Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz nie będzie selekcjonerem reprezentacji Polski

źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, wiceprezesami oraz zarządem PZPN. W ich trakcie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji, PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

– Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – dodał Cezary Kulesza.

Jednocześnie PZPN informuje, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera, który poprowadzi reprezentację Polski w nadchodzących kwalifikacjach mistrzostw Europy. – Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – podkreślił prezes Kulesza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (114)

+dodaj komentarz
zLy - 28.12.2022 / 19:07, *.jmdi.pl

Brawo...on nadaje się jedynie do okręgówki...za to co zrobił z naszą Legią - słowik 711


odpowiedz
Psy - 28.12.2022 / 14:01, *.play-internet.pl

Zawsze mówiłem że trzeba było z nim do lasu póki jeszcze czas...

odpowiedz
Matt - 28.12.2022 / 12:59, *.tpnet.pl

Nigdy nie byłem zwolennikiem Michniewicza, ani przed Legią, ani tym bardziej po. Osobna sprawa to afera korupcyjna, ale co my możemy powiedzieć z boku jako kibice? Ani nie możemy go jednoznacznie osądzić, ani oczyścić z podejrzeń. Zostawmy więc to.

Fakty są następujące (proszę mnie tu nie prostować, bo mówimy o rzeczach obiektywnych, a nie moich opiniach):
- Michniewicz nie był człowiekiem anonimowym, wszyscy w Polsce widzieli jego drużyny, znają jego "styl" i filozofię, każdy ma wyrobioną ocenę jego warsztatu, a dziennikarze i społeczeństwo obudzili się podczas meczu z Argentyną, jakby zdziwieni, że gramy autobus i to nieudolnie,
- został zatrudniony żeby posprzątać syf po Sousie, tuż przed barażami, gdzie nie byliśmy faworytem,
- awansował na MŚ ogrywając Szwecję,
- na turniej pojechał z celem awansu z grupy,
- cel ten też osiągnął (oczywiście pojawia się kwestia fetyszyzowanego stylu: zapytajcie Grecję z ME 2004 czy ważny jest styl albo Brazylię choćby z tego roku),
- "afera" premiowa to zbiór niezweryfikowanych informacji z każdej strony, gdzie każdy chce sam siebie oczyścić. To jest słowo przeciwko słowu i nigdy prawdy się nie dowiemy, więc nie zachowujcie się jakbyście ją znali. Na pewno wina za taki obrót sprawy idzie na trenera, drużynę i związek tylko w jakich proporcjach?;
- teraz po MŚ gościu, który osiągnął wyznaczone cele zostaje zwolniony. Pytam się z jakiego tytułu? Bo styl? A było to jakoś uregulowane w kontrakcie? Bo afera z premią? Skąd związek wie, że to on za to odpowiada? Może to PZPN chce jak najszybciej znaleźć kozła ofiarnego?

Jeszcze raz podkreślam, że moja opinia o Michniewiczu jest taka, że i na Ekstraklasę pewnie nie powinien się łapać, ALE! Jeśli poważny związek sportowy nawiązuje współpracę z WYBRANYM przez niego selekcjonerem, stawia mu warunki i zapewnia z tego tytułu przywileje (m. in. niezłe wynagrodzenie), to powinien być konsekwentny w swoich działaniach. Jeśli trener wywiązał się ze wszystkich warunków, to jaki jest argument decydujący za brakiem przedłużenia współpracy? Nie wiadomo jaki. Tak samo jak nie wiadomo kto nowy ma przyjść. Samo stwierdzenie, że stary musi odejść, to bełkot. Zmiana polega na odwołaniu jednego i zastąpienie go nowym - lepszym. U nas zawsze brakuje tej drugiej części. Wiemy, że jest źle, narzekamy, ale nie wiemy jak sytuację poprawić. Nie wiedzą dziennikarze, nie wiedzą "fachowcy", kibice. Ważne żeby gadać.

Jedno co wiadomo, to że piłkarze mają za dużo do powiedzenia. Dla mnie zawsze wątpliwą kwestią było wynagrodzenie za grę w reprezentacji w dzisiejszych czasach (pokrywałbym wszystkie koszty, ale nie dawałbym wynagrodzenia żadnemu z tych milionerów oprócz chłopaków do 21 roku życia). Nie jestem w stanie zrozumieć jak w ogóle piłkarz może publicznie krytykować swojego trenera, zakładać jakieś nieformalne grupy protestu. Piłkarz ma grać albo siedzieć cicho na ławce. Od gadania i decydowania jest trener i w normalnych drużynach zawodnik nie decyduje czy uważa go za mądrego i wykonuje jego polecenia, czy za głupiego i będzie go olewał. Piłkarz jest od grania! Czy jest to Lewandowski czy jakiś młody debiutant. Nie podoba ci się, to spadaj, przyjdzie kolejny. Wśród tego medialnego beznadziejnego szumu, jedynie Piechniczek to dobrze podsumował. My jednak zawsze będziemy bronić naszych pupilków. Lewego za zasługi, Szczęsnego za ostatni turniej, Zielińskiego za grę w Napoli, a Glika za 2 dobre mecze 10 lat temu. Jeśli to prawda, o czym piszą, to szczytem jest telefon brata Milika do związku. Znakomicie oddałoby to go jako człowieka małego, intelektualnego i moralnego karła. Na miejscu tego, co odebrał telefon zapytał bym jego brata: "Arek sam nie mógł zadzwonić, w klawisze telefonu też nie może trafić?".

Problemy polskiej piłki zaczynają się i kończą w mentalności naszych piłkarskich gwiazd (od B-klasy po eksportowych grajków). W odpowiedzialności minimaliści, w roszczeniach pierwsi. Dla mnie taki piłkarz, co musi jechać na zgrupowanie z rodziną, martwi się biletami dla znajomych lub dzieli premię przed meczem, to jest ZERO. W życiu bym z nim nawet słowa nie zamienił jako trener czy działacz.

odpowiedz
Daszka - 28.12.2022 / 18:28, *.chello.pl

@Matt: oryginalnie podszedłeś do tematu trenera Czesława. Praktycznie, wszystko to, co napisałeś polega na prawdzie. To rzadkość na naszym forum. Brawo!
Jednak mnie osobiście najbardziej nurtuje inna kwestia bezpośrednio związana z przedmiotem rozważań. Otóż, wielu z nas - w tak nieoczywistych sprawach - przejawia pozytywną chęć (skłonność) do opisywania naszej futbolowej rzeczywistości. Natomiast, tylko nieliczni próbują autorsko proponować jak ją
zmieniać na lepsze. Ta skłonność do unikania odpowiedzialności (operowania konkretami) nie jest tylko przywarą nas kibiców, ale również publicystów sportowych, szkoleniowców, a także samych piłkarzy.
W swoim tekście, pisząc o szczególnym mentalu naszych kadrowiczów, dotknąłeś ważnego konkretu, ale niestety twórczo go nie rozwinąłeś. Oczywiście, większość z nas zdaje sobie sprawę, że jest to problematyka trudna i złożona, ale bez podejmowania prób jej trafnego zdiagnozowania - niewiele się zmieni...

odpowiedz
Matt - 28.12.2022 / 20:27, *.tpnet.pl

@Daszka: Masz rację, mało tego, sam to czuję, nie raz o tym rozmawiam ze znajomymi, ale to jest tak szeroki temat, że zasługuje na osobny elaborat. U nas diagnozowanie sytuacji opiera się na chwytliwych nagłówkach z twittera i emocjonalnych komentarzach emerytowanych piłkarzy. Powiem Ci szczerze, że jako nastolatek w czasie wolnym oglądałem wszystkie mecze jak idzie, byle piłka się toczyła. Potem ograniczyłem się do Legii i kadry, a ze 4 lata temu przyszedł czas, że nagle poczułem się zmęczony piłką. Właśnie przez ten szum informacji. Oglądając studio piłkarskie, komentarze przed i pomeczowe mam wrażenie deja vu. To wszystko już słyszeliśmy i dalej słyszeć będziemy. Internet sprawia, że każdy chce wygłosić swoją opinię, czy mądra czy głupia. Brak jest tego co mówisz - rozmów merytorycznych. Mam taki wstręt do dziennikarzy piłkarskich i zawodników, że sprawili, iż kibicuję Michniewiczowi tylko by zagrać im na nosie. Paradoks jest taki, że ogólnie i tak nie jest on moim faworytem.

odpowiedz
zz - 28.12.2022 / 09:34, *.chello.pl

i bardzo dobrze
ej, obrońcy 711, pomijając wszystko inne, to zapomnieliście, że gość prawie Legię z ligi spuścił?

odpowiedz
Biała sila - 28.12.2022 / 11:42, *.vectranet.pl

@zz: On jest typowym przykładem jak bylo ,tam się nic nie zmieniło ,widać to po poziomie piłki naszej ,więc nie oczekujcie cudów ,

odpowiedz
OLaf - 27.12.2022 / 22:12, *.tpnet.pl

Ten poznański słowik dawno powinien być usunięty z piłki za korupcję ale w tym chorym kraju jak masz układy to i reprezentację dostaniesz prowadzić w nagrodę za ustawianie meczy...

odpowiedz
Korek - 27.12.2022 / 22:26, *.chello.pl

@OLaf: pojechałeś z Czesławem jak sztubak. Ciekawe, co napiszesz gdy horyzonty ocenne się zmienią? Czy też będziesz "śpiewał" na jedynie słuszną wiarygodną nutę?

odpowiedz
axlrose - 28.12.2022 / 15:55, *.orange.pl

@Korek:
Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu
Wóz wśród sztubaków brodzi,
Nigdzie wiarygodnej nuty,
Tylko horyzonty ocenne pośród tych kurhanów.

odpowiedz
Korek - 29.12.2022 / 00:22, *.chello.pl

@axlrose: jedźmy, nikt nie śpiewa...

odpowiedz
L - 26.12.2022 / 23:37, *.chello.pl

Nareszcie!!!

odpowiedz
Mioduski będzie zadowolony - 26.12.2022 / 22:09, *.play-internet.pl

Całe szczęście :)

odpowiedz
Biała siła - 26.12.2022 / 18:18, *.vectranet.pl

Komuna wiecznie żywa ,beton trwa w PZPN ,

odpowiedz
Żyrardów - 26.12.2022 / 18:15, *.125.101

,,cudowny taktyk" ,, polski Mourinho "
Awans na żółte kartki...
Zero ambicji, godności i honoru
A ten polski Mourinho to świetny zabieg Pijarowy
Największego nieudacznika wygrywającego przez telefon tak nazwać
Internet daje mozliwosci
Zenada

odpowiedz
Żyrardów - 26.12.2022 / 17:42, *.125.101

Dla mnie Cesio 711 to symbol discopolo futbolu
Nigdy nie powinien zaistnieć w polskiej półce jako trener i jestem pewny że nawet prowadząc klub z IV ligi byłby ogonem ligi
Cieszę się bardzo że tego patalacha już nie ma

odpowiedz
Cudny Zenon - 26.12.2022 / 14:53, *.jmdi.pl

Ciekawe czy reprezentacja wyjdzie z grupy dużej imprezy jeszcze za mojego życia (rocznik 51)?

odpowiedz
Żyrardów - 26.12.2022 / 18:07, *.125.101

@Cudny Zenon:
A podobało Ci się to ,,wyjście z grupy"
Taki wynik to osiągnąłby każdy trener lub jego tesciowa

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.12.2022 / 11:51, *.play-internet.pl

Koń zawinił,cygana powiesili.......

odpowiedz
Żyrardów - 26.12.2022 / 17:44, *.125.101

@FOREVER LEGIA :
Bzdura totalna choc zaimponowałeś znajomością przyskow :)))))))

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.12.2022 / 19:05, *.play-internet.pl

@Żyrardów : A czy to wina Michniewicza,że dostał posadę trenera reprezentacji?.Przecież nie sądzę,żeby Czesław M obiecywał Kuleszy/Bońkowi cuda na kiju.Wszyscy wiedzieli (a na pewno powinni wiedzieć),że z M....to żaden trener,ani nawet selekcjoner.Poza tym ktokolwiek nie obejmie posady "trenera" kadry narodowej,to....z gówna ukręcisz....tylko gówno.....

odpowiedz
Tylko Legia - 26.12.2022 / 19:34, *.aster.pl

@FOREVER LEGIA : dokładnie, u nas się trzyma ludzi w ciemnocie ekstrklapa wielkie co a piłkarzyki gwiazdeczki, i tak dobrze że wyszliśmy z grupy szacunek , dla piłkarzy emerytów

odpowiedz
Ginka - 26.12.2022 / 21:26, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA : nie pierwszy raz piszesz bzdury w myśl matołeckiej zasady: pisać byle pisać.
A propos' cygana; kowal zawinił, cygana powiesili.
Zapamiętaj: wiedza to potęga, do której wiedzie tylko nauka, a nie portalowe kapiszonki...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.12.2022 / 22:20, *.play-internet.pl

@Ginka: Dzięki mordo-zapamiętam.

odpowiedz
Żyrardów - 27.12.2022 / 08:16, *.125.101

@FOREVER LEGIA :
Przyznaje Ci rację
To Kulesza zatrudnił Czesia bo chciał kasę za awans i wygrana ze Szwecja
Kasa z FIFA była ważniejsza dla prezesa
Ale jeśli chodzi o resztę to inni trenerzy to robią
Z przeciętnych piłkarzy tworzą zespol
A tego Cesio nie umie bo 9n rozwala zespoły i wygrywa kasę...jak teraz chciał od Morawieckiego a wcześniej miał Fryzjera


odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.12.2022 / 09:04, *.play-internet.pl

@Żyrardów : Przypuszczam,że innym trenerom udaje się zrobić "coś z niczego",bo umiejętności czysto piłkarskie to jedno,ale jeśli brakuje "piłkarzom" zwyczajnej ambicji,a głowy mają zaprzątnięte instagramem,tiktokiem,czy innym gównem społecznościowym,a poza tym mecze reprezentacji traktują jak "jakąś zsyłkę",przez którą mogą doznać kontuzji i "kariera w 1 lidze Włoskiej legnie w gruzach",to mamy to,co mamy.Poza tym w "normalnych" reprezentacjach,udział w meczach kadry dla każdego piłkarza jest nagrodą za dobrą grę w dobrym klubie,oraz "zwieńczeniem kariery",a u nas często gra w kadrze jest "trampoliną" (bardzo często zresztą nieudaną) dla megaprzeciętnychbzawodników

odpowiedz
Oli oj boli - 24.12.2022 / 19:03, *.play-internet.pl

Taki tytuł newsa powinien pojawić się rok temu jak jego kandydatura była rozpatrywana.

odpowiedz
Sułtan Sulejman - 24.12.2022 / 19:02, *.play-internet.pl

Kolejny trener będzie do końca eliminacji z możliwością przedłużenia do końca Euro i ...koniec i od nowa - nowe eliminacje turniej itd.

odpowiedz
:) - 24.12.2022 / 16:31, *.play-internet.pl

Co roku nowy selekcjoner? Nowa tradycja się narodziła

odpowiedz
Nick - 24.12.2022 / 00:58, *.cyfrowypolsat.pl

Pisałem już o tym w różnych miejscach, ale wyobraźmy sobie taki scenariusz. Losowanie: Polska trafia do grupy z Argentyną, Arabią S. i Meksykiem. Wszyscy mówią: będzie ciężko, oby tylko wyjść z grupy. W I kolejce Pol gra z Arg i jest 0-2, a Mex gra z ArS i jest 2-1, w II kolejce Pol gra z Mex i jest 0-0, a Arg gra z ArS i jest 1-2. Po 2 kolejkach jest tak: 1. Mex 4 pkt. bramki 2-1, 2. Arg 3 pkt. bramki 3-2, 3. ArS 3 pkt. bramki 3-3, 4. Pol 1 pkt. bramki 0-2. Jesteśmy pod ścianą, wszyscy w Polsce wściekli. W 3 kolejce do 80 minuty obu meczów jest dramat: Pol prowadzi z ArS tylko 1-0, a Arg z Mex też 1-0 i tabela live wygląda tak: 1. Arg 6 pkt. 4-2, 2. Mex 4 pkt. 2-2, 3. Pol 4 pkt. 1-2, 4. ArS 3 pkt. 3-4. I wtedy zdarza się pierwszy cud: Lewandowski strzela na 2-0 i Pol jest równo z Mex, chyba nawet mamy wtedy w klasyfikacji Fair Play po 5 żółtych kartek. W 87 minucie zdarza się drugi cud: Arg strzela z Mex na 2-0, a potem jeszcze Mex dostaje żółtą kartkę. Koniec obu meczów, Pol awansuje do 1/8!!! W Polsce totalna euforia: Lewandowski dostaje order, Michniewicza ogłaszają Trenerem Roku i górale stawiają mu pomnik na Kasprowym, a Premier zarządza jednodniowy lockdown, bo cała Polska pijana. A potem gramy z Francją i po najlepszym meczu od chyba 2 lat odpadamy z honorem... To scenariusz, zamieniłem tylko kolejność rozgrywania meczów, ale jak zupełnie inaczej byśmy patrzyli na Michniewicza. W eliminajcach ME 2024 mamy taką grupę, że awansujemy nawet bez trenera, więc uważam zwolnienie selekcjonera Michniewicza za chamstwo ze strony PZPN, bo dotychczas osiągnął to, czego wymagano. Pozdrawiam.

odpowiedz
ooon - 24.12.2022 / 17:49, *.47.226

@Nick: uspokój się Krzysiu

odpowiedz
Afro - 27.12.2022 / 09:19, *.chello.pl

@Nick: Ciekawe spojrzenie!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.12.2022 / 10:11, *.play-internet.pl

@Nick: To się nazywa "to samo,ale nie to samo".

odpowiedz
matus007 - 23.12.2022 / 22:14, *.orange.pl

Szkoda Michniewicza, ale to Polski burdelik(tv,news,dziennikarze, znafcy, kołtonie i inni TVP itp) i ta mentalności.... SALUT

odpowiedz
Zyta z Brzeskiej - 23.12.2022 / 14:11, *.orange.pl

Na stanowisko selekcjonera powinna zostać powołana kobieta.
Bo Kopernik też była kobietą.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 23.12.2022 / 15:50, *.play-internet.pl

@Zyta z Brzeskiej: najlepiej żeby to była Anna Lewandowska takiego selekcjonera to by Robert napewno zaakceptował :)

odpowiedz
Aryon - 23.12.2022 / 16:04, *.162.228

@Wieczny fan Mioduskiego : Jako selekcjoner nie miałaby czasu na blogi, telewizję, reklamy oraz różne swoje biznesy, bo nie znam żadnego selekcjonera występującego w reklamach. Z kolei z samej pensji selekcjonera nie starczyłoby jej nawet na waciki a co dopiero na inne wydatki.

odpowiedz
Heheee - 23.12.2022 / 21:26, *.vectranet.pl

@Aryon:

Nawałka grał w wielu reklamach.

odpowiedz
StaryPojeb - 23.12.2022 / 23:32, *.orange.pl

@Zyta z Brzeskiej: Dokładnie. Najlepiej Joanna Mucha, ona wie wszystko o sporcie. Ponoć ostatnio trenowała jakąś drużynę w 3 lidze hokeja.

odpowiedz
Zyta z Brzeskiej - 24.12.2022 / 02:55, *.t-mobile.pl

@StaryPojeb: Sama nie wiem, ale w sumie mucha jak wiadomo lubi nieciekawe klimaty. A w reprezentacji, zwłaszcza ostatnio, jest coraz więcej kupy...To może i pasuje.

odpowiedz
Kolega po szalu - 24.12.2022 / 10:03, *.play-internet.pl

@Zyta z Brzeskiej: Ewa Chodakowska :)

odpowiedz
Sułtan Sulejman - 24.12.2022 / 10:06, *.play-internet.pl

@StaryPojeb: niech zbierze PZPN kandydatury a Joanna Mucha niech wylosuje selekcjonera razem z panem Lotto Rembiszewskim :) ona wylosuje on przeczyta wynik losowania.

odpowiedz
StaryPojeb - 24.12.2022 / 15:40, *.play-internet.pl

@Sułtan Sulejman : tylko żeby nie wylosowali Wawrzyniaka, bo on jest cienki.
Wesołych świąt!

odpowiedz
WSL - 23.12.2022 / 10:33, *.orange.pl

Szukac Trenera w kolebce futbolu !!!

odpowiedz
Karol, Stefan: - 23.12.2022 / 09:35, *.chello.pl

Też jestem za Urbanem.

odpowiedz
jo - 23.12.2022 / 07:57, *.orange.pl

Dziwią mnie złośliwe komentarze. Przecież on sam się nie zatrudnił. Sam sobie oferty nie złożył. Ktoś go chciał, a on się zgodził. Każdy kolejny prezes PZPN a szczególnie Boniek to amator. Najpierw zatrudniają jakiegoś królika z kapelusza, a potem na gwałt biorą Czesława, a na koniec po nim jadą. Taki prezes jest do wyje&@nia bo to on robi te bzdurne decyzję personalne.

odpowiedz
Ginka - 23.12.2022 / 22:36, *.chello.pl

@jo: Twój wpis zabrzmiał wreszcie jak głos rozsądku. Szacun Kolego!

odpowiedz
Urs72 - 26.12.2022 / 10:04, *.chello.pl

@jo: Czesio sam się wyj.........ał niech zlizuje pianę z piwa , zgodził się na wyjście z grupy za wszelką cenę ? Czyż nie ? Gówno grali i gówno ugrali a jeszcze Kaska. wyplyneła na światło dzienne ,więc Nie Szkoda Czesia za popełnione Błedy , pozdro na 2023 rok

odpowiedz
wkz - 23.12.2022 / 07:35, *.esabdns.pl

trenerem (grającym-albo i nie) powinien zostać tylko i wyłącznie R. Lewandowski

odpowiedz
Zgred - 23.12.2022 / 10:02, *.59.231

@wkz: dokładnie gościu zwalnia każdego trenera który nie ustala taktyki pod niego

odpowiedz
Wołomin NR - 23.12.2022 / 01:35, *.play-internet.pl

To teraz wyjaśni się sprawa 711 i El Barbero?!
(-;

odpowiedz
Witamina1916 - 22.12.2022 / 23:56, *.plus.pl

Zrobił to co musiał , przed MS każdy by brał awans z grupy i meczyk z Francją z uśmiechem na ustach. Ale oczywiście to PL. gorąco źle , zimno źle . Mimo wszytsko wykonał wszytskie zadania i zdobył mega doświadczenie na zbliżające sie Euro . Piłkarze lubią czuć pewność i wsparcie trenera. By lepiej biegać i strzelać . A jakie on dostał wsparcie po wykonaniu swojej pracy i jasnych celach . Wyje...li go.

odpowiedz
Alan - 23.12.2022 / 10:25, *.t-mobile.pl

@Witamina1916:

Dobrze gadasz, choć styl beznadziejny myślę że byliśmy jedna z najsłabszych drużyn tych mistrzostw.....A nasze mecze najgorszej się oglądało.

odpowiedz
SzB - 23.12.2022 / 18:45, *.netfala.pl

@Witamina1916:
Z nami też wykonał zadanie w postaci awansu do LE i w sumie szkoda, że pozbyliśmy się takiego talentu....

odpowiedz
MonsteR ! (L) ! - 22.12.2022 / 22:41, *.tpnet.pl

Nowym trenem powinien zostać Jan Urban !

odpowiedz
Kibic - 23.12.2022 / 08:49, *.centertel.pl

@MonsteR ! (L) !: A co on takiego osiągnął ?

odpowiedz
Greg81 - 25.12.2022 / 22:46, *.jmdi.pl

@MonsteR ! (L) !: Podolski go zwolnił bo nie potrafił wyników zrobić a myślicie że z Lewym będzie lepiej?

odpowiedz
Pawciu - 22.12.2022 / 22:13, *.mm.pl

Ktos kto powinien zostac usuniety ze swiatka polskiej pilki za nie jasne kontakty z Fryzjerem i ustawianie meczy zostal selekcjonerem i przed najwazniejszym meczem od kilku lat w srodku nocy dzieli pieniadze - bo to Polska wlasnie!

odpowiedz
WoLa - 22.12.2022 / 20:27, *.tpnet.pl

Ten poznański słowik powinien już dawno usunięty ze świata piłkarskiego a w nagrodę ustawianie meczy i zeznawanie na komendzie (60) dostał trenowanie reprezentacji ... I wszyscy się dziwią dlaczego nasza piłka jest na dnie...

odpowiedz
Cudny Zenon - 22.12.2022 / 18:40, *.jmdi.pl

W końcu to nie jest wina Trenera Michniewicza, że "najlepszemu napastnikowi na świecie" trzęsły się nogi podczas strzelania karnych. Zwłaszcza spartolony karny z Meksykiem zadecydował że do końca nie byliśmy pewni awansu.

odpowiedz
hulk - 22.12.2022 / 19:20, *.chello.pl

@Cudny Zenon: No. Lubię Lewego ale ten karny wykorzystany, zmieniłby całkowicie wszystko.
6pkt po dwóch meczach i kto wie nawet, jak by wyglądał mecz z Argentyną..?
Po wyjściu z grupy też mogło być łatwiej.
Ten karny jest dużym niepowodzeniem w szerszym spojrzeniu na korzyści - gdyby strzelił.


odpowiedz
Real deal - 23.12.2022 / 13:33, *.play-internet.pl

@hulk: Za awans i punkty to trzeba W. Szczęsnemu podziękować.Ogolnie ostatnie lata trafiały mu się babole, ale ten turniej to było jego mistrzostwo.

odpowiedz
Sebastian - 22.12.2022 / 17:54, *.centertel.pl

Zmarł Zbigniew Rybak a u nas cisza Brawa dla redakcji Brawa

odpowiedz
Fish - 22.12.2022 / 18:07, *.centertel.pl

@Sebastian: a co ma wspólnego z Legią? Idź na forum.

odpowiedz
LG - 22.12.2022 / 20:36, *.autocom.pl

@Sebastian: zmarła moja sąsiadka. A tu cisza.

odpowiedz
Sebastian - 22.12.2022 / 20:41, *.centertel.pl

@Fish : pajace Pytają co ma Zbyszek Rybak z Legią wspólnego Żenada takich lamusów jak wy powinno usuwać się ze świata kibicowskiego w sumie zwykle Janusze

odpowiedz
Maverick - 22.12.2022 / 21:02, *.vectranet.pl

@Sebastian: Noi co z tego ze typ padł.Wydał jakaś huligańską książkę dla bezmuzgów myśląc że zarobi.A tymczasem typ gnije w ziemi.Nie ma nad czym ubolewac.Nikomu źle nie życzę, ale bez przesady.

odpowiedz
Kibic - 23.12.2022 / 15:22, *.centertel.pl

@Sebastian: Kto ?

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 22.12.2022 / 17:28, *.play-internet.pl

Miodek doradził Kuleszy sprawdzonych w boju trzech kandydatów:Hasi,Jozak i ssie Pento

odpowiedz
Papszun gotowy i no coments pLease... - 22.12.2022 / 17:25, *.120.120

Zwolnili go bo on srawiał na Roberta , tylko Robercik to a Robercik musi strzelać kasa misie kasa Czesio bie głuoi nachapał sie kasy bo wie że to ttLko chwile....

odpowiedz
Mr T - 22.12.2022 / 17:19, *.vectranet.pl

Drugi raz, kiedy odejście Czesia jest w oparach smrodu, skandalu. Przypadek?

odpowiedz
koras - 23.12.2022 / 09:36, *.centertel.pl

@Mr T: Drugi? Słabo liczysz ;)

odpowiedz
Koko euro spoko - 22.12.2022 / 17:18, *.centertel.pl

Przypominam tym co wieszają psy na Czesiu że przegraliśmy z byłym i obecnym mistrzem świata, co myśleliście że tu cud się stanie z jednym Lewandowskim, piłkarzy mamy jakich i tu Mourinho by nie pomógł, teraz się nie dziwie czemu Zouza zdezerterował.

odpowiedz
Maverick - 22.12.2022 / 17:05, *.play-internet.pl

Uważam że zwolnienie Michniewicza nic nie da.No chyba że przyjdzie Papszun.Zaś melodia przyszłośći to Dawid Szulczek z Warty Poznań.Innego kandydata nie widać.
Michniewicz poznał podczas mundialu piłkarzy i według mnie osiągnie lepsze wyniki niż teraz.Facet w ostatniej chwili dostał drużynę która to miał zbudować Zouza.Tymczasem wszyscy wieszamy na nim psy.Następny trener nic nie zmieni,zwłaszcza obcokrajowiec który będzie się uczył piłkarzy.Jak najbardziej powinien zostać Michniewicz.Powinno dać mu się szansę na ME A potem go rozliczac

odpowiedz
Anty Kosta - 22.12.2022 / 16:59, *.play-internet.pl

Wywalić Czesia i Lewandowskiego z kadry

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 22.12.2022 / 17:02, *.play-internet.pl

@Anty Kosta: tak jest!!! I jeden mąciciel i drugi

odpowiedz
Ja - 22.12.2022 / 16:56, *.play-internet.pl

Już się widzę zaczyna obrona Cesia i jego kapitalnego wyniku XD Absrahując, osoby którym się ta zmiana nie podoba, mogą podziękować jednej osobie, którą jest Mateo "Premia" Morawer, gdyby nie ta akcja to już dawno nikt by o Orłach nie pisał, a wspomniany zachowałby stanowisko co najmniej do końca fazy grupowej Euro 24. Teraz już po zawodach, maszyna losująca wybierze następnego Ananasa, a w kadrze będzie ten sam gnój, bo każde wzięcie gwiazdek za twarze skończy się zwolnieniem przez nie trenera. Olać tę zbieraninę, tak samo jak ona olała Maćka Rybusa.

odpowiedz
:) - 22.12.2022 / 16:50, *.play-internet.pl

Czy chodzi po boisku jak Korzeniowski to i tak jest nietykalny bo każdy się go boi.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 22.12.2022 / 16:55, *.play-internet.pl

@:): racja taka Portugalia się nie cacka z Ronaldo to samo Walia z Bale'm tylko u nas jakis kult Lewandowskiego się uprawia a on jedyny dobry mecz na turnieju jaki zagrał przez tyle lat to ze Szwecją na Euro 2021 gdy 2 gole strzelił a tak to nastrzela słabeuszom w eliminacjach a w turnieju zmarnuje karnego i zagra ,,na stója" machając łapkami.

odpowiedz
:) - 22.12.2022 / 16:48, *.play-internet.pl

Cóż znając PZPN to wezmą takiego trenera co go Lewandowski zaakceptuje inaczej nie ma sensu zatrudniać kogokolwiek. Teraz ruch należy do Kuleszy - albo dogada się z Robertem że on decyduje - prezes a nie ,,gwiazda" i kapitan - albo pogonić Lewandowskiego z Repry jak mu się nie podoba trener to niech nie przyjeżdża i nie wysyłać mu powołań albo się dostosuje albo wypad. Nowy trener mam nadzieję nie pojedzie z pierwsza pielgrzymka na Camp Nou prosić o błogosławieństwo naszego kapitana bo skreśli się już na starcie swojej pracy i upokorzy przy okazji, bo nie sądzę że też że odważnie posadzi go na ławie. Dopóki Lewandowski będzie rządził w kadrze to nie będzie sukcesów, bo i tak czy gra czy stoi na boisku czy ch

odpowiedz
grzesiek - 22.12.2022 / 16:53, *.centertel.pl

@:): a kto przepraszam bardzo ma lepsze zoriwntowanie od pilkarzy w sprawie aktualnych trenerow. No chyba lesne dziadki z pzpzn nie maja zadnego rozeznania wiec wole zeby juz lewandowski wybieral niz kulesza. A najlepiej powinni zrobic jak w sejmie glosowanie z wielu plaszczyzn. Pilkarze wybieraja swoja opcje. Kibice swoja. Pzpn swoja. Fachowcy i ekspeeci swoją. Ten co dostanie najwiwcej glozow powinien byc trenwrem i tyle.

odpowiedz
Sułtan Sulejman - 22.12.2022 / 16:57, *.play-internet.pl

@grzesiek: to niech Lewandowski zostanie grajacym prezesem PZPN .

odpowiedz
Przestępcy Zrzeszeni Przeciwko Nam - 22.12.2022 / 17:01, *.play-internet.pl

@grzesiek: to po co tutaj w ogóle prezes Kulesza? Jak nie decyduje? Słup?

odpowiedz
Kibic z tik-toka - 22.12.2022 / 17:04, *.play-internet.pl

@grzesiek: to po co trener ? Niech grają sami tyle że wtedy nie będzie wymówek ani kozła ofiarnego, ale będzie więcej kasy od morawieckiego bo odejdzie sztab trenerski od podziału.

odpowiedz
grzesiek - 22.12.2022 / 18:01, *.centertel.pl

@Kibic z tik-toka: mysle ze mogliby sobie poradzić bez trenera. Nie znam sie az tak ale podobno teraz wszedzie gra sie taka sama taktyką.

odpowiedz
Żrdw - 22.12.2022 / 16:25, *.plus.pl

Czesia zwolniły media, bo nigdy nie było im po drodze. Teraz przyjdzie nowy i znowu bedzie sie szkolił podczas turnieju. Lewy... zamiast telefonów mógłby się wziąść do roboty i podziękować Czesiowi, że go na ławke nie posadził.

odpowiedz
Trampek - 22.12.2022 / 16:03, *.125.90

Paradoks polega na tym, że reprezentacja po 36 latach w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej awansuje do fazy pucharowej tych mistrzostw, a trener mimo spełnienia określonych warunków z hukiem wylatuje z prowadzenia Reprezentacji. Celowo nie wymieniam nazwiska, a skupiam się na słowie PARADOKS . Bo czyż nie jest PARADOKSEM lansowanie trenerów , którzy na Mistrzostwach Świata w Pilce Nożnej nie osiągnęli nic , a za sukces uznano .... jedno zwycięstwo w fazie grupowej . Oby nie było dalszych PARADOKSÓW przynajmniej w tak prostej grze , jak Piłka Nożna . Te słowa należy skierować do ... PZPN-u. Oby tych PARADOKSÓW nie było . Chciałbym się mylić, ale obawiam się ,że ... następcą może zostać .. KTOŚ - kto nie osiągnął niczego w Piłce Nożnej , a jego SUKCESEM będzie zajęcie ... trzeciego miejsca w ... kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Świata. Obym się mylił.

odpowiedz
Darek - 22.12.2022 / 14:40, *.chello.pl

Przyjdzie nastepny trener.Wygra eliminacje w grupie śmiechu i wszyscy będziemy piać z zachwytu jaką mamy super reprezentacje.Pojedziemy na euro tam zderzymy się z prawdziwą piłką,trzy mecze i do domu. Trener do zwolnienia i tak w kółko do zaje..nia.W międzyczasie kolejny trener przytuli kilka milionów złotych za wygrane eliminacje.Od ponad 40 lat syf i kopania za ogromne pieniądze.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 22.12.2022 / 14:33, *.play-internet.pl

Brawo dla doradcy ,który doradził Kuleszy wzięcie Czeska żeby się go pozbyć z listy płac a teraz żeby nie przedłużać umowy która sama wygaśnie 31 grudnia.

odpowiedz
PLH - 22.12.2022 / 14:26, *.t-mobile.pl

Trzeba bylo byc idiota zeby go w ogole zatrudniac. Pokazal co umie najlepiej. Klamstwa i hajs i kombinowanie. Nie byle kto go uczyl i nie od byle kogo nauki w tym kierunku brał. Zlodziej j nikt wiecej

odpowiedz
Bricklayer - 22.12.2022 / 13:35, *.autocom.pl

szkoda że "Naczelny Murarz Polski" odchodzi

odpowiedz
Stary Sutener - 22.12.2022 / 13:11, *.cyfrowypolsat.pl

Do Grześka - Janek Urban, powiadasz? Zgadzam się z Tobą, bardzo ciekawa opcja, w Górniku zrobił wynik ponad stan, umie wprowadzać młodych chłopaków, a naszą kadrę czeka przecież zmiana pokoleniowa, chyba ,że Robert, Glik, Krycha...itd, na to nie pozwolą. Na miejscu Prezesa Kuleszy brałbym go pod uwagę i dał mu szansę. Nic na tym nie stracimy, a można tylko zyskać. Z pewnością nie byłby drugim Sousą.

odpowiedz
LoLo - 22.12.2022 / 14:25, *.mm.pl

@Stary Sutener: Nom w Śląsku pampers też zrobił wynik ponad stan XD

odpowiedz
Ja - 22.12.2022 / 16:47, *.play-internet.pl

@Stary Sutener: Urban chyba wspomniał, że ta posada ani trochę go nie interesuje. Zawsze był bardzo daleko od Leśnych Dziadów z PZPN i bardzo dobrze.

odpowiedz
Biała sila - 22.12.2022 / 13:09, *.vectranet.pl

Więc po co ten cały cyrk był ,tylko do wyjścia z grupy ,cała ta machina myślenia do zwolnienia ,średniowiecze Europy nasza piłka

odpowiedz
Kobo(L)t - 22.12.2022 / 12:30, *.vectranet.pl

100% byłem pewny, że tak się zakończy. Rozwalił nam Legię, bo chciał wypromować się do ruskich, a fartem za puchary dostał repre. Gość zostawia spaloną ziemię i ma swojego klakiera przydupasa co smaruje o nim peany pochwalne.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.12.2022 / 12:52, *.orange.pl

@Kobo(L)t: Kto Legię "rozwalił", Michniewicz? Nie ma znaczenia, czy sie tego człowieka lubi, czy nie, ale nie piszmy bredni. Za zniszczenie klubu odpowiada tylko jeden truteń.

odpowiedz
Kobo(L)t - 22.12.2022 / 14:31, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Od strony sportowej odpowiada, a na pewno za wynik z zeszłej jesieni, rozpuszczenie gwiazd, a na koniec udostępnianie ckliwych odpraw. To są realne straty, sportowe, wizerunkowe i finansowe. Oczywiscie za jego zatrudnienie odpowiada Mioduski. Natomiast to, że Legia zaliczyła najgorszy ligowy sezon w pierwszej części zesonu jest jego wybitną zasługą.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.12.2022 / 17:51, *.t-mobile.pl

@Kobo(L)t: Z tą zbieraniną nieudaczników (oprócz kilku wyjątków) najlepszy trener nic nie zrobi. Nie byłem i nie jestem zwolennikiem Michniewicza, ale klub do obecnego stanu doprowadził Dariusz, któremu wydawało się, że jest kimś, kim nie jest i nie będzie. Nie rozumiem też dlaczego ten trener prowadził Legię i reprezentację. I tych ludzi powinno się rozliczyć za głupie wybory.

odpowiedz
axlrose - 23.12.2022 / 12:27, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Cytuję:
"Z tą zbieraniną nieudaczników (oprócz kilku wyjątków) najlepszy trener nic nie zrobi."
A co zrobił Vukovic, masz coś Dziadku z pamięcią?
A co do sedna sprawy, to Michniewicz był najgorszym trenerem w Legii od bardzo dawna, nie wiem czy nie w całej historii klubu, choć konkurencja ostatnio ostra. Wystarczy spojrzeć na tabelę poprzedniego sezonu i osiągnięte przez niego wyniki, i to zamyka wszelką dyskusję.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.12.2022 / 14:10, *.orange.pl

@axlrose: Oświeć mnie, co zrobił Vuković, konkretnie?

odpowiedz
axlrose - 23.12.2022 / 17:38, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Naprawdę muszę???
Przecież wszystko można sprawdzić w necie, ale skoro jesteś leniwy to:
-"Z tą zbieraniną nieudaczników (oprócz kilku wyjątków)" awansował ze strefy spadkowej, gdzie pięknie nas doprowadził CM swoimi rotacjami w składzie na dziesiąte miejsce w lidze. To tyle konkretnie.
Nie jestem fanem Vukovica, uważam że w Legii nie powinien być trener który się dopiero uczy, a specjalista. Ale przy CM Vuko to gość.

odpowiedz
axlrose - 23.12.2022 / 18:23, *.orange.pl

@axlrose: I dodam jeszcze, że z niemal tymi samymi grajkami obecny trener zajmuje obecnie bardzo dobrą lokatę w lidze. Czy może nie?
Teraz tłumaczenie będzie o graniu w pucharach i dobrym wyniku Michniewicza, ale ZAWSZE najważniejsze jest Mistrzostwo Polski. Przynajmniej dla mnie, bo jest logiczne, że z tego są puchary.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.12.2022 / 19:36, *.t-mobile.pl

@axlrose: Nic nie musisz, nie rób łaski. To ma być sukces? Utrzymanie klubu w lidze, uważasz za świetne dokonanie? Gratuluję humoru. Ani Vuković, ani Michniewicz NIGDY nie powinni być trenerami Legii. Pytam się - sami się zatrudnili? To samo pytanie do władz PZPN w temacie Michniewicza. I nie napinaj tak zwieraczy, bo będzie nieszczęście i pranie gaci.

odpowiedz
axlrose - 24.12.2022 / 09:58, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Uuu, nielubimy gdy ktoś ma inne zdanie?
Ale pokój, zostawmy kłótnie i docinki, dla wszystkich kibiców Legii wesołych Świąt!!!

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 24.12.2022 / 16:30, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Vukovic wykonał zadanie umowa mu się skończyła i tyle, przynajmniej ostatnie pół roku przepracował uczciwie brał kasę za robotę chociaż Anię jak wcześniej za siedzenie w domu.

odpowiedz
Oli oj boli - 24.12.2022 / 18:52, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: tez uważam że Cm nigdy nie powinien znaleźć się w Legii, tak samo jak i Wdowczyk jako trener Pyry i Polonisci jeb...

odpowiedz
grzesiek - 22.12.2022 / 12:11, *.centertel.pl

Jedyna słuszna decyzja. Z polskich widzę papszuna albo probierza(chociaż ten drugi ma gorsze notowania). Jeszcze janek urban albo fornalik moglby to pociagnac. Kazde inne polskie nazwisko bedzie zaskoczeniem

odpowiedz
Sadysta - 22.12.2022 / 13:12, *.centertel.pl

@grzesiek: ty gościu poważny jesteś? Jakiego Probierza?? Fornalik już był.

odpowiedz
grzesiek - 22.12.2022 / 14:02, *.centertel.pl

@Sadysta : przedstawiam swoją opinie jak ci sie nie podoba to trudno. Probierz kazda druzyne ktora prowadzil doprowadzil do pucharow. Nawet bodajze cracovie. A jak bedzie mial zawodnikow lepszych to i wiecej osiagnie. Ale taki znawca jak ty pewnie krzyknie brać z zagranicy trenera , z zagranicy brać. To bierz swojego sousse hihi

odpowiedz
Smo(l)na - 22.12.2022 / 12:06, *.centertel.pl

Powinni zwolnić jeszcze Lewandowskiego. Rozwala kadrę od wewnątrz.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 22.12.2022 / 11:54, *.174.42

Haha lepiej późno niż później...

odpowiedz
Ding - 22.12.2022 / 11:54, *.chello.pl

Teraz Jaga czy Miedzia?

odpowiedz
Antyczesio - 26.12.2022 / 12:08, *.play-internet.pl

@Ding: podobno Cypr hahaha

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.