Marek Kania (drugi od lewej) ze złotym medalem PŚ w sprincie drużynowym - fot. PZLS
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Złoto Marka Kani w sprincie drużynowym PŚ w Calgary!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania doskonale rozpoczął czwarte zawody Pucharu Świata w sezonie 2022/23. W piątkowy wieczór (polskiego czasu) w Calgary rozegrany został sprint drużynowy, a polska załoga w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek wystartowała w trzeciej parze - z Kanadyjczykami.

Polacy od samego początku narzucili bardzo dobre tempo i ostatecznie finiszowali z wynikiem 1:18.90 min., ustanawiając nowy rekord Polski. Wynik ten był nieosiągalny dla pozostałych ekip, dzięki czemu Polacy zdobyli złote medale. Srebrny medal zdobyli Holendrzy, którzy uzyskali 1:18.93 min., trzeci byli Kanadyjczycy (1:19.40 min.).
To pierwsze złoto dla naszych sprinterów w tegorocznym Pucharze Świata. Dzięki tej wygranej nasza załoga awansowała w klasyfikacji generalnej na miejsce trzecie.

Dziś wieczorem Marek Kania startować będzie na 500 metrów w dywizji A, z kolei jutro legionistę czeka rywalizacja w dywizji B na dystansie 1000 metrów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.