REKLAMA

PamiętaMY

Przasnyscy legioniści wsparli Polaków na Wileńszczyźnie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przasnyscy Legioniści po raz drugi wzięli udział w akcji wsparcia Polaków na Wileńszczyźnie, gdzie dotarli tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 8-osobowym składzie. Poniżej krótka relacja legionistów:

Przygotowania zaczęliśmy kilka tygodni wcześniej i w efekcie udało się skompletować 50 paczek, składających się z kilkunastu produktów spożywczych i higienicznych dla Rodaków będących w gorszej sytuacji materialnej oraz 107 paczek dla dzieci z polskiej szkoły im. L. Komołowskiego w Połukniu. W paczkach dla polskich dzieci, oprócz słodyczy i artykułów szkolnych, znalazły się okazjonalne poduszki z motywem patriotyczno-legijnym, wyprodukowane specjalnie na ten cel. Oprócz tego przekazaliśmy artykuły higieniczne, które trafiły do szkoły, gdzie zostawiliśmy zdecydowaną większość paczek, natomiast kilka sztuk zawieźliśmy do Wilna. Podobnie jak poprzednim razem, w szkole w Połukniu zostaliśmy przyjęci staropolską gościnnością, gdzie specjalnie na nasz przyjazd zostały wystawione jasełka. Następnie pojechaliśmy do Wilna, udając się przede wszystkim do Ostrej Bramy i Cmentarza na Rossie, gdzie uprzątnęliśmy grób matki i serca marszałka Piłsudskiego, i zapaliliśmy znicze.

Na koniec przekazujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli choć niewielką cegiełkę do naszej akcji, a w szczególności: Panu Bogusławowi Brykale z ZSP im. H. Sucharskiego w Przasnyszu, Młodzieżowej Radzie Powiatu Przasnyskiego, Legia PamiętaMY, Marcinowi Królickiemu, Marcinowi Ratajczakowi, Legia FC Sokołów Podlaski, Legia Zielonka, Patriotyczne Zagłębie Sosnowiec.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
oLaf - 19.01.2023 / 19:47, *.vectranet.pl

wspaniała akcja!

odpowiedz
PLH - 17.01.2023 / 22:21, *.tpnet.pl

Walczyc trenowac na sportowo zawsze Targówek

odpowiedz
LegiaFans - 17.01.2023 / 20:42, *.chello.pl

BRAWO BRAWO Cała Legia Razem (L)

odpowiedz
Wert (L) - 17.01.2023 / 20:00, *.centertel.pl

Szacuneczek!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.