Łyżwiarstwo

Marek Kania złotym medalistą MP w wieloboju sprinterskim

Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania wywalczył dziś w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, w wieloboju sprinterskim. Legionista po pierwszym dniu rywalizacji zajmował miejsce drugie, za Piotrem Michalskim, ale w niedzielnych wyścigach wyprzedził zawodnika AZS-u Katowice i zdobył tytuł mistrza Polski.

W dzisiejszym wyścigu na 500 metrów Marek był drugi z wynikiem 35.72 sekundy, zwyciężył Damian Żurek (Pilica Tomaszów Maz.) z czasem 35.65se, a trzeci był Piotr Michalski (35.82s). Z kolei w wyścigu na 1000 metrów triumfował Marek Kania z czasem 1:11.00 min., o pięć setnych sekundy wyprzedzając Piotra Michalskiego i o 0.33s Damiana Żurka.

- Przed weekendem sądziłem, że będę bił się o trzecie miejsce, ale po sobotnich biegach przeszła mi przez głowę myśl, iż złoto jest w moim zasięgu. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać o jedną setną sekundy - powiedział Marek, dla którego był to pierwszy seniorski medal w mistrzostwach Polski.

Mateusz Kania został sklasyfikowany na miejscu ósmym. W wieloboju, Karol Karczewski również był ósmy. Z kolei w kobiecym wieloboju sprinterskim Victoria Szewczyk był 12., Zofia Szombara - 14., Maria Kania - 16., a Julia Jaroszewicz - 25.