Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wywiad z trenerem

Runjaić: Trudno wyobrazić sobie drużynę bez Josue i Mladenovicia

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie wolno nam patrzeć tylko na pieniądze. Nie jesteśmy bankiem. Jesteśmy najbardziej znanym klubem piłkarskim w Polsce, który chce zaoferować dziesiątkom tysięcy ludzi wspaniały mecz w każdy weekend. To oznacza, że musimy dokładnie rozważyć, kiedy pojawia się dobra oferta za zawodnika - co traci drużyna, jeśli on odejdzie? Czy nie tracimy jeszcze więcej pieniędzy, jeśli nie osiągniemy bez niego miejsca dającego udział w europejskich pucharach? - mówi Kosta Runjaić w rozmowie z nami o zakończonej rundzie jesiennej i zbliżającym się starcie rundy wiosennej. Zapraszamy do lektury!

Trenerze, zaczyna się druga połowa sezonu. Legia jest na drugim miejscu, ale z dużą stratą do Rakowa. Czego możemy się spodziewać?
Kosta Runjaić: - W zasięgu wzroku mamy zakończenie ligi w pierwszej trójce i Puchar Polski, wszystko inne jest marzeniem. Różnica między tym a poprzednim sezonem jest taka, że Raków Częstochowa uciekł wszystkim. Z kolei dystans między drugim a szóstym miejscem w tabeli jest minimalny. Jeśli Lech Poznań wygra zaległy mecz i odrobi straty, to będzie za nami tylko jeden punkt.Jak ocenia pan rundę jesienną?
- Spójrzmy na szerszy obraz sytuacji. Sztab szkoleniowy, pracujący ze sobą po raz pierwszy, przejął drużynę, która w poprzednich rozgrywkach poniosła 17 porażek, a więc była mocno poraniona. Ponadto, skład zastany w lecie nie był ani kompletny, ani optymalny pod względem jakości. Musieliśmy więc zebrać się w bardzo krótkim czasie i stworzyć zespół, w którym wielu zawodników wciąż nosiło w sobie frustrację z poprzedniego roku. Mierząc to z tym, co udało nam się wszystkim razem zrobić w rundzie jesiennej, to jest osiągniecie. Nadal bardzo dobrze pamiętam pierwszy mecz sezonu...

Na wyjeździe z Koroną Kielce? Dlaczego pan wciąż do niego wraca?
- Tak, wracam, bo wiele działo się przeciwko nam, a my walczyliśmy z wielkim zaangażowaniem i dobrym morale. Mierzyliśmy się z zespołem, który awansował, był pełen energii i euforii, który jest głodny rozpoczęcia sezonu od najważniejszego meczu w roku, na własnym stadionie przeciwko Legii Warszawa. Od 60. minuty, po czerwonej kartce dla Wieteski, graliśmy ponad 30 minut w osłabieniu. Na dodatek kontuzji doznał Maik Nawrocki... Nie wiem, jak potoczyłyby się następne mecze, gdybyśmy wtedy przegrali. Jednak udało nam się wywalczyć remis i czułem, że jeśli drużyna naprawdę zagra zespołowo, to możemy coś osiągnąć. Jestem pewien, że nawet nasi kibice, którzy do tego momentu mieli wątpliwości z powodu występów w poprzednim sezonie, zmienili zdanie o drużynie w tamten sobotni wieczór w Kielcach. Swoją drogą, mocne wsparcie kibiców było kolejnym elementem, który napawał mnie wtedy optymizmem.

Wspomniał trener przed chwilą o wielu nowych pracownikach w swojej kadrze trenerskiej. Jak układa się współpraca z nimi?
- Do Legii oprócz mnie dołączyli m.in. Aleksandar Rogić, Stergios Fotopoulos, Arkadiusz Malarz, Dawid Goliński - w sumie osiem nowych twarzy. Część z nich już znałem, ale to nasza pierwsza wspólna praca. To był bardzo dobry dobór osób ze względu na ich osobowości i wiedzę. W pewnym sensie było to zaletą, że tak wiele osób przyszło z zewnątrz. Byliśmy wolni od negatywnych doświadczeń z poprzedniego sezonu, wolni od jakichkolwiek doświadczeń w Legii. Mogliśmy więc podejść do pracy z otwartym umysłem, z czystą głową. Myślę, że drużyna poczuła tę pozytywną energię.

Nowi zawodnicy, którzy przyszli do Legii latem, nie dali jesienią jakości i liczb na boisku, np. Baku, Kramer, Pich... Myśli pan, że wiosną ich występy będą lepsze?
- Ja widzę to inaczej. To stwierdzenie jest zbyt wymijające i nieprecyzyjne. Na każdy transfer trzeba patrzeć w sposób zróżnicowany. I co musimy stwierdzić przede wszystkim: nasz budżet nie był na takim poziomie, jak w ostatnich latach - w zasadzie nie starczyło nam pieniędzy na transfery. To oznacza, że wielkim wysiłkiem ze strony osób odpowiedzialnych za klub było podpisanie kilku zawodników w pierwszej kolejności. Było więc absolutnie jasne, że nie pozyskamy piłkarzy w tej kategorii co np. Juranović czy Luquinhas. Nasz budżet po prostu na to nie pozwalał. Trzeba więc mierzyć nasze nowe nabytki pod kątem ich potencjału, a nie pod kątem zawodników, którzy byli w Legii w momencie, gdy budżet wyglądał znacząco inaczej. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym przypadkom:
- Makana Baku potrzebował czasu na aklimatyzację, przyszedł do nas bardzo późno, bez prawdziwego przygotowania, a w poprzednim sezonie nie grał zbyt wiele. Było dla mnie jasne, że pierwsza połowa roku będzie dla niego okresem dostosowawczym ze wzlotami i upadkami. Spodziewam się, że Baku pokaże swój pełny potencjał w drugiej połowie sezonu. Teraz na treningach wygląda znacznie lepiej.
- Robert Pich był naszym drugim letnim transferem. To doświadczony zawodnik Ekstraklasy, zna ligę i jej wymagania. Robert jest bardzo szanowany w drużynie, nawet przy niewielkiej liczbie minut na boisku. Swoją cegiełkę dołoży w drugiej połowie sezonu.
Niestety, nie jestem zbyt zadowolony z sytuacji Blaza Kramera. Oczywiście, wszyscy, łącznie z nim samym, spodziewaliśmy się czegoś więcej po tym transferze. Pierwsze dni, kiedy dołączył do drużyny na zgrupowaniu, wyglądały dobrze. Poza kilkoma drobnymi bólami, wszystko było w porządku. Niestety, w ostatnim meczu towarzyskim z Zorią doznał kontuzji, przez co nie mógł zagrać na inaugurację z Koroną Kielce. Sezon rozpoczęliśmy więc bez klasycznego napastnika, co było niezwykle trudną sytuacją dla drużyny i dla mnie.
Z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony, że mogłem polegać na naszych młodych ofensywnych zawodnikach - Rosołku i Mucim.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Jeszcze w sierpniu posadził pan na ławce Bartka Slisza.
- Tak, dlaczego nie? Nie był z tego powodu zadowolony, nawet może zaskoczony. Szansę gry otrzymał Ihor Charatin. Ta krótka przerwa przyniosła swój efekt. Slisz to nasza najlepsza "szóstka", 23-letni czołowy zawodnik o dużej wartości, występujący regularnie. Rozegrał już ponad 100 meczów dla Legii, jest wulkanem energii w środku pomocy - jeszcze z pewnymi rezerwami wydolnościowymi. Cieszę się, że jest u nas.

Z kolei Mateusz Wieteska opuścił Legię przed rozpoczęciem sezonu, choć chwilę wcześniej został kapitanem.
- Rozmawiałem z Mateuszem kilka razy i próbowałem go przekonać do pozostania w Legii. "Jesteś naszym jedynym polskim reprezentantem w seniorach. Zostań u nas na kolejny sezon, pracuj ciężko nad swoim rozwojem, a wtedy skontaktują się z tobą jeszcze bardziej atrakcyjne kluby" - mówiłem. Bezskutecznie. Odpowiadał, że wiele zawdzięcza Legii, ale też, że to właściwy moment na odejście. Jego decyzja była ostateczna. Nie miałem żadnych argumentów przeciwko temu. Dochód z transferu był absolutnie konieczny, dał też nieco większe pole manewru przy naszych ruchach, ale straciliśmy bardzo ważnego zawodnika i naszego kapitana.

WYNIKI SONDYCzy wierzysz w mistrzostwo Polski Legii Warszawa w sezonie 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 10696
START: 24.11.2022 / KONIEC: 28.01.2023Jak pozostali starsi zawodnicy wypełniają tę lukę?
- Nasi doświadczeni zawodnicy byli w tym sezonie niezawodni. Jędrzejczyk po dobrych meczach wrócił do reprezentacji i był częścią kadry na mistrzostwa świata w Katarze. Jest wzorem do naśladowania pod wieloma względami i jednym z moich pierwszych kontaktów w drużynie. W porównaniu z zeszłym sezonem, Mladenović znów pokazuje swoją dawną jakość. Obecnie jest naszym najlepszym strzelcem i to jako boczny obrońca, co wiele mówi. To zawodnik o absolutnej jakości. Jestem również bardzo zadowolony z Pawła Wszołka, jak dotąd wykonał dobrą i ważną pracę na prawym skrzydle. Jest pełnym profesjonalistą, który nie potrzebuje trenera, aby go popychać - sam pracuje nad sobą. Carlitos przyszedł do nas bardzo późno, w tym przypadku muszę powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. W drugiej części sezonu wniesie lepszy poziom i zacznie zdobywać bramki, szczególnie takie ważne, jak ta przeciwko Stali Mielec. „Carli” żyje Legią i jest w pełni zintegrowany ze swoim nowym-starym klubem.

Nawrocki natomiast był w kadrze selekcyjnej Polski na mundialu.
- Myślę, że Maik, o ile opanuje swoje drobne dolegliwości, będzie stale uczestniczył w procesie treningowym i zagra dużo meczów, dostanie realną szansę w reprezentacji. Być może zobaczymy go grającego dla Polski już w przyszłym sezonie. To utalentowany środkowy obrońca. Jest szybki, silny w pojedynkach na ziemi i w powietrzu. Jego gra podaniami może być bronią. Ma wszelkie predyspozycje do gry na pozycji środkowego obrońcy w nowoczesnym stylu. Mimo to nie jestem jeszcze w pełni zadowolony. Musi jeszcze intensywniej pracować nad swoją fizycznością, poprawić kilka braków, bo kilka kontuzji trochę go cofało. Maik jest pracowity, dużo słucha - wciąż jest w środkowej fazie swojego rozwoju. I jest młody. Wiemy, jaką ma wartość. Będziemy wobec niego cierpliwi.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Na początku sezonu rozmawialiśmy o Josue. Wtedy wszędzie mówiło się, że nie jest on dobrym charakterem w szatni, a miesiąc później został kapitanem. To duże zaskoczenie, ale okazało się, że to była bardzo dobra decyzja.
- W całej Polsce ludzie mówią i plotkują o Legii jak w hiszpańskiej telenoweli. W ten sposób powstaje wiele półprawd, plotek i czasem głupot. Właściwie to mianowałem Josue - lub „Jo”, jak go nazywamy - na drugiego kapitana po Wietesce. Oczywiście, nie spodziewałem się, że Wieteska opuści nas kilka tygodni później. Okazało się inaczej, więc przejął nową rolę i został pierwszym kapitanem. Ta decyzja nie była zrozumiała dla wielu dziennikarzy, a niektórzy nawet komentowali ją z dezaprobatą. Ale jako trener czasem musisz zaryzykować, podjąć decyzję, z którą nie wszyscy się zgadzają. Przeżyłem z Josue cały okres przygotowawczy i czułem, że jeśli zostanie kapitanem, będzie grał jeszcze bardziej dominująco i jeszcze lepiej będzie pracował dla drużyny. Chyba nie muszę wspominać, że to wyjątkowy piłkarz w Ekstraklasie. Rozmawiałem również z wieloma zawodnikami o moim pomyśle uczynienia go kapitanem, bo opinia tych najbardziej odpowiedzialnych nigdy nie jest bez znaczenia. Jak na razie Josue zagrał bardzo solidną rundę, mówię to, ponieważ ma w sobie o wiele więcej i jest kluczem do naszego sukcesu. Kiedy jest w dobrym nastroju i pracuje, trudno nas zatrzymać.

Josué i Mladenović są liderami zespołu - ale za pół roku może ich już nie być, bo wygasają im kontrakty. Czy wyobrażacie sobie drużynę za pół roku bez Mladenovicia i Josue?
- Przez pół roku w piłce cały świat może zostać wywrócony do góry nogami... ale tak na poważnie: trudno mi sobie wyobrazić naszą obecną drużynę bez tej dwójki. Właściwie to nie do pomyślenia w tej chwili. Spójrzcie na ich statystyki, one nie kłamią. Na pewno słyszeliście powiedzenie: "każdy jest do wymiany, ale nie każdego da się zastąpić". Potrzeba czasu i zawodników o jakości Josue czy Mladenovica, aby stworzyć topowy zespół. Wszyscy jesteśmy tego świadomi - taka jest teoria. Musimy zobaczyć, czy klub będzie w stanie ich zatrzymać. My jako zespół możemy się do tego przyczynić tylko poprzez pokazanie im: możecie tutaj odnieść sukces. Aby to zrobić, musimy do końca walczyć o tytuł w lidze i puchar.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

A co jeśli Josue i Mladenović nie zostaną w Legii?
- Każda topowa drużyna potrzebuje zawodników z tą dodatkową jakością, która robi różnicę w stosunku do przeciwnika. Takim przykładem jest Ivi Lopez w Rakowie czy Kamiński i Ishak w Lechu w zeszłym sezonie. Legia osiągnęła niezwykłe rzeczy na poziomie krajowym w ciągu ostatnich 10 lat, częściowo dlatego, że miała bardzo jakościowy, szeroki skład. Zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy ponownie takich zawodników, jeśli chcemy stać się Legią, którą wszyscy znają.

Nie oszukujmy się. Legia będzie miała problem z pozyskaniem nowych zawodników. Należy się spodziewać, że zimą ktoś odejdzie.
- Kto?

Tobiasz, Nawrocki, Slisz... Legia mogłaby wygenerować pieniądze z ich sprzedaży.
- Nie wolno nam patrzeć tylko na pieniądze. Nie jesteśmy bankiem. Jesteśmy najbardziej znanym klubem piłkarskim w Polsce, który chce zaoferować dziesiątkom tysięcy ludzi wspaniały mecz w każdy weekend. To oznacza, że musimy dokładnie rozważyć, kiedy pojawia się dobra oferta za zawodnika - co traci drużyna, jeśli on odejdzie? Czy nie tracimy jeszcze więcej pieniędzy, jeśli nie osiągniemy bez niego miejsca dającego udział w europejskich pucharach? Ci wszyscy, których wymieniłeś, to zawodnicy podstawowego składu, z dużym potencjałem. Byli najlepsi w rundzie jesiennej. Z pewnością są na listach różnych zagranicznych klubów, ale ze sportowego punktu widzenia puszczenie ich teraz byłoby dla nas więcej niż nierozsądne. Moim zadaniem jest przedyskutować wszystko z Jackiem Zielińskim i jasno przedstawić nasz punkt widzenia w wewnętrznym gronie.

Piłkarze są drodzy i w obecnej sytuacji będzie dość trudno ich ściągnąć...
- Jeśli nie ma się wielkich pieniędzy, trzeba spróbować zaoferować zawodnikom coś innego: na przykład klub z jasnymi strukturami, klarownymi pomysłami, świetnymi warunkami pracy i wybitnymi kibicami. Legia ma wiele do zaoferowania nawet teraz. Mimo nieco zaciśniętego pasa, da się przekonać do gry dla Legii jakościowych zawodników. To jest zadanie dla wszystkich zarządzających.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Może warto rozejrzeć się wśród zawodników Ekstraklasy, którym wygasają kontrakty?
- Dlaczego nie? Jednak doświadczenie i tendencja pokazują, że zawodnicy, którzy pasowaliby do nas i ich agenci wolą przenieść się za granicę zamiast do Legii. Z mojego punktu widzenia jest to zbyt wczesne, zdecydowanie zbyt wczesne. Utalentowani polscy zawodnicy są poszukiwani za granicą i stosunkowo tani. Często zadaję sobie pytanie, co jest lepsze: siedzieć tydzień w tydzień na ławce w drugiej lidze włoskiej, z wysoką miesięczną pensją, czy raczej iść swoją drogą i rozwijać się krok po kroku w czołowym krajowym klubie?

Jak ocenia atmosferę jaką stworzyli jesienią kibice Legii? Lubi pan taki klimat?
- Nasi kibice są wybitni. Atmosfera zawsze była porywająca, pozytywna, nawet podczas mniej dobrych meczów. Do tej pory mieliśmy bardzo duże wsparcie, zarówno u nas, jak i na wyjeździe. Na stadionie przy Łazienkowskiej mieliśmy średnio ponad 20 tysięcy widzów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wiosną gramy u siebie z Lechem czy Widzewem i jestem spokojny frekwencję na tych meczach, bo rywalizacja i znaczenie tych starć jest powszechnie znane. Może uda nam się też wypełnić stadion do ostatniego miejsca na spotkaniu z Rakowem. To byłoby coś...

A wsparcie nie zmienia się nawet wtedy, gdy Legia przegrywa lub tylko remisuje.
- Tak, doceniam to i jestem za to wdzięczny. Nasi kibice od pierwszego dnia dali nam ogromne wsparcie i pokazali, że są numerem jeden w kraju.

Rozmawiał Woytek

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
Legionista - 28.01.2023 / 10:48, *.vectranet.pl

Slisz jest wulkanem energii? :P Jak patrzę, jak on się porusza, jak widzę ten jego mętny wzrok w bezkresną dal bezrefleksyjnie utkwiony, to widzę wszystko, tylko nie energię.

odpowiedz
tomiacab - 28.01.2023 / 09:37, *.centertel.pl

Wreszcie trener który to powiedział. Ile ja się tu 3 lata temu wykłóciłem z ludźmi, broniącymi Miodka, że teraz się budżet bilansuje, a ja mówiłem że Legia to klub piłkarski, a nie biuro rachunkowe

odpowiedz
gt - 28.01.2023 / 00:56, *.centertel.pl

trener debil
Z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolony, że mogłem polegać na naszych młodych ofensywnych zawodnikach - Rosołku i Mucim.
Brawo pierwszy dno , drugi kaleka co strzeli raz na 15 meczy.

odpowiedz
tomiacab - 28.01.2023 / 09:42, *.centertel.pl

@gt: sam jesteś debilem, że wypisujesz takie komentarze. Patrząc na godzinę kiedy go wyrzygałeś, domyślam się, że byłeś najb!@#y , co wcale cie nie usprawiedliwia. Trener swoimi wypowiedziami buduje zawodników. Wyobrażasz sobie że publicznie o swoich piłkarzach wypowiada się tak jak ty? Debilu. A Muci jeszcze da nam dużo radości i to czuje ze to nastapi w tej rundzie. Jak zacznie grać wykorzystując swój potencjał, to będzie dużo pożytku z jego gry przed Josue

odpowiedz
Dna - 27.01.2023 / 22:32, *.vectranet.pl

Ja już widzę Legię bez Niemca i nawet mi się to podoba

odpowiedz
(L) eon - 27.01.2023 / 22:20, *.inetia.pl

Wywiad jak wywiad. Zauważyłem że ani ten, ani poprzedni z Jackiem Zielińskim nie wywołuje we mnie większych emocji. Przekaz obu i to taki dość czytelny w tle jest taki, że niemoc klubu np. transferowa, wynika z tego że siedzi klub dość głęboko w finansowym gó,,ie. No to ja się pytam kiedy wreszcie ktoś z władz klubu wyraźnie przedstawi jaki jest plan wyjścia z tego żeby Legia była na należnym jej miejscu, czyli wyczołgała się z szamba w które światła polityka tychże władz wrąbała ukochany klub. Bo nie oszukujmy się , to że piłkarze kilka razy pod rząd zawodzili w pucharach w ostatnich latach i to w/g DM spowodowało kłopoty finansowe- to jest poważny błąd w zarządzaniu personelem (czytaj: transferami) . Takie pie...lenie w kółko że mamy ograniczenia jest śmieszne - jeszcze raz : JAKI JEST PLAN WYJŚCIA Z SZAMBA???

odpowiedz
WdW - 27.01.2023 / 20:53, *.com.pl

dobra czas się uruchomic bo niedługo start naszej dupoklasy i powiem cos w co nawet nie wierzę ,jak Legia na każdy mecz będzie wychodziła spięta,agresywna i z ogromna mocą zwycięstwa to możemy nawet mistrza zdobyć,tylko w każdym meczu musimy dawać s siebie wszystko i więcej,ja jestem jednak pesymista ale mam nadzieję ze zostanę pozytywnie zaskoczony

odpowiedz
Juri - 27.01.2023 / 20:51, *.inetia.pl

Pekhart grał do końca,miał łzy w oczach jak odchodził,Prijo wymusił transfer,nie powinno być miejsca u nas dla niego.

odpowiedz
Panie i Panowie - 27.01.2023 / 18:38, *.play-internet.pl

Nie obchodzi mnie kto odejdzie.Pudel myśli o kasie.Jego klub jego sprawy.Ja się tylko pytam czy Legia ma piłkarzy na formację obrony.Panowie którzy obecnie grają częściej bedą łapali żółte lub czerwone bo to co mieli osiągnąć już niestety osiągneli.Jędza chyba dostał Katar w nagrodę za nie atakowanie Czesia.5 najbliższych kolejek to maksymalnie 4 pkt

odpowiedz
(L)egia - 27.01.2023 / 11:15, *.96.70

Mam nadzieję, że Runjaić zostanie z nami na dłużej.

odpowiedz
Gif - 27.01.2023 / 10:48, *.106.67

Slisz? hahahaha

To jest totalne dno...!

odpowiedz
Ju(L)ius - 27.01.2023 / 15:14, *.vectranet.pl

@Gif: Chyba ty!!

odpowiedz
Syn trenera - 27.01.2023 / 16:47, *.plus.pl

@Gif: 100000 procent racji ziomuś to lebiega jakich mało sprzedać i za monety za niego Prijovicia natychmiast...

odpowiedz
Syn trenera - 27.01.2023 / 00:53, *.netfala.pl

Prijovic Castaneda do wzięcia a my emeryta Czeskiego bez formy bierzemy dramat...

odpowiedz
olew - 27.01.2023 / 01:43, *.vectranet.pl

@Syn trenera: my nie mamy kupować, my mamy dobrze grać, piłka to nie bazar...

odpowiedz
Syn Trenera - 27.01.2023 / 10:31, *.plus.pl

@olew: tak tylko trzeba mieć kim grać...i strzela bramki .

odpowiedz
Sędzia Redziński - 27.01.2023 / 14:54, *.t-mobile.pl

@olew: Trzeba być nie lada głąbem by nie widzieć powiązania między budżetem klubowym, transferami, a jakością gry. Jak by było jak piszesz to nikt by nie robił transferów, każdy by grał tym co sobie wyprodukuje, a Legia z młodymi którzy w 3 lidze co jakiś czas się kompromitują zleciałaby do ligi prowincjonalnej. Po raz kolejny się kompromitujesz 60-letni pajacu.

odpowiedz
Ju(L)ius - 27.01.2023 / 15:30, *.vectranet.pl

@Sędzia Redziński: A za to trzeba nie lada debilem być, żeby pisać takie bzdury jak ty... Gdyby było tak jak TY piszesz (takie znaczące powiązanie pomiędzy budżetem, transferami a jakością), to nie gralibyśmy w piłkę, tylko porównywali budżety i na tej podstawie ustalali kolejność w lidze...
Jak nie rozumiesz przekazu, to nie obrażaj 30-letni kmiocie.

odpowiedz
Sędzia Redziński - 27.01.2023 / 16:24, *.t-mobile.pl

@Ju(L)ius: Naprawdę trzeba Ci bałwanie tłumaczyć jak dziecku? Gdy klub ma duży budżet to stać go na teoretycznie lepszych piłkarzy co teoretycznie przekłada się na lepszą grę, wyniki i pozycję w tabeli. Oczywiście może być różnie, ktoś nie wypali, a jakiś młody eksploduje talentem ale łatwiej jest zbudować silną drużynę mając dużą kasę na transfery. Już nie udawaj większego głupa niż jesteś, że nie wiesz jak jest w dzisiejszej piłce. Samymi juniorami nic nie osiągniesz więc nie pisz pacanie, że Legia to nie bazar, bo duże ruchy transferowe są teraz wszędzie. Takie są realia w dzisiejszym sporcie, nie tylko w piłce. Niby masz już trochę lat gamoniu, a piszesz coraz częściej jak dzieciak. Wystarczy poczytać niektóre Twoje wpisy typu "Legia to potęga", "Legia mistrz" itp. Ja też tak pisałem ze sprayem w ręku gdy latałem po ulicach ale miałem wtedy ze 12 lat. Od starego pryka wymaga się więcej. Bardzo rozwinięte, merytoryczne i na temat te Twoje komentarze i tak często tu zaznaczasz swoją obecność. Coraz starszy i głupszy jesteś. I nie zmieniaj klaunie nicka, bo stylu nie zmienisz, a IP to same się wyświetla.

odpowiedz
Ju(L)ius - 29.01.2023 / 08:32, *.vectranet.pl

@Sędzia Redziński: I tu sherlocku się pomyliłeś... Nie zmieniam nicka, tylko próbuję ci debilu przekazać, co olew miał na myśli, a czego ty nie potrafisz pojąć swoim prościutkim umysłem.... Coś mi się wydaje, że ty zmieniasz nicka, bo sędziego redzińskiego jeszcze nie widziałem...

odpowiedz
Legionistaaa - 27.01.2023 / 00:51, *.centertel.pl

To się zdziwisz...

odpowiedz
geds - 26.01.2023 / 21:14, *.chello.pl

Bardzo mądry facet. Ale wiedziałem to już wcześniej.

odpowiedz
GambitL - 27.01.2023 / 08:44, *.com.pl

@geds: absolutnie zgadzam się z tobą

odpowiedz
Trenerze.... - 26.01.2023 / 19:40, *.play-internet.pl

Twoje jest zadanie aby łatać dziury.Zamiast narzekać bierz się do roboty.Albo coś potrafisz i z młodych wybierzesz diamencik albo zabieraj bety i wracaj do Niemiec gdzie są pieniadze na transfery.Prijo lepszy niż ten drewniak z Czech

odpowiedz
ferds - 26.01.2023 / 21:26, *.chello.pl

@Trenerze....:
do ciebie nic nie dociera. A my mamy teraz szanse na takie tranfery jak Prijo? Nikolic który przyszedł do nas jak krół strzelców z Węgier i reprezentant kraju? Duda - najlepszy w tamtym czasie młody na Słowacji; Juranović którego potem oddaliśmy za grosze; Vadis - już bez uzasadniania nawet. Mamy szansę na takich graczy? Z pułki budżetowej z czasów gdy graliśmy co rok w LE a nawet LM spadliśmy o 2/3 przez głupotę Mioduskiego. Trzeba się cieszyć że taki Runjać chciał podjąć wyzwanie w Legii na poziomie jak dziś i bez kasy. I skończ te brednie o młodych bo oni od prawie dekady nie mogą przebić się na 3 poziom rozgrywkowy, a poza Szymańskim, jakoś nie widzę żeby któryś zrobił furorę za granicą lub choćby w ekstraklasie. Bardzo nieliczni stają się wyrobnikami w naszej nędznej lidze, a większość ląduje o ligę albo dwie niżej żeby wogóle znaleźć pracodawcę.

odpowiedz
Mck - 26.01.2023 / 21:49, *.chello.pl

@ferds:Nie mogą bo trenerzy nie mają odwagi inwestowac w młodych bo liczy się wynik tu i teraz..Sorry ale taki argument to jest epoki kamienia łupanego..Dlatego jesteśmy tam gdzie jesteśmy..

odpowiedz
Ech - 26.01.2023 / 22:54, *.play-internet.pl

@ferds: czyli dokąd zmierzamy...? Legia czy legła bo nie ma kasy?Ile klubów ma mniej kasy a w gra o niebo lepiej?Warto płacić olbrzymie kontrakty?Może jednak karać za złe wykonywanie obowiązków na boisku?Czy to jest jeszcze piłka nożna czy biznes ?Wszyscy chcą zrobić z nas w ch...j...a dodatkowo za naszą kasę.Nie ma trenera nie ma drużyny.Taki klub jaki prezes.

odpowiedz
Jacq - 27.01.2023 / 00:56, *.play-internet.pl

@Trenerze....: Przy Mioduskim to syzyfowa praca. Jak załata to zaraz zrobią mu nowe, Tak to się niczego nie da zbudować.

odpowiedz
Yaro - 27.01.2023 / 14:28, *.centertel.pl

@Trenerze....: Niby Prijo lepszy od Pekharta ??Takie małe zestawienie występów w Legii obydwu panów: Prijovic 44 mecze 13 goli. Pekhart 67 gier i 36 goli. Kto więc jest był skuteczniejszy?

odpowiedz
Kolega po szalu - 27.01.2023 / 18:33, *.play-internet.pl

@Yaro: dzięki za przypomnienie ...Ile miał asyst Prijo..To nie chodzi kolego o bramki.Zobacz jak ta maszynka grała z Prijo a jak z panem z Czech

odpowiedz
Mck - 26.01.2023 / 19:01, *.chello.pl

Jeśli Pekhart wróci to jak my mamy się rozwijać..Kto na to pozwala..Oddajemy Włodarczyka za którego Górnik wezmie dobre zł a my wracamy do emeryta którego Pensja byłaby jak dwie pensje Włodarczyka.. Mamy młodych w akademii,dlaczego nie dajemy grac z przodu młodym,to samo było z Lewym on za młody to dostaliśmy Arrubarene..W końcu któryś młody odpali i zaczniemy zarabiac a tak to wiecznie będziemy w długach..W Realu młode skrzydła,W Barcie młodzież,Borussia młodziutki napistnik,nawet Haaland dopiero jest na początku..Różnica jest taka że ktoś ryzykował stawiał na młodych a my na co stawiamy??!!. Drużynę buduje się od tyłu ale z przodu strasznie nam brakuje młodej fantazji i szybkości.. Czekam aż ktoś w tym klubie zacznie myśleć..Pekhart boże broń..Juz starczy tej siermiężnej piłki ala Michniewicz:)

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 26.01.2023 / 18:31, *.play-internet.pl

Nie będzie Josue i Mladena ale będzie Pekhart i 3 młodzieżowców oraz kolejny szrot z zagranicy okazyjnie sprowadzony bo za darmo.

odpowiedz
ZenekL3 - 26.01.2023 / 16:16, *.chello.pl

No to Panie trenerze zacznij sobie to wyobrażać bo za pare miesięcy ich już nie będzie.

odpowiedz
Yaro - 26.01.2023 / 15:17, *.centertel.pl

Po przeczytaniu tego wywiadu, dowiedziałem się, że gra Legii zależy tylko i wyłącznie od...nastroju Josue. Czyli jak mu w nocy stara nie da to reszta chłopaków nawet na boisko nie powinna wychodzić.

odpowiedz
mirek - 26.01.2023 / 21:28, *.chello.pl

@Yaro:
Ale jak jeszcze poćwiczysz czytanie to więcej się z niego dowiesz.

odpowiedz
Arek - 26.01.2023 / 23:18, *.tpnet.pl

@Yaro: a jakbyś tak jeszcze oprócz przeczytania przeczytał ze zrozumieniem, to by było coś. W dzisiejszych czasach, to już każdy czytać potrafi. Za to wyciągnąć coś, z tego co się przeczytało, to już gorzej.

odpowiedz
Yaro - 27.01.2023 / 07:03, *.com.pl

@mirek: To forum jest do wyrażania swoich opinii na temat Legii a nie do prywatnych przytyków. A skoro już idziemy w tę stronę to Panie smutny, uważaj Pan na to by od tej powagi włosy na worku Ci nie posiwiały. Zamiast zwracać komuś uwagę sam zerknij do słownika pod hasło humor.

odpowiedz
Dexter - 26.01.2023 / 14:52, *.centertel.pl

Zobaczcie bracia nasz stranieri jeszcze gra w pilke

https://www.flashscore.pl/zawodnik/mezenga-bruno/n7cFgvLu/

Przyszedł do Legii w tym okienku transferowym co Vrdoljak Knezević i ten bramkarz Antolović to miały być transfery na miare nowego stadionu

odpowiedz
Syn trenera - 26.01.2023 / 14:32, *.play-internet.pl

Heh kaleczniak Pekhart w L masakra przytułek starców i kalek się zrobił . Zieliński piłkarzem byłeś super..ale na to stanowisko się nie nadajesz. Wszyscy w lidze wokoło robią ciekawe w większości bezgotówkowe transfery a my Pekharta ściągamy dramat

odpowiedz
Po(L)oneza czas zacząć - 26.01.2023 / 14:20, *.tpnet.pl

Spoko , Trener dobrze mówi . Szkoda że Kuchy nie wrócił . Mladen jest ekstra , Paweł Wszołek się rozkręci .

odpowiedz
Januszek - 26.01.2023 / 13:31, *.chello.pl

No po takich slowach chyba juz pan trener wie gdzie wdepnal :D ..cos czuje ze malzenstwo do lata bedzie ;)

odpowiedz
bum - 26.01.2023 / 13:10, *.234.204

Kozujl ten co grał w pogoni podpisany przez Sandecje nowy Sącz szkoda... Primo do wzięcia. Mam nadzieję że go Zieliński weźmie. Niech ściągną takiego Kozujla i Prijo i Josue może iść sobie jak dla mnie

odpowiedz
PS 1948 - 27.01.2023 / 07:58, *.plus.pl

@bum:Trener pampers, nie weźmie Zvone, bo to on był zwolennikiem odpalenia go z Pogoni i są w konflikcie.

odpowiedz
rafalgral - 26.01.2023 / 12:56, *.167.15

pierwszy trener ktory powiedzial ze L to nie bank . I to jest najwazniejsze co uslyszalem, jak wyprzedajesz meble z domu to jestes bankrutem . oszczednosci to nie kibice, my chcemy widowiska i za to placimy

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.01.2023 / 12:51, *.orange.pl

'Nie wolno nam patrzeć tylko na pieniądze. Nie jesteśmy bankiem"
Oho, Pan trener jeszcze nie wie, gdzie trafił, albo wie i mówi tak, ku "pokrzepieniu naszych serc".
Panie Kosta, to że po sezonie z dużym prawdopodobieństwem odejdą ci dwaj, wymienieni zawodnicy, to mały pikuś...
Szykują się kolejni do zmiany barw klubowych...
Też mam coś na "pocieszenie" - w zamian trafią do nas następni.
A to, że będą (jak zwykle) gracze z kontuzjami, nie trenujący od wielu miesięcy, lub tacy, których już nikt nie chce, no cóż...
Był czas przywyknąć...

odpowiedz
głodny piłkarz - 27.01.2023 / 16:26, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Podobno handlujesz batonami? Masz jeszcze coś do opchnięcia czy zeżarłeś już wszystkie?

odpowiedz
wkz - 26.01.2023 / 12:28, *.esabdns.pl

Pan trener docenia Wszołka??? No ale tak obiektywnie to jesień raczej była kiepawa w wykonaniu Pawła

odpowiedz
Hautausmaa - 26.01.2023 / 12:20, *.tpnet.pl

"Trudno wyobrazić sobie drużynę bez Josue i Mladenovicia"
Eeee... nie tak znowu trudno. Większość zespołów nie tylko w Europie nie ma ich w składzie.

odpowiedz
olew - 26.01.2023 / 12:13, *.vectranet.pl

Ma dobry bajer, ale najważniejsze w jego pracy to to nie jest. Ciężko się czeka na niedzielny mecz, pogoda ma być kiepska, będą błotne męczarnie z prymitywną Koroną, ale trzeba wygrać i step by step do mistrzostwa . LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.