Legioniści w plebiscycie na sportowca Warszawy 2022 roku

Trwa głosowanie w XXIII plebiscycie na najlepszych sportowców Warszawy 2022 roku. Wśród nominowanych, znalazło się troje sportowców Legii - Marek Kania, Tomasz Bartnik oraz Emilia Babska. Głosować można do 29 stycznia, do godziny 23:59 TUTAJ.

Emilia Babska została w listopadzie zeszłego roku mistrzynią świata osób niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencji R8, karabinu 50m 3 postawy kobiet. Wcześniej udanie startowała w zawodach Pucharu Świata - zdobywając złoto w Monachium i srebro w Chateauroux. Ten ostatni wynik, osiągnięty w czerwcu 2022, zapewnił legionistce kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu. Ponadto Emilia zdobyła trzy medale (dwa srebrne i jeden brązowy) na Parastrzeleckich Mistrzostwach Europy w Hamar.

Kwalifikację na IO w Paryżu zapewnił sobie także inny zawodnik strzeleckiej Legii - Tomasz Bartnik. Legionista na Mistrzostwach Świata w październiku zdobył cztery medale. Srebrny medal MŚ w konkurencji karabin 3 postawy zapewnił mu przepustkę na kolejne w karierze Bartnika Igrzyska Olimpijskie. W minionym roku Bartnik zdobył również trzy medale Mistrzostw Europy w strzelaniu z 300 metrów. W maju zdobył brąz na mistrzostwach Polski i ustanowił nowy rekord kraju w konkurencji Kdw3x40. W październiku Bartnik zdobył pięć na mistrzostwach Polski - złoto indywidualnie w karabinie pneumatycznym, srebro w karabinie 3 postawy (3x20 strzałów) oraz trzy medale w drużynie (dwa złote i jeden srebrny).

Panczenista Legii - Marek Kania ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W lutym zajął 16. miejsce na 500 metrów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W marcu legionista zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym. Sezon 2021/22 w Pucharze Świata zakończył na wysokim, siódmym miejscu. Na rolkach nasz zawodnik udanie startował w Pucharze Europy, zdobył medale torowych mistrzostw Polski i Ulicznych Mistrzostw Polski, startował na Mistrzostwach Europy w L'Aquila oraz na Mistrzostwach Świata w Argentynie. W połowie grudnia Marek Kania zdobył złoty medal Pucharu Świata w sprincie drużynowym.