Lipiec 2022, Korona Kielce - Legia Warszawa - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kuzera: Nie możemy polecieć na hurra

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Mam ogromny ból głowy przed meczem z Legią, jak zestawić skład. Każdy z zawodników ciężko przepracował okres przygotowawczy i z pewnością wniesie jakość do zespołu. Niestety, mogę zabrać do Warszawy tylko 20 zawodników. Mamy swój plan na ten mecz, na dzisiejszym treningu zobaczymy, kto będzie najlepiej wykonywał założenia taktyczne, najlepiej sobie radził i wtedy podejmiemy ostateczne decyzje - mówi przed niedzielnym meczem z Legią trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.

- Nie czuję żadnego niepokoju przed tym spotkaniem. Nie mogę się już go doczekać, chcę zobaczyć, na co stać nasz zespół. To inauguracja i dobrze jest w nią wejść odpowiednio, ale nie chcę wprowadzać narracji, że to jest mecz o wszystko. Chcemy po prostu realizować swój plan, dać z siebie maksa, wyciągnąć z meczu jak najwięcej, bo to może być fajna zapowiedź rundy. Nie zamykam się jednak na tym, że to mecz o być albo nie być.

- Na pewno na papierze Legia jest faworytem, ale uważam, że mamy dobrych piłkarzy, odpowiednio przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Papier przyjmie wszystko. Przed meczem wartość piłkarzy Legii jest zdecydowanie wyższa niż naszych, ale jest jeszcze boisko i ono to zweryfikuje. Trzeba dać z siebie wszystko i nie pozwolić sobie, żeby powiedzieć potem, że ktoś był od nas silniejszy, lepiej biegał. Chcemy być dobrze zorganizowani. Wiemy, że Legia ma sporo jakości i na przysłowiowe wojny z szabelkami nie możemy sobie pozwolić. Oglądałem mecze Legii, wiem, na co ją stać i jeśli nie będziemy zorganizowani i w pewnych fragmentach polecimy na hurra, to może się dla nas źle skończyć. Jeśli będziemy w 100% realizować swój plan, to możemy się pokusić o niespodziankę. Dobra organizacja, odwaga i pewność siebie są kluczem do sukcesu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Wqurwiony po meczu Pucharu Polski z Cracovią, który był ustawką za 3 punkty w lidze - 27.01.2023 / 18:26, *.52.135

To ty jesteś trenerem? Za korupcję powinieneś dożywotnio mieć zakaz udzielania się w sporcie za robienie z ch ...a kibiców sprzedawczyku

odpowiedz
adam - 26.01.2023 / 18:55, *.chello.pl

autobus z Kielc na Ł3

odpowiedz
Peter - 26.01.2023 / 19:34, *.play-internet.pl

@adam: Oby nie skończyło się na 0-0...

odpowiedz
Młody - 26.01.2023 / 14:48, *.chello.pl

Nikt już nie boi się tu przyjeżdżać. Nie mamy zespołu, nie mamy prezesa, nie mamy murawy niewiele zostało z naszego klubu..

odpowiedz
Tomek - 26.01.2023 / 14:58, *.113.189

@Młody: Prezesa mamy przecież, nikt tak doskonale nie rządził przed Mioduskim, Legia za prezesowania Miodsukiego regularnie gra w fazie grupowej europejskich pucharów, co roku zdobywa podwójne korny w naszej lidze, ma dziesiątki milionów zysku rok w rok, kupuje samych znakomitych piłkarzy, nie bierze darmowych, tylko wydaje na nich grube miliony, sprzedała prawa do nazwy stadionu wielkiej korporacji, z akademii Legi co roku wychodzi kilku geniuszy piłkarskich i za prezesowania Mioduskiego Legia jest krainą miodem płynąca

odpowiedz
dino - 26.01.2023 / 22:39, *.54.69

@Tomek:
W dodatku prezes może na początku nie ogarniał ale uczy się na błędach nie zwalnia trenerów co roku i konsekwentnie buduje markę Legii w Polsce i Europie

odpowiedz
olew - 27.01.2023 / 01:52, *.vectranet.pl

@Tomek: zgadzam się; mamy dobrego właściciela, dobrego dyrektora, niezłego trenera, dobrych grajków, najlepszy stadion i nieporównywalną z nikim markę; dołować nas może marna frekwencja i tragiczna murawa; jak będzie na wiosnę Bóg jeden wie, ale dla kibola to większego znaczenia nie ma; liczy się tylko LEGIA !!!

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 27.01.2023 / 17:06, *.plus.pl

@Tomek: chyba cały miód wylał się na Mioduskiego, u nas został tylko pusty słoik, co ja mówię , słoik na dużym minusie ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.