Sparing: Legia 0-0 Mezőkövesd Zsóry FC

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania w tureckim Belek Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z węgierką drużyną Mezőkövesd Zsóry FC. W drugiej połowie meczu zagrał testowany Jin-hyun Lee, ale jego występ był całkowicie bezbarwny - Koreańczyk był mało widoczny na murawie, brał udział w niewielu akcjach, nie pokazał nic godnego uwagi.

Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Woytka

Pogoda na południu Turcji uległa znacznemu pogorszeniu. Spotkanie z Węgrami rozgrywano więc przy padającym deszczu, a momentami nad boiskiem przechodziły potężne ulewy, a w drugiej połowie burza. Murawa szybko stała się śliska i łatwo było o niebezpieczne zagrania. Legioniści od początku meczu posiadali zdecydowaną przewagę optyczną i prowadzili atak pozycyjny. Niewiele jednak z niego wynikało. Mogliśmy oglądać kilka ciekawszych akcji, ale nie udało się pokonać bramkarza. Dość powiedzieć, że rywale tylko kilkakrotnie znaleźli się pod bramką "Wojskowych", ale to oni byli bliżsi zdobycia gola.

Pierwszą niezłą sytuację legioniści mieli w 9. minucie, jednak Maciej Rosołek nie zdołał dojść do prostopadłej piłki. Kilka minut później napastnik Legii oddał strzał zza pola karnego, ale nie na tyle precyzyjny, by zaskoczyć bramkarza. W 16. minucie uderzenia z 11 metrów próbował Josue, ale i on trafił w golkipera. Minęły 3 minuty, a Josue niewiele zabrakło, by pokonać dobrze dziś dysponowanego Riccardo Piscitelliego bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. W 25. minucie znów kapitan Legii uderzył bezpośrednio ze stałego fragmentu, ale tym razem bramkarz Mezőkövesd Zsóry FC wypuścił piłkę. Asekurował go jednak jeden z obrońców. W 31. minucie bramkę zdobył Carlitos, jednak pomagał sobie ręką i gol nie został uznany.

W 33. minucie Węgrzy zmarnowali znakomitą sytuację do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony nastąpiło wycofanie piłki za pole karne, po którym jeszcze z bliskiej odległości uderzał jeden z zawodników drużyny przeciwnej, ale trafił tylko w słupek. Po chwili posypały się żółte kartki. Najpierw faulował Marko Brtan, a potem doszło do spięcia pomiędzy Josue i Gaborem Molnarem. Chwilę później za faul na Yurim Ribeiro ukarany został Aleksandr Karnitskij.

W 38. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Rafał Augustyniak, ale piłka przeleciała obok słupka. Jeszcze przed przerwą sam na sam z bramkarzem znalazł się Rosołek, ale golkiper zdołał wybić pikę na rzut rożny.

Po przerwie na boisko wybiegła nowa jedenastka Legii, w tym testowany Jin-hyun Lee. W 53. minucie Igor Strzałek był blisko, żeby znaleźć się sam na sam z bramkarzem, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie Patryk Sokołowski uderzył ponad bramką. W 59. minucie z ostrego kąta strzelał zawodnik drużyny węgierskiej, jednak przestrzelił. W 72. minucie strzał Muciego z linii pola karnego obronił bramkarz. Chwilę później naciskany przez rywala Cezary Miszta musiał ratować się wybiciem piłki na aut po tym jak z bliskiej odległości zagrał do niego Lee.

Kolejne minuty to okres ostrej gry, było sporo pojedynków, spięć i fauli, ale mało sytuacji podbramkowych. W 80. minucie po brzydkim faulu czerwoną kartkę otrzymał zawodnik rywali z numerem 32. W 82. minucie na bramkę uderzał Lindsay Rose, ale jego strzał został zablokowany. W końcowych minutach nie miało miejsca już nic godnego uwagi i spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

Przed "Wojskowymi" jeszcze dwa mecze towarzyskie, które zostaną rozegrane w niedzielę. 15 stycznia o godzinie 12 Legia zmierzy się z niemieckim Chemnitzerem FC, grającym na co dzień w Regionallidze, a o 15:30 rywalem będzie serbski FK Čukarički. Z obu spotkań przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE! Zapraszamy.

WYNIKI SONDYCzy wierzysz w mistrzostwo Polski Legii Warszawa w sezonie 2022/23?

Kevin Kallai 72
74' Andrej Lukić 4
79' Sandor Vajda 77
68' Tamas Cseri 24
79' Gabor Molnar 16
68' Steliano Filip 70
74' Aleksandr Karnitskij 14
Dino Besirovic 10
Ilia Beriashvili 3
Marko Brtan 15
Arpad Tordai 96
79' Zalan Kallai 80
74' Younn Zahary 26
68' Luka Lakvekheliani 32
68' Roland Lehoczky 82
79' Dominik Csontos 53
74' Atilla Markus 18
Trener: Kosta Runjaić
Trener: Kuttor Attila