Anna Mioduska, córka Wiktora Bołby - Dominika odsłaniają pamiątkową tablicę - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Muzeum Legii Warszawa im. Wiktora Bołby

Woytek, źródło: Legionisci.com

We wtorek, 17 stycznia w Muzeum Legii Warszawa odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej śp. Wiktorowi Bołbie oraz nazwania klubowej placówki jego imieniem.

Wcześniej na Cmentarzu Komunalnym Północnym delegacja klubu złożyła kwiaty na grobie kustosza muzeum, który zmarł dokładnie rok temu w wieku 64 lat.W uroczystości wzięła udział rodzina ś.p. Wiktora, a także zaproszeni goście. Córka Wiktora Bołby - Dominika, wraz z prezes Fundacji Legii, Anną Mioduską dokonały honorowego odsłonięcia tablicy z wizerunkiem Legendy naszego klubu. Na stadionie Legii pojawiło się wielu byłych zawodników i trenerów stołecznego klubu. Obecni byli m.in. Antoni Trzaskowski, Lesław Ćmikiewicz, Artur Boruc, Jacek Magiera, Dariusz Dziekanowski, Mirosław Jabłoński, Andrzej Strejlau, Michał Żewłakow, Marek Jóźwiak, Tomasz Jarzębowski, Tomasz Kiełbowicz, Zofia Klepacka, a także przedstawiciele obecnej drużyny - Paweł Wszołek, Krzysztof Dowhań i Jacek Zieliński.

- Legia było jego życiem, poświęcił swoje życie dla Legii, tworząc jej tożsamość - powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Po oficjalnej części w Legia SportsBar w obecności kibiców został wyświetlony film wspominkowy, w którym byłego kustosza wspominali jego przyjaciele i znajomi.

Wiktor Bołba był założycielem i kustoszem Muzeum Legii Warszawa od 2006 roku, pracował także jako dziennikarz tygodnika „Nasza Legia”. Jako kibic, a później pracownik, związany był z klubem z Łazienkowskiej przez ponad 50 lat. Obecnie Muzeum Legii opiekują się Adam Dawidziuk i Grzegorz Karpiński. Otwarte jest w dni powszednie, w godzinach 11:00-17:00, wstęp bezpłatny.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
LegiaFans - 18.01.2023 / 12:32, *.chello.pl

Brawo Super Cała (L)egia Razem

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 18.01.2023 / 12:18, *.telefonica.de

Ania powiedz darkowi żeby wypie..dalał

odpowiedz
WO(L)A - 20.01.2023 / 08:39, *.orange.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : Pie..... lnij się w swój pusty łeb !

odpowiedz
Ania - 20.01.2023 / 16:08, *.tpnet.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : Dobrze, ale w to miejsce ty się wpier...asz i becelujesz na klub

odpowiedz
Bie(L)any - 18.01.2023 / 09:01, *.lsas.aero

Super inicjatywa... czy ten wspominkowy film o Naszym (L) Kustoszu jest gdzieś udostępniony, żeby mogło zobaczyć większe grono Kibiców? Pozdr

odpowiedz
Arek - 17.01.2023 / 23:33, *.tpnet.pl

Taki pomysł rzucił Vuko na jakiejś konferencji, no i stało się.

odpowiedz
olew - 17.01.2023 / 21:57, *.vectranet.pl

Fantastyczny facet ! Kochał Legię ! Dobre wydarzenie. brawo klub !

odpowiedz
Omega - 18.01.2023 / 13:26, *.aster.pl

@olew:
to tak jak pan Darek

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.