Futsal

PP: We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 3-1 Legia Warszawa

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Legia Warszawa przegrała z pierwszoligowym zespołem We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 1-3 i odpadła z rozgrywek. Do przerwy legioniści przegrywali 1-2.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na parkiecie nie było w ogóle widać, że mierzą się zespoły z dwóch różnych klas rozgrywkowych. Inna sprawa, że Legia zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, a We-Met jest 2. w 1. lidze. W 6. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, a zdobywcą bramki był Marcin Choszcz. Legioniści mieli swoje sytuacje, ale dobrze spisywał się w bramce Jakub Kornat, a Legia miała problemy ze skutecznością. W końcówce pierwszej połowy dwie doskonałe sytuacje mieli gospodarze, ale Juan Casillas dwoił się i troił w bramce. W 18. minucie do wyrównania doprowadził Radosław Marcinkowski, ale legioniści nie mogli zbyt długo cieszyć się z odrobienia strat. 20 sekund później ładnym strzałem z dystansu Marcin Choszcz zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu.

W drugiej połowie w stołecznym zespole nastąpiła zmiana bramkarza. Na parkiecie pojawił się Tomasz Warszawski. W 23. minucie z dystansu z lewej strony swoich sił próbował Mariusz Milewski, jednak nie trafił do bramki. Jeszcze w ostatniej minucie kolanem obronił bramkarz gospodarzy, a po chwili ich uderzenie trafiło w słupek. Wynik ustalił na kilka sekund przed końcem bramkarz We-Metu, który wykopem posłał piłkę do pustej bramki Legii.

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 3-1 (2-1) Legia Warszawa
1-0 - 05:40 Marcin Choszcz
1-1 - 17:35 Radosław Marcinkowski
2-1 - 17:59 Marcin Choszcz
3-1 - 39:40 Jakub Kornat

Legia: 13. Juan Casillas, 5. Sergio Monteiro, 7. Andre Luiz, 9. Paweł Tarnowski, 15. Radosław Marcinkowski
rezerwa: 16. Tomasz Warszawski, 12. Rui Pinto, 14. Krzysztof Jarosz, 19. Adam Grzyb, 81. Mariusz Milewski, 97. Davidson Silva, 99. Michał Madej

We-Met: 99. Jakub Kornat, 6. Błażej Wenta, 9. Wojciech Dobrek, 17. Szymon Wroński, 23. Marcin Choszcz
rezerwa: 1. Patryk Labuda, 44. Rafał Łapigrowski, 7. Szymon Marszałkowski, 8. Sebastian Hinca, 10. Jakub Kazior, 11. Maciej Młyński, 19. Jurij Kidanow, 77. Kewin Sidor, 88. Ihor Dimitrijew