fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA

Uroczystość nadania Muzeum Legii Warszawa imienia Wiktora Bołby

Redakcja, źródło: Legionisci.com

We wtorek, 17 stycznia o godz. 15:30, na stadionie przy Łazienkowskiej odbędzie się uroczystość nadania otwartego w 2006 r. Muzeum Legii imienia Wiktora Bołby. Uroczystość zaplanowano w dniu pierwszej rocznicy śmierci założyciela i kustosza muzeum.

Wcześniej, o godz. 14:30, na Cmentarzu Komunalnym Północnym na grobie Wiktora Bołby nastąpi złożenie kwiatów przez delegację klubu z Łazienkowskiej. Godzinę później w Muzeum Legii odbędą się uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej Wiktorowi, a także nazwania klubowej placówki jego imieniem. W uroczystości weźmie udział rodzina ś.p. Wiktora, a także zaproszeni goście. Od godz. 16:15 w Legia SportsBar przy Łazienkowskiej Wiktora wspominać będą jego przyjaciele i znajomi. Zostanie także wyświetlony film wspominkowy. Ta część będzie otwarta dla wszystkich kibiców

Wiktor Bołba Zmarł 17 stycznia 2022 roku w Warszawie w wieku 64 lat. Był założycielem i kustoszem Muzeum Legii Warszawa, dziennikarzem tygodnika „Nasza Legia”. Jako kibic, a później pracownik, związany był z klubem z Łazienkowskiej przez ponad 50 lat.

Obecnie Muzeum Legii opiekują się Adam Dawidziuk i Grzegorz Karpiński. Otwarte jest w dni powszednie, w godzinach 11:00-17:00, wstęp bezpłatny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Arek - 16.01.2023 / 23:03, *.tpnet.pl

Brakuje teraz w Legii takiego wariacika, z taką pasją. Te wszystkie pamiątki to z pod ziemi wyszarpywał. Gdzieś czytałem, że on potrafił wejść do szatni podejść do piłkarza i jak coś mu wpadło w oko mówił moje i zawijał. Mistrzostwo jak dla mnie.

odpowiedz
Lloyd - 16.01.2023 / 16:32, *.175.80

ładna data - 17.01
wyzwolenie Warszawy

odpowiedz
maik 83 - 16.01.2023 / 17:32, *.centertel.pl

@Lloyd: wyzwolil i zniewolil

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.