fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mecz w Zielonej Górze bez kibiców Legii?

Redakcja, źródło: Przegląd Sportowy

28 lutego o godz. 13:00 Legia Warszawa rozegra wyjazdowe spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski z Lechią Zielona Góra. Wciąż nie wiadomo, ilu kibiców będzie mogło obejrzeć mecz na żywo i czy na stadion zostaną wpuszczeni fani Legii.

Władze Lechii szykują się do organizacji imprezy masowej na 5000 osób. Na razie jednak nie został złożony formalny wniosek w tej sprawie. – Klub do końca tygodnia złoży oficjalny wniosek o zgodę na przeprowadzenie imprezy masowej wraz z załącznikami dla służb, które wcześniej dały swoje zalecenia – mówi Konrad Komorniczak, jeden z udziałowców Lechii, odpowiedzialny za marketing. – Na razie nie ma oficjalnej odmowy policji, ale po dotychczasowych spotkaniach wiem, że jej opinia jest negatywna. Policja obawia się, że przyjedzie więcej sympatyków Legii, niż jesteśmy w stanie przyjąć. Sugeruje także, że mogą pojawić się, z racji bliskości Poznania, kibice Lecha i dojść do awantur. W związku z tym zarekomendowała, że na tym stadionie nie da się przeprowadzić imprezy masowej, ewentualnie można grać przy 999 widzach, bez kibiców gości. Alternatywą byłoby przeprowadzenie meczu na innym obiekcie spełniającym wymogi albo przeniesienie go do Warszawy. Dla nas i dla lubuskich kibiców coś takiego byłoby wielką porażką - dodaje.

Jeśli policja podtrzyma swoją negatywną opinię, prezydent Zielonej Góry i tak może podjąć decyzję o przeprowadzeniu tego spotkania w formie imprezy masowej. Wówczas policja może się odwołać do wojewody lubuskiego i jego decyzja będzie wiążąca.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.