Marek Kania
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Marek Kania nie poleci na Mistrzostwa Europy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Z powodu urazu mięśnia pośladkowego, panczenista Legii - Marek Kania nie wystartuje w najbliższy weekend w Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbędą się w norweskim Hamar. "Pod względem sportowym rok 2022 był moim najlepszym w życiu. Zarówno na rolkach, jak i na łyżwach nigdy przedtem nie osiągałem takich rezultatów, jak w tym roku. Oczywiście był to rok ukoronowany spełnieniem mojego marzenia - startem w Igrzyskach Olimpijskich. Szkoda tylko, że samo zakończenie roku nie mogło być tak dobre jak poprzednie miesiące. Niestety przez lekką kontuzję, nie mogę chwilowo trenować na łyżwach i nie wystartuję na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporam i wrócę do treningów" - mówi zawodnik Legii.

Przed rokiem Marek Kania na Mistrzostwach Europy w Heerenveen zajął ósme miejsce w wyścigu na 500 metrów (czas 35.079s), a w sprincie drużynowym (wraz z Damianem Żurkiem i Piotrem Michalskim) zdobył brązowy medal. Kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim zaplanowano na 10-12 lutego, finał PŚ będzie miał miejsce tydzień później, a w pierwszy weekend marca w Heerenveen odbędą się Mistrzostwa Świata. Miejmy nadzieję, już z udziałem legionisty. Marek Kania jest także w kadrze Akademickiej Reprezentacji Polski na uniwersjadę w Lake Placid, która odbędzie się w USA w dniach 12-22 stycznia 2023 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.