Podsumowaliście rok

Wyniki Plebiscytu eLki 2022!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

22. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas 12-dniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. W kilku kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta, ale w wielu różnice w głosach były zdecydowane.

Postacią roku wybraliście Josue! Odkryciem roku został Kacper Tobiasz, który w ubiegłym roku nie miał konkurenta. Najlepszym meczem w wykonaniu "Wojskowych" wybraliście jesienne spotkanie z Jagiellonią, a najgorszym jesienną porażkę z Rakowem Częstochowa. Autorem najpiękniejszej bramki został Filip Mladenović.

Wydarzeniem roku wybraliście wicemistrzostwo Polski, które wywalczyli wiosną koszykarze Legii. Najważniejszym wydarzeniem kibicowskim był protest przeciwko właścicielowi klubu pod hasłem "#MioduskiWon".

Z 14 nominowanych opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja w Poznaniu, czyli sektorówka z Putinem, a hasłem roku wybraliście "Miałeś chamie złoty róg, skończ nam k... niszczyć klub". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku przyznaliście piąty raz z rzędu Dariuszowi Mioduskiemu - za całokształt prowadzenia klubu. Cytat roku wypowiedział Artur Boruc, a dotyczył on afery biletowej na jego mecz pożegnalny.

Największym pozytywnym zaskoczeniem roku 2022 wybraliście wysoką frekwencję przy Łazienkowskiej w rundzie jesiennej, a największym rozczarowaniem walkę o utrzymanie w Ekstraklasie.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 6160 głosów. Dziękujemy wszystkim za udział w Plebiscycie i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

6. Najpiękniejszy gol
2492 - jesień: Filip Mladenović na 2-2 z Miedzią Legnica (44. minuta - wrzutka z rzutu rożnego i strzał z woleja z 15 metrów w kierunku dalszego słupka) zobacz gola
922 - wiosna: Josue na 1-0 z Górnikiem Łęczna (PP, 23. minuta - indywidualny rajd i strzał z 16 metrów prosto pod poprzeczkę) zobacz gola
706 - jesień: Lindsay Rose na 2-2 z Lechią Gdańsk (PP, 117. minuta - przelobowanie bramkarza z ostrego kąta) zobacz gola
645 - jesień: Maciej Rosołek na 1-0 z Wartą Poznań (23. minuta - strzał z powietrza z linii pola karnego wolejem tuż przy dalszym słupku) zobacz gola
609 - jesień: Ernest Muci na 1-0 z Wisłą Płock (PP, 28. minuta - mocny strzał po ziemi zza pola karnego z ponad 20 metrów tuż przy słupku) zobacz gola
529 - jesień: Josue na 1-1 z Jagiellonią Białystok (28. minuta - uderzenie zza pola karnego tuż przy dalszym słupku) zobacz gola
257 - wiosna: Rafael Lopes na 3-0 z Cracovią (85. minuta - dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek i strzał głową Lopesa. Piłka wpadła w samo okienko, odbijając się od dalszego słupka) zobacz gola

7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii
3765 - protest przeciwko właścicielowi klubu, akcja "#MioduskiWon"
2395 - pożegnalny mecz Artura Boruca

8. Najlepsza oprawa
1883 - sektorówka z Putinem
1235 - LEGIA - nawet jak na boisku się nie układa, na trybunach wciąż kanada - odwracana kartoniada, pirotechnika
767 - Oszust z silvera - sektorówka
758 - WON - Miałeś chamie złoty róg, skończ nam k... niszczyć klub - napis z białych małych flag, czarne świece dymne
264 - CWKS z rac
233 - 1916 - sektorówka z pasów, stroboskopy
198 - flagi i piro na meczu z Lechią
188 - Legia gol kurde mol! - transparent, małe czerwone i zielone flagi i świece dymne
180 - Pusto wszędzie, głucho wszędzie, 17 porażek, pucharów nie będzie - transparent, racowisko
179 - Fatalna sytuacja w Odrze, przyczyną gówno w wiodrze - transparent, świece dymne

10. Piosenka roku
5138 - Gdybym jeszcze raz miał urodzić się, znów bym tobie Legio oddał życie swe

16. Cytat roku
2311 - Chciałbym szybko zakończyć biletowo-cenową aferę internetową. Chciałbym tylko jedno wyjaśnić... tu nie ma co kur... wyjaśniać. Jeśli masz ochotę przyjść na mecz - zapraszam bardzo serdecznie. Jeśli nie - dziękuję, baw się dobrze w domu - Artur Boruc przed swoim pożegnalnym meczem
2151 - My mamy swoją wojnę, którą też tu przeżywamy i musimy stawić jej czoła - Aleksandar Vukovič na początku rundy wiosennej
1698 - Dlaczego został zaatakowany najlepszy zawodnik Legii? Nie wiem. Moim zdaniem powodem jest niedawny wzrost rasizmu w Polsce. Czy to może być ormiańska prowokacja? Może tak być, ale nie jestem pewien na 100 procent. Pewną rolę może również odegrać narastający rasizm przeciwko obcokrajowcom w Europie. Może stało się to dlatego, że jest muzułmaninem. Musi być jakiś powód - prawnik Mahira Emreliego