma umiejętność kreowania sytuacji sobie i kolegom. Bardzo cenię jego zaangażowanie dla zespołu. Będąc w akademii, w każdej kategorii wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem, który grał dla dobra drużyny, nie dla indywidualnych celów. Może być przykładem dla naszych juniorów w kwestii zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Spodziewam się, że Maciek będzie się rozwijał jak do tej pory i zostanie jeszcze lepszym piłkarzem - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Maverick - 13.12.2022 / 12:49, *.play-internet.pl

Haha,od razu poczułem się pewnie.
I to mówi główny skaut legii,nie widząc że Rosołek na tą pozycję jest słaby.Uważam że typ powinien grać jako skrzydłowy.Poćwiczyć kiwki,jakieś zwody,umiejętność dosrodkowania w pełnym biegu A wyniki powinny przyjść o wiele lepsze niż teraz.Ale znając naszych legijnych znawców to pewnie będą cisnąć go na napastnika.

odpowiedz
grzesiek - 11.12.2022 / 10:13, *.centertel.pl

On ma 21 lat ludzie, jak bedzie mial 23-24 i nie zacxnie strzelać wiecej to wtedy go opchnąć. A poki co to nasz wielki talent o nadzieja.

odpowiedz
Coachbiedronka - 10.12.2022 / 10:52, *.play-internet.pl

napastnik powinien strzelać więcej bramek,jeszcze jeden sezon i jak nie będzie miał przynajmniej 8 goli powinniśmy go pożegnac,
powinni odejść
1.kharatin
2.definitywnie Joel Abu Hanna
3.kramer
4.johanson
5.skibicki
Co rundę najsłabsi powinni odchodzić lepiej niech gra młodzież.

odpowiedz
gazza - 10.12.2022 / 09:29, *.inetia.pl

Ile można czekać ażnapastnik się przełamie i zacznie strzelać gole , bo do tego jest chyba trenowany...!?!
Jeśli po tylu meczach nie ma za dużo bramek na koncie to takinapstnik jest do sprzedania i koniec tematu.

odpowiedz
dexPL - 13.12.2022 / 15:38, *.aster.pl

@gazza: No popatrz, a kto kupi napastnika, co nie strzela bramek? Jakoś wszyscy szukają takich, co bramki strzelają :)

odpowiedz
NaSpokojnie - 09.12.2022 / 21:20, *.orange.pl

Z jednej strony chcemy mieć wychowanków w składzie, z drugiej strony jak już jest to wszyscy po nim jadą....
Wiem ze nie strzela ale ciągle wierzę że się odblokuje..

odpowiedz
stabur - 09.12.2022 / 21:07, *.orange.pl

Rosołek to typ trochę podobny do Ziela: pracowitość, solidność, zespołowość. Tylko, że grając w napadzie w takim klubie trzeba jeszcze błysku.

odpowiedz
Kibic - 09.12.2022 / 19:21, *.torun.pl

Myślałem, że mistrzostwa nie zdobędziemy przez minimum najbliższe 3 lata ale wygląda na to, że prezes ma inne plany :) Na pewno odpali w końcu. Już w arce był o krok od tego. Docenili w końcu wychowanka. Pion sportowy najwyższej klasy. Teraz już tylko mobilizacje i gdybym jeszcze raz miał przytulić hajs :) Dziwi, że tylko 50% kibiców wierzy w mistrzostwo :) Wiara czyni cuda, a naiwni przenoszą góry :)

odpowiedz
Stary Sutener - 09.12.2022 / 17:55, *.cyfrowypolsat.pl

No to jesteśmy uratowani, kadra w pełni gotowa, bójcie się chamy z Rosołkiem na czele na wiosnę wracamy jak po swoje!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
popuLaryzator piłki kochanej! - 09.12.2022 / 16:00, *.57.64

Zielu zapomniał powiedzieć że Rosołek jest specyficzny i bojaźliwy aLe ponoć nowy nasz Coach odkryje zalety i zakryje wady....

odpowiedz
Korda - 09.12.2022 / 14:51, *.centertel.pl

Rosołek to taki drugi Milik w kadrze. Najprostsza akcję potrafi spier......

odpowiedz
Ja - 09.12.2022 / 12:43, *.plus.pl

Nie tylko nie to. Drugi Kucharczyk wszystko pier...li a zawsze w podstawowym składzie to jakaś Żenada

odpowiedz
SF - 09.12.2022 / 12:39, *.orange.pl

Praca w trakcie meczu zgoda ale do Niego nalezy tez strzelanie goli ale jak widac nie posiada tej umiejetnosci !!

odpowiedz
Rozczochrany mop to juch - 09.12.2022 / 11:57, *.lewtelnet-access.de

Nic do Rosołka nie mam, gra najlepiej jak potrafi, a że za dużo nie potrafi to będzie strzelał gola raz na rok.

Problemem Legii jest odklejony od rzeczywistości pasjonat penisa w stylizacji na lwa a w rzeczywistości totalnie przygłupi sierściuch.

odpowiedz
WSL - 09.12.2022 / 10:44, *.orange.pl

Moze od rozpoczecia rundy wiosennej nastapi zmiana i bedziemy mile zaskoczeni oby tak bylo !!!

odpowiedz
exsa - 09.12.2022 / 10:27, *.orange.pl

Mamy mlodego napastnika tylko jak do tej pory gdzie sa gole !!!!

odpowiedz
Afro - 09.12.2022 / 08:49, *.orange.pl

Po co? Jeszcze był niedawno młody i obiecujący - teraz ani jedno ani drugie.

odpowiedz
... - 09.12.2022 / 08:26, *.wtnet.de

..."każdy ma umiejętności" tylko nie ja zapomniałeś dodać Macieju.

odpowiedz
Marcin - 09.12.2022 / 08:14, *.43.174

1 gol w 20 meczach to statystyki środkowego obrońcy,i to średniego.

odpowiedz
mojo jojo - 09.12.2022 / 05:16, *.t-mobile.pl

zarobkowicz jak kapustka:( płacą to jest ok

odpowiedz
AAA - 09.12.2022 / 05:00, *.chello.pl

Do Mądrala 0.7: ponoć Izolator Boguchwała jest zainteresowany

odpowiedz
PW - 09.12.2022 / 12:05, *.t-mobile.pl

@AAA: Podobno Izolator po przedłużeniu kontraktu podbił ofertę. Z 20 piłek na 40 ;-)

odpowiedz
patataj - 09.12.2022 / 04:21, *.hosted-by-worldstream.net

Dobry napadzior, już nie pamiętam w jakim to było meczu, ale pamiętam, że kiedyś to nawet bramę strzelił, kto wie, może kiedyś w przyszłości znowu coś strzeli.

odpowiedz
Zlb - 09.12.2022 / 02:42, *.t-mobile.pl

Bardzo dobry ruch!!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.12.2022 / 00:12, *.orange.pl

Jeszcze Kapustka i mamy obiad.

odpowiedz
misza praga - 09.12.2022 / 12:18, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: rosół i rozumiem na drugie danie sama kapusta?kiepski i biedny coś ten obiad,kto sie tym najje?

odpowiedz
Arek - 08.12.2022 / 23:28, *.tpnet.pl

Gratuluję. A Wam podejścia do wychowanków, nie gratuluję. I jak tu oni mają się rozwijać, z takim podejściem podobno kibiców.

odpowiedz
bum - 09.12.2022 / 02:15, *.236.227

@Arek: Ale że co? Że niby powinniśmy mówić o nim ŚWIETNY PIŁKARZ?
Przecież gość jest mocno średni... A jak na Legię to nawet bardzo słaby.
Druga sprawa, że nie umiemy się zająć młodzieżą i zapewnić im prawidłowej ścieżki kariery... Tak żeby zostali dobrymi piłkarzami z korzyścią i dla klubu. Tu Legia kuleje przeokrutnie na tle tej biednej ligi.
Dla Włodarczyka nie było miejsca i pomysłu, odszedł za darmo jakby nigdy nic w Legii nie znaczył. To jest brak szacunku dla tych małolatów . Szkoda strzępic ryja.... Odpowiedz jest tylko jedna: MIODUSKI.... to on zaprowadził ten klub nad przepaść i wystawił na pośmiewisko całej Polsce.

odpowiedz
Krisss - 09.12.2022 / 07:57, *.centertel.pl

@bum: zgadza się ale... Komentarze np że szmaciarz , beznadziejny itp na pewno mu nie pomogą . Pamiętasz co mówił Wieteska w wywiadzie ? Osobiście średnio bym się rozwijał jakby ktoś ciągle mieszal mnie z gównem

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 09.12.2022 / 08:51, *.play-internet.pl

@Krisss: Dobrze napisane.Ja,mimo że uważam,że Rosołek jest słaby i "nie rokuje",to daleki jestem od wyzywania Jego od szmaciarzy,czy innych "kalek".Przecież to nie Jego wina,że jest słaby,a występuje w Legii,tylko tych,co Go tu zakontraktowali.Tak jak zresztą z pozostałymi piłkarzami-bez sensu jest wyzywać Misztę od "ręczników",czy Slisza od "nieudaczników",skoro za to,że tak marnej jakości zawodnicy są nam-Legii wciskani przez różnej maści menagerów,chohsztaplerów,czy innych "biznesmenów",odpowiada mioduski.I to mioduskiemu trzeba cisnąć w każdym meczu,a nie piłkarzom.Nawet to,że im się nie chce zapyertalać przez 90 min,też jest winą "góry",bo mają na to przyzwolenie,bo gdyby go nie mieli,to by były wyciągane jakieś konsekwencje.A tak,to słyszę w wywiadach,że "zabrakło nam zaangażowania",po czym w następnym meczu grają tym samym składem......Legia to patologia piłkarska,jeżeli chodzi o zarządzanie tym klubem,więc trzeba pogonić patusa mioduskiego,bo "ryba psuje się od głowy".Zdrówka......

odpowiedz
hajdukL - 09.12.2022 / 19:21, *.plus.pl

@FOREVER LEGIA :
O Wietesce podtrzymujesz swoje zdanie?

odpowiedz
Hugon - 08.12.2022 / 23:01, *.vectranet.pl

Przypomnijcie sobie Lewandowskiego jakim był marnotą w młodości .

odpowiedz
Vuko - 09.12.2022 / 06:48, *.tpnet.pl

@Hugon: ale za miernotę to mieli go tylko u nas. Jak odszedł to się rozwijał

odpowiedz
Kriss - 09.12.2022 / 08:06, *.255.39

@Vuko: z Włodarczykiem podobnie . I może z nim też .

odpowiedz
Darek - 08.12.2022 / 22:52, *.chello.pl

Naprawdę musi być pusto w klubowej kasie skoro przedłużają kontrakt z piłkarzem co strzela jednego gola na rundę.
Zresztą to nasz najskuteczniejszy napastk w dupoklasie razem z Carlitosem.Razem mają strzelone 2 gole.Jest jeszcze zero Kramera,który znowu się połamał.
Kiedyś śmialiśmy się z Nędzy a później ze szklanego Grzelaka ale ten pierwszy gwarantował 8-10 goli na sezon a Grzelak połowę tego.Dzisiaj możemy pomarzyć o tak "bramkostrzelnych" napastnikach.

odpowiedz
Jelonki - 08.12.2022 / 22:20, *.chello.pl

Skandal !!! 1 gol na 20 meczów !!! Gonić kasztana !!!!!

odpowiedz
ZWP - 08.12.2022 / 21:39, *.cyfrowypolsat.pl

Ile jest wart zawodnik dla tych, co decydują?
W porządnej firmie tyle, co mu płacą.

Ile zarabiał Rosołek dotychczas
a ile zapisano w nowym kontrakcie?
Nie wiem, bowiem to jest tajemnicą –
czyli inaczej niż w porządnych klubach.

To, o czym tu myśleć i pisać?

odpowiedz
hg - 08.12.2022 / 21:26, *.ap-media.pl

wszyscy malkontenci niech zapamiętają jakie mają zdanie o Rossim i porównają je z sytuacją za 2 lata :)

Rosołek będzie ważnym piłkarzem w przyszłości , jestem pewien

odpowiedz
Szelka - 08.12.2022 / 19:24, *.chello.pl

Działania kontraktowe zarządu względem piłkarza Rosołka są na miarę aktualnych możliwości miodowego Klubu. Dlaczego mnie to nie dziwi...?!

odpowiedz
grzesiek - 08.12.2022 / 18:40, *.centertel.pl

Tylko 1 gol na 20 meczów???? Myslalem ze chociaz ze 3 strzelil. Tak czy siak mało pomimo ze ważne bramki strzela

odpowiedz
(L) - 08.12.2022 / 18:32, *.orange.pl

Więcej dziar to niedługo zmieni piłkę na gangsterkę ,pasuje do Roxi Węgiel która lubi śpiewać o miłości do kryminalisty..

odpowiedz
Hiszpan - 08.12.2022 / 18:27, *.play-internet.pl

Znaczy idzie pod nóż...

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 08.12.2022 / 18:27, *.orange.pl

Zawodnik na miarę naszych możliwości ale na pewno nie oczekiwań.

odpowiedz
LegiaFans - 08.12.2022 / 18:13, *.chello.pl

Maciek Gratulacje Wa(L)czyc Trnować Warszawa Musi Panować.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 08.12.2022 / 18:12, *..

Daj Boże żeby zaczął w końcu grać ,natomiast dla mnie to tylko robione jest pod transfer

odpowiedz
bronek49 - 08.12.2022 / 17:56, *.chello.pl

brawo Maciek ja jeszcze wierzę w ciebie

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 08.12.2022 / 17:48, *.netfala.pl

Heheheheh, a Kramer na 4 miechy aut - kto jest Jacku odpowiedzialny za ten transfer.... Sprzedaj w tym okienku Rosołka i Slisza prosze ...............

odpowiedz
AAA - 08.12.2022 / 17:28, *.play-internet.pl

OMG

odpowiedz
Mlbets - 08.12.2022 / 17:24, *.centertel.pl

Nowa umowa żeby ktoś z MLS więcej hajsu za transfer dał :)

odpowiedz
Tejon - 08.12.2022 / 17:23, *.totinternet.net

Rozpoczęliśmy festiwal wzmocnień po obserwacji MŚ

odpowiedz
PW - 08.12.2022 / 17:14, *.t-mobile.pl

Boją się nas kibice angielscy...
Jakie postępy???

odpowiedz
jarekk - 08.12.2022 / 17:08, *.metrointernet.pl

To teraz bedziemy potega. Bojcie sie nas wszyscy

odpowiedz
Ja - 08.12.2022 / 17:07, *.t-mobile.pl

Dramat...

odpowiedz