Patryk Akala - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Akala: Wyciągnąć wnioski z poprzedniej rundy

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Patryk Akala (kapitan Legii): Mecz przeciwko Mickiewiczowi zupełnie nam nie wyszedł. Nie wykonywaliśmy założeń taktycznych, o których szkoleniowiec mówił nam przed spotkaniem i które trenowaliśmy przed sobotnim pojedynkiem.
Przeszliśmy zupełnie obok tej rywalizacji, o czym najlepiej świadczy pierwszy set, który przegraliśmy do 13. W ogóle nie leżała nam zagrywka i myślę, że tu należy doszukiwać się największego mankamentu z naszej strony. To jednak nie wszystko. Nie kończyliśmy piłek, atakowaliśmy w dziwny sposób, a rywalom w ciągu całego meczu udało się zdobyć 13 czy 15 bloków, co stanowi katastrofę w naszym wykonaniu. [śmiech bezsilności] Nie wiem jednak, od czego to mogło zależeć. Chyba nie potrafiliśmy się bawić tym sportem. Mimo to nadal chcemy walczyć z każdym przeciwnikiem i tego od siebie oczekujemy. Przed nami kolejny ważny mecz – w czwartek mierzymy się z Olimpią Sulęcin. Będzie to arcyważne spotkanie za 6, a może nawet i za 9 punktów.
Udało mi się już wyleczyć kontuzję. Wprawdzie odczuwam jeszcze jakieś pobolewania, ale gdy boli, to znaczy, że wszystko jest na swoim miejscu. [śmiech] Wróciłem do treningów, także jest okej. Wkrótce do gry powinien także wrócić „Kozi” [Michał Kozłowski – przyp. LL!]; taki niefart, że gdy ja wróciłem, to połamała mu się ręka. Ostatnio zdjęto mu gips, więc liczę na to, że niebawem wszyscy będziemy trenować w pełnym składzie.
Wygrana z Chrobrym w Głogowie na początku tego roku kalendarzowego wprawdzie może stanowić swego rodzaju dobry prognostyk na resztę sezonu, ale pragnę przypomnieć, że na jego rozpoczęcie także z nimi wygraliśmy przy Niegocińskiej, a potem nam nie poszło. Chcemy jednak wyciągnąć wnioski z poprzedniej rundy, dawać z siebie wszystko i starać się zwyciężać w meczach, które realnie mamy szansę wygrać. Oczywiście należy przyznać z ręką na sercu, że niektóre zespoły znajdują się poza naszym zasięgiem, ale z tymi, z którymi mamy realne szanse, chcemy grać jak równy z równym i to, co oddaliśmy im w pierwszej rundzie, chcemy nadrobić w drugiej i odebrać to, co nasze. [śmiech]
Nie myślimy o potencjalnie niepomyślnym zakończeniu sezonu dla nas. Gdybyśmy się nad tym zastanawiali, to całkowicie by to nas zdeprymowało i zestresowało. Przed nami jeszcze cała runda do rozegrania – bodajże 14 czy 15 pojedynków i cała masa punktów do zdobycia. Tak naprawdę wszystkie drużyny, które do tej pory zgromadziły na swoim koncie mniej niż 20 punktów, liczą się w walce o utrzymanie i wszystko może się bardzo różnie potoczyć. Z doświadczenia wiem, że wszystko się jeszcze może pozmieniać. Wiemy, o co gramy – o utrzymanie – i na pewno się utrzymamy w tej lidze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.