fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Potrzebujemy jeszcze środkowego obrońcy

Mikołaj Ciura, źródło: Kanał Sportowy

Jacek Zieliński był gościem Krzysztofa Stanowskiego w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym. Dyrektor sportowy Legii opowiedział o swoich czasach gry w Legii i reprezentacji Polski, potencjale sprzedażowym Ekstraklasy, poziomie młodzieży, transferach i ogólnym stanie Legii.Transfery, ogólny stan Legii i praca dyrektora sportowego

- Szczerze mówiąc stan finansowy jest bardzo ciężki. To wielkie wyzwanie dla nas. Będziemy potrzebować dobrych wyników by z tego wyjść. Będziemy szli w takim kierunku, że pewne kwoty będziemy mogli płacić. Transfery do miliona euro będą w naszym zasięgu, ale transfer za gotówkę musi być z dobrą perspektywą. Część budżetu płacowego może uda się przenieść na budżet transferowy i będzie taka możliwość.

- Część zarobków Tomasa Pekharta pokryło odejście Kacpra Skibickiego. Czech też zgodził się na układ, że wiosną będzie zarabiał dużo mniej. Bardzo potrzebowaliśmy napastnika i przekonałem zarząd do tego ruchu, pokazując z jakimi kosztami się to wiąże. Mamy też opcje transferów dwóch zawodników z Legii w najbliższym miesiącu. Pracujemy nad tym. Dzięki temu znajdą się środki na pokrycie całej pensji Pekharta. Być może również na pokrycie jeszcze jednego zawodnika na pozycję środkowego obrońcy, bo mam możliwość zrobienia tego natychmiast. Mamy Yuriego Ribeiro, Maika Nawrockiego i Artura Jędrzejczyka, ale potrzebujemy zabezpieczenia na tej pozycji. Ja niestety nie jestem już w takiej formie by pomóc (śmiech).

- Uważam, że Yuri Ribeiro będzie jednym z najlepszych środkowych obrońców ligi. Ma dobre cechy by grać w ustawieniu trójką obrońców. Jest szybki, zadziorny, dobry technicznie. Ma dużo zalet na tą pozycję. Dobrze się czuje w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni i trzeba to wykorzystać.

- Jeżeli dostaję zawodników, którzy są w naszym zasięgu finansowym i porównuję ich do zawodników, którzy u nas już grali, to ci drudzy wypadają lepiej. Biorę tych piłkarzy do których mam przekonanie i wiem, że nam pomogą. Potrzebuję trzonu zespołu, z odpowiednim charakterem, który pomoże też w wychowaniu młodzieży. Nasze decyzje są przemyślane oraz rozważane ze sztabem szkoleniowym.

- Nie odniosę się do plotek prasowych odnośnie Marca Guala. Jest to na pewno bardzo dobry piłkarz. Jeśli ma ktoś dobre mieszkanie do wynajęcia, to myślę, że trzy pokoje wystarczą (śmiech).

- Nie oceniajmy transferów i poczekajmy na wyniki całego zespołu. Mamy znakomity sztab. To wszystko ma wpływ na wyniki i rozwój zawodników. Uważam, że w naszych warunkach musimy wziąć się za szkolenie. To jest jedyna droga do rozwoju, niekoniecznie tylko transferami. Poczekajmy z oceną, wielu było takich którzy przychodzili do Legii i mieli słabe pierwsze momenty. Mam bardzo mocno obsadzone pozycje. Wszyscy w naszym składzie dają nam dobrą jakość. Jestem zadowolony z ostatniego okienka, bo stworzyliśmy trzon.

- Jakieś zamiary w sprowadzeniu niektórych zawodników na pewno były. Było inne spojrzenie na kadrę niż moje. Kilka zmian na pewno latem będzie. To nie są słabi piłkarze, ale pewne rzeczy zarówno mi, jak i trenerowi nie pasują. Myślę, że z tym budżetem płacowym jaki mamy do dyspozycji moglibyśmy być mocniejsi o co najmniej 50%. To jest nasz duży atut. Musimy dobrze wykorzystać ten budżet płacowy, ale na to potrzeba czasu. Czasem sukcesem jest rozwiązanie kontraktu na dobrych warunkach.

- Jak można różnie ocenić znaczenie takiego zawodnika jak Josue? Ja zrobię wszystko by on został, ale w granicach naszych możliwości. Nasze możliwości i oczekiwania zawodnika się rozmijają na ten moment. Jeśli nikt mu nie zaoferuje takich horrendalnych pieniędzy, to jest skłonny by zostać z nami. On czuje, że jest tu potrzebny i ceniony.

- Chcę żeby Maik Nawrocki i Kacper Tobiasz zostali do lata i to na pewno się spełni. Uważam, że nie warto ich sprzedawać zbyt wcześnie, bo mogą osiągnąć jeszcze większą wartość. Kacper Tobiasz ma niesamowite predyspozycje, jest świetnie wyszkolony. Do tego jest bardzo silny mentalnie. Spełnia wiele kryteriów.

- Nie mam myśli czy zdobędziemy mistrzostwo czy nie. Strata jest duża, wszystko jest możliwe. Nie skupiam się na wynikach, choć wiem, że będę z nich rozliczany. Chcę stworzyć dobre środowisko, by osiągać wyniki i rozwinąć się.

- Boisko było przygotowane do zimy poprzez zabiegi. Jeżeliby zostało w takim stanie to byłoby ono teraz lepsze. Natomiast przyszła prośba ze strony PZPN-u by rozegrać mecz z Chile u nas. Ciężko było odmówić. Zaryzykowaliśmy i liczyliśmy, że wszystko będzie dobrze. Pomimo starań nie udało się doprowadzić tej murawy do dobrego stanu. Ściągnęliśmy więc europejskiego eksperta, który stwierdził, że problem jest z tą zewnętrzną warstwą. Nie chcemy więc czekać kilka tygodni, bo to nie pomoże drużynie. Zarząd stanął na wysokości zadania i ta murawa do meczu z Cracovią będzie wymieniona.

- W dziale sportowym wszystko zależy ode mnie. Dostałem tą funkcję w przekonaniu, że się dobrze tym zajmę. Przejąłem cała odpowiedzialność za to, co się w nim dzieje. Mam decyzyjność w całym obszarze sportowym, nie tylko w pierwszej drużynie. Od początku myślałem, żeby zarządzać jakimś działem sportowym. Chciałem jednak zdobyć doświadczenie i spróbować wcześniej czegoś innego. Zebrałem dużo takich doświadczeń. Miałem do czynienia z selekcją, sztabami, przygotowaniem fizycznym. To wszystko procentuje. Cieszę się, że dopiero teraz dostałem taką funkcję, jaką mam w Legii. Jeśli chcesz ogarnąć całą strategię, to trzeba takiego doświadczenia.

- Na ten moment mamy trzech skautów. Przebudowujemy dział skautingu. Chcemy zatrudnić skautów, którzy będą pracować w innych krajach jak na przykład Hiszpania, Niemcy. Chcemy takich jakby rezydentów, z już osiągnięciami skautingowymi, którzy nam pomogą.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Poziom szkolenia i młodzieżowcy, którzy za szybko odeszli

- Naszym młodzieżowcom nie brakuje "ptasiego mleczka". Mamy świetne warunki w akademii. Musimy jednak tych chłopaków uświadamiać i dodawać im charakteru. Chcemy chłopaków z charakterem. Mamy ambicje, by nasza akademia działała na najwyższym poziomie i myślę, że z dyrektorem Markiem Śledziem nam się to uda. Mam do niego duże zaufanie i daję mu autonomię. Dajmy mu czas na pracę, by zobaczyć efekty.

- Mamy kilku utalentowanych zawodników. Wyniki drugiej drużyny i U-19 są ważne dla tych zawodników. Dla mnie najważniejsze jest, żeby z każdego rocznika mieć 2-3 zawodników, z których możemy skorzystać. I takich właśnie wyciągamy. Trener pierwszego zespołu będzie zmuszony do korzystania z młodzieży i już się to dzieje. Mówi się o tym, że Legii ciężko jest się przebić z młodzieżowcami, a my wychodzimy trójką młodych chłopaków w pierwszym składzie. Oni już prezentują wysoki poziom, a ich sufit jest jeszcze wyżej. Transfery są tylko uzupełnieniem.

- Coraz większe notowania ma Igor Strzałek. Ostatnio wszedł z ławki i mam nadzieję, że będzie dostawał coraz więcej szans. Do kadry dodaliśmy także młodych Jakuba Jędrasika, Filipa Rejczyka i Jana Ziółkowskiego. Oni też dostaną swoje szanse, być może w bliskiej przyszłości.

- Jako dyrektor nie zaakceptowałbym takiego transferu jak Kacpra Skibickiego. Nie chcemy ściągać młodych zawodników, ponieważ chcemy, by wychodzili oni z naszej akademii. Taka jest nasza strategia. Młodzieżowcy, którzy przychodzą do akademii muszą pokazywać coś więcej i mieć specjalną jakość.

- Na poziomie Ekstraklasy gra kilkunastu albo ponad dwudziestu wychowanków Legii. Nie chwalimy się tym, bo powinni grać u nas. Zmodyfikowaliśmy program szkolenia, by to zmienić. Szkoliliśmy zawodników dobrych technicznie, ale ze słabą decyzyjnością. Kwestia w tym też doboru i rekrutacji trenerów. Myślę, że teraz wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

- Bardzo zależało mi na Szymonie Włodarczyku. Kontrakt mógł być przedłużony, ale nie spełniliśmy jego zapisów. Nie chcę nikogo podszczypywać, ale ja takiego kontraktu bym nie podpisał, postawił on nas pod ścianą. Chorą sytuacją był ten zapis minutowy w jego umowie. Wiosną wystarczyło, żeby dostał impuls, pokazać mu, że liczymy na niego. Byliśmy jednak zagrożeni spadkiem i nie mogliśmy tego zrobić. To była już też taka sytuacja, że z "Vuko" praktycznie nie rozmawialiśmy, bo powiedziałem mu, że nie będziemy kontynuować z nim współpracy. Podobnie szkoda mi Ariela Mosóra. To są też kwestie cierpliwości, kontraktów i odwagi na postawienie na nich. Dużo do powiedzenia mają też agenci i rodzice. Chłopaki podjęli takie wybory a nie inne i życzę im powodzenia.

- Byłem przeciwnikiem przepisu o młodzieżowcu. To musi wynikać ze strategii klubu, a nie przepisu. Jeśli chcemy być mocniejsi nie możemy wpychać na siłę młodzieżowców, zaniżając poziom rywalizacji.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Czasy gry w Legii i reprezentacji Polski

- Na pewno przygody w zagranicznych klubach są ciekawe. Ja jednak bardzo dobrze się czułem i spełniałem się w Legii. Nie myślałem więc zbytnio o wyjeździe. Raz ja nie chciałem odejść, a raz nie chciał stracić mnie klub. Blisko mojego odejścia było tuż przed grą w Lidze Mistrzów. Graliśmy wtedy towarzyski mecz z Besiktasem i po zwycięskim spotkaniu zaproszono mnie na rozmowy. Były tam już nawet konkrety, mógłbym dostawać dwudziestokrotność ceny jaką zarabiałem w Legii, ale wszystko upadło. Nie żałuje tego jednak, bo przeżyliśmy fajną przygodę w europejskich pucharach.

- Największy sentyment mam do Legii, która zdobywała potrójną koronę i grała w Lidze Mistrzów. Każdy trening i mecz sprawiał wtedy radość. Mieliśmy super grupę, bardzo zdeterminowaną i żądną sukcesów. Paru zawodników z tamtej drużyny byłoby teraz bardzo wartościowych jak na przykład Leszek Pisz, Cezary Kucharski czy Wojciech Kowalczyk.

- Zdarzało się w Legii, że były przestoje w płaceniu pensji. Sam kiedyś jako zawodnik grałem pięć miesięcy bez pieniędzy. Ale dla Legii mógłbym pracować za darmo. Nie lubię jak nazywają mnie legendą Legii. Legendami są Kazimierz Deyna i trener Lucjan Brychczy. Ja jestem daleko za nimi.

- Zawsze marzyłem o grze w reprezentacji. W Legii mieliśmy bardzo dobrą drużynę i większość miała do czynienia z reprezentacjami. Ja jako kapitan nie miałem i często się z tego śmiali. Kiedy przyszło pierwsze powołanie, to potem poszło już z górki. Trudno mi powiedzieć, czemu tak późno mnie doceniono. Byłem kapitanem i głównym zawodnikiem drużyny, która zdobywała tytuły, grała w Lidze Mistrzów. Powołanie jednak w końcu przyszło i to pokazuje, że warto być cierpliwym. Najbardziej pamiętam pożegnalny mecz z Włochami, towarzyszyło mi wtedy wielkie wzruszenie.

Potencjał sprzedażowy Ekstraklasy

- Jest szansa żeby wrócić do lepszych czasów. Żebyśmy nie byli dawcami, tylko handlowcami w futbolu. Wcześniej było o to łatwiej przez różne ograniczenia. Jak zawodnicy wyjeżdżali z polskiej ligi to grali w podstawowych składach. Teraz jesteśmy na początku tej drogi. Musi być pięć mocnych zespołów w naszej lidze. Widzę potencjał w zespołach takich jak Raków Częstochowa. Jestem nastawiony optymistycznie i myślę, że w kolejnych latach zaczniemy zdobywać punkty w europejskich rankingach i będzie dużo lepiej.

- Klubów nie stać na zatrzymanie młodych zawodników. Gdy przychodzą oferty za najzdolniejszych zawodników to musimy je przyjąć. Zostają zawodnicy z trzeciego szeregu i musimy nimi grać. Z zagranicy też nie przyjdą do naszej ligi gwiazdy. Jeżeli ktoś mógłby grać w lepszej lidze, to wybierze ją. Musimy szkolić tylu zawodników, żebyśmy nawet jeśli najlepsi odeszli, reszta została z nami.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
F - 05.02.2023 / 12:19, *.centertel.pl

Niech Mioduski założy browar i warzy legijne piwo. Bazując na lojalności konsumenckiej Warszawian i Mazowszan mógłby zbudować całkiem solidne przedsiębiorstwo przynoszące zyski i regularnie zasilające budżet transferowy. Na początku można by przeboleć nieco wyższą cenę od koncerniaków, ale po reinwestycji we własną flotę samochodów dostawczych tak jak to robi Oettinger w Niemczech w późniejszym okresie można i by nawet ceną konkurować. Klub potrzebuje własne przedsięwzięcia zarobkowe. Nie wolno uzależniać wyników od powodzenia lub niepowodzenia w rozgrywkach europejskich.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 05.02.2023 / 10:59, *.telefonica.de

Pekhart to żaden napastnik jak mioduski żaden inwestor

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 04.02.2023 / 14:48, *.play-internet.pl

2 zawodników odejdzie : Majchrzak do Romy na stałe i zapewne Nawrocki lub Tobiasz no chyba że sprzedadzą teraz Mladena i Josue żeby zarobić cokolwiek.

odpowiedz
Znawca - 05.02.2023 / 07:22, *.chello.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : kharatin i cehlaka

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 04.02.2023 / 14:46, *.play-internet.pl

Po co nam kolejny obrońca? Mamy Augustyniaka przecież !!!

odpowiedz
Gość niedzielny - 05.02.2023 / 06:41, *.tpnet.pl

@Manuela za Mięciela: hehe w samo sedno .Sztywny jakiś i elektryczny jest.

odpowiedz
LewLegia - 02.02.2023 / 22:08, *.167.2

Jedyny sposób na sukcesy Legii to zmiana właściciela. Koniec i kropka.

odpowiedz
Korek - 02.02.2023 / 23:47, *.chello.pl

@LewLegia: zrób to, a będziesz błogosławiony...

odpowiedz
LewLegia - 03.02.2023 / 00:12, *.167.2

@Korek: ))

odpowiedz
Figa - 03.02.2023 / 10:10, *.164.80

@LewLegia: Nie inaczej ziomeczku. Nie inaczej :)

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 05.02.2023 / 11:01, *.telefonica.de

@Korek: chętnych jest bardzo dużo tylko za rozsądne pieniądze A nie jak mioduski by chciał. I dlatego LEGIA cały czas tonie za rządów LICHWIARZA MIODUSKIEGO

odpowiedz
Wyjazdowicz - 05.02.2023 / 14:09, *.centertel.pl

@MIODUSKI KONFABULANT : to wymień tych kilku chętnych jak to nie tajemnica jakaś...

odpowiedz
kalosz - 02.02.2023 / 20:33, *.mm.pl

ponoc"minister obrony narodowej'' wraca......ciekawe ile w tym prawdy i czy nie zanizy poziomu gry linii obronnej?:)

odpowiedz
Kamień - 03.02.2023 / 06:06, *.chello.pl

@kalosz: ponoć coś wiesz, ale nie do końca. Jak już wróci to tylko do rezerw i akademii

odpowiedz
Martex01 - 02.02.2023 / 20:23, *.tpnet.pl

A może wypróbować K. Noiszewskiego z rezerw zamiast kupować kolejnych Kastrstich.

odpowiedz
KibicL - 02.02.2023 / 19:37, *.t-mobile.pl

Josue musi zostac już dawno JZ pownien sie z nim dogadać - za późno się za to zabrał i Czekamy wciąż na następce Luquinhasa!

odpowiedz
Urs72 - 02.02.2023 / 18:56, *.chello.pl

Zielku , zejdź ze sceny

odpowiedz
Legionista - 03.02.2023 / 18:47, *.vectranet.pl

@Urs72 : A ty zejdź z tego forum.

odpowiedz
Afro - 02.02.2023 / 18:46, *.chello.pl

Ktoś fajnie napisał, że klub sportowy to takie hobby, tylko w większej skali. Jak w każdym hobby, do sukcesu potrzebna jest praca, umiejętności i pieniądze. Właściciel Legii nie ma pieniędzy, a piłkarze... cóż, nie jestem ekspertem, ale chyba nie są na liście życzeń wielu klubów... Sama praca - choć tutaj także można mieć wątpliwości czy treningi nie są zbyt rzadko - nie wystarczy.

odpowiedz
Egon - 02.02.2023 / 17:09, *.waw.pl

Josue, Mladenovic, potem Tobiasz z Nawrockim i łatanie dziury budżetowej.
Przy coraz słabszym składzie, na sukcesy i kasę w pucharach trudno liczyć, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby na koniec sezonu utrzymać się przynajmniej w pierwszej trójce tabeli, bo za to, od tego roku też są spore pieniądze.
Oby tylko nie stał się to nasz jedyny sposób ną większą gotówkę.
Bez wejścia do Legii konkretnego podmiotu nie ma co oczekiwać cudów, a chętnych raczej nie widać i trudno oczekiwać, żeby przy takim długu chętni walili drzwiami i oknami, bo nawet bez długu, taka marka jak Legia, to wielkie wyzwanie dla potencjalnego inwestora.

odpowiedz
Zlb - 02.02.2023 / 15:13, *.t-mobile.pl

Po wypowiedzi Pana Jacka widać jak na dłoni gdzie prowadzi Nas polityka loczka!!!! Niedobrze!!!

odpowiedz
Paco - 02.02.2023 / 14:37, *.190.43

Żal mi Jacka bo to dobry człowiek, co on może zrobić jak nie ma grosza na ruchy? U nas powinni grać najlepsi z tej śmiesznej ligi. Dziś szukamy desperatów do gry za półdarmo . Nisko upadliśmy pod wodza Dariusza z Bydgoszczy

odpowiedz
MonsteR (L) - 02.02.2023 / 13:31, *.tpnet.pl

Zawodnicy bez umowy ! Środkowy obrońca !!
1.Ante Majstorovic
2.Nassim Hnid
3.Joris Gnagnon
4.Diogo Tomas
5.Markus Nakkim
6.Djordje Basanovic

odpowiedz
Baja Bongo - 02.02.2023 / 12:41, *.orange.pl

I jeszcze jedngo potrzebujemy środkopwego - dla prezesa tysiąclecia - palca...

odpowiedz
Baja Bongo - 02.02.2023 / 14:43, *.orange.pl

@Baja Bongo: I jeszcze jednego potrzebujemy środkowego - dla prezesa tysiąclecia - palca...
Sorry, nie zdanżyłem:)) poprawić i kliknąłem:)

odpowiedz
Afro - 02.02.2023 / 18:47, *.chello.pl

@Baja Bongo: następnym razem zdonżysz :)

odpowiedz
olew - 02.02.2023 / 21:58, *.vectranet.pl

@Baja Bongo: nie łam się , jesteś oryginalny, a Pan Pogorzelski gore...

odpowiedz
beton - 02.02.2023 / 11:14, *.chello.pl

nie bardzo rozumiem ? cyt: "gdy przychodzą oferty za najzdolniejszych zawodników, to musimy je przyjąć"
Jak to musimy ? To po co zwierane są kontrakty z zawodnikami, jak przychodzi oferta i my musimy sprzedać ?
Tak to późnej wygląda. Co pół roku nowa zbieranina i kolejny łomot w Europie. Zamiast zarobić w Europie, wypromować i sprzedać za większe pieniądze.
Chce, żeby Kacper i Maik zostali do lata. Przecież to kpina. Taki młody bramkarz pojedzie do lepszej ligi, ale z góry wiadomo, że nie będzie bramkarzem nr 1 więc jego dalsza kariera to ława albo trybuny i następny talent szlag trafi. Dać mu pograć, ze 3 lata w L i dopiero sprzedać za większe pieniądze, tak jak to robią choćby Czesi i Słowacy.
A u nas ledwo ktoś pierdnie już sprzedają. Koszmar. Nigdy w tym durnym społeczeństwie niczego się ci pseudomenedżerowie nie nauczą.

odpowiedz
axlrose - 02.02.2023 / 16:24, *.tpnet.pl

@beton: Całkowita racja Kolega. Ja do tych pseudomenadżerów dodaję jeszcze sprzedajne dziennikarzyny, co po dwóch-trzech dobrych meczach jakiegoś młokosa od razu go sprzedają Barcelony.
A później powrót ze zwieszoną głową, bo przecież mało jest Lewandowskich, a wielu Wszołków, Karwanów czy Jachów. Ale kasa gra...
Dopóki nie zmieni się mentalność zawodników, menadżerów i dziennikarzy, nie ma co liczyć na sukcesy polskich drużyn w Europie.
Jeżeli już, to osiągnięte zagraniczniakami (w Legii ostatnie sukcesy z Prijo, Niko i VOO), bo Polacy są zwyczajnie za drodzy. A i zagraniczniaki jakoś teraz słabe.

odpowiedz
Cezar. - 02.02.2023 / 10:42, *.centertel.pl

Po meczu z Zagłębiem, będę wiedział,czy idziemy w dobrą stronę, obronę mamy słabiutka,a pan Jacek na tym się zna i czekam na jakiś postęp,a nie żonglowanie nazwiskami,wypadli bardzo słabo w meczu z Koroną,mam nadzieję,że to przypadek, Waldek zwany Kingiem to zweryfikuje.

odpowiedz
Laskowy - 02.02.2023 / 09:49, *.mm.pl

No i Ręcznik Miszta na trybunach Dominik 2 bramkarz brawo wreszcie !!!

odpowiedz
Pawciu - 02.02.2023 / 09:31, *.play-internet.pl

Moj idol z dziecinstwa :) Niestety przegrywal poczatkowo rywalizacje w reprezentacji z T. Lapinskim az w koncu ktos madry postawil na ich dwoje - jezeli dobrze pamietam

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.02.2023 / 08:27, *.play-internet.pl

Z P.Jackiem Zielińskim jest tak,jak ze "znanym celebrytą,który zachwala jakiś produkt w reklamie",a sam zapewne z tego gówna nie korzysta.....mioduski zatrudniając Ziela,chciał osiągnąć cel wizerunkowy,że Legia otacza się legendami,co ma przyciągnąć kibiców-kolejny zabieg marketingowy znaczy się.I nie ma znaczenia,czy P.Jacek jest legendą,bo na tym stanowisku,co zajmuje,to trzeba się znać na robocie,a nie mieć "fame na dzielni'.....A P.Jackowi zbyt dobrze to całe "dyrektorowanie" nie wychodzi.....

odpowiedz
Kibic - 02.02.2023 / 09:24, *.torun.pl

@FOREVER LEGIA : W punkt ale fanboyów i tak nie przekonasz. Każdy były piłkarz będzie lepszy od profesjonalisty ;) dobrze, że pan Jacek na zachęte dla nowego obrońcy ma akademie i korpogadki o przyszłości klubu :) Znajomości nie są ważne. Zatrudniłbym jeszcze Pisza, bo słabo wolne wykonujemy. 5 napastników zastąpić Podbrożnym albo Svitlicą. Grali lepiej niż obecni przed powrotami i tylko 1 kontrakt zamiast 5 :) Wtedy będzie DNA.

odpowiedz
Warszawa - 02.02.2023 / 10:27, *.com.pl

@Kibic: "fanboyów"? Co ty masz 12 lat? Idź sobie na elanę i tam pogadaj z innymi "fanboyami", a od p. Jacka to się odpier...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.02.2023 / 16:47, *.netfala.pl

@FOREVER LEGIA : 1000% Racji... za zasługi to mozna było stanowiska za komuny dostawac.. Niestety Pan Zieliński nie robi nic, dal uciec Mosórowi i Włodarczykowi notabene synom jego kolegów z druzyny. Patrzcie taka jaga bez kasy sciaga do siebie - Michal Sáček, ktory byl ostatnie 2 lata podstawowym graczem Sparty i reprezentantem Czech... Ehhh wszędzie amatorka w L od green keeper-ów do scoutingu o wierchuszcce nie wspomne...

odpowiedz
Tomek - 02.02.2023 / 07:24, *.113.189

Ha ha ha słowa o akademii miażdżą wszystko. Magiczna akademia, z której wychodzą i dalej będą wychodzić wielcy piłkarze. Taka akademia, że wśród dzieciaków na orliku znajdziesz lepszych amatorów, niż tych profesjonalistów z akademii. Akademia śmiechu warta ale Mioduski dalej będzie wszystkim na około opowiadał jaki to jest fantastyczny projekt, a potem wychodzi Pan Zieliński i właśnie klepie takie bzdury o akademii - “ Nie chcemy ściągać młodych zawodników, ponieważ chcemy, by wychodzili oni z naszej akademii. Taka jest nasza strategia.”

odpowiedz
Krisu - 02.02.2023 / 14:22, *.orange.pl

@Tomek: Mam syna w wieku 11 lat, gra w jednym z Warszawskich klubów i w środowisku piłkarskim jest przekonanie że Legia nie potrafi szkolić. Tyle w temacie.

odpowiedz
Śmichy po pachi a wybuchi po dachi - 02.02.2023 / 19:38, *.centertel.pl

@Krisu: popieram plotki ... mało tego w środowisku mówi się ze idą tam paralici z bogatych rodzin którym wydaje się że ich synuś beż talentu ami chęci będzie drugim Lewandowskim

odpowiedz
Bartosz - 02.02.2023 / 06:34, *.play-internet.pl

Moze Mekambe ??

odpowiedz
olew - 02.02.2023 / 05:28, *.vectranet.pl

Obejrzałem i wysłuchałem cały wywiad (całego wywiadu ?); po pierwsze za długi, po wtóre Zielu inteligentny, ale to wiadomo od dawna. Dziennikarz zbyt uprzejmy, ale chyba jednak nieprzygotowany do rozmowy z człowiekiem, który na piłce się zna. Zielu na wstępie powiedział, że robi ten wywiad niechętnie, ale tego wymaga jego funkcja w klubie.
Dowiedziałem się niewiele nowego ( choć kilka pikantności Zielu przemycił) I TO JEST DOBRE. Legia ma doskonałego dyrektora sportowego, przydałby się rzecznik prasowy, bowiem żal czasu Zielińskiego na pogaduszki z dziennikarzami sportowymi. Ale tniemy koszty i na razie Zielu pewnie będzie nadal nawijał. Klub jest w dobrych rękach. LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz
1234 - 02.02.2023 / 04:36, *.t-mobile.pl

Jest taki jeden w Piaście młody Polak co nawet w reprezentacji u 21 gra. Mosór się nazywa. A nie czekaj...

odpowiedz
Real - 02.02.2023 / 04:17, *.110.240

“ Nie chcemy ściągać młodych zawodników, ponieważ chcemy, by wychodzili oni z naszej akademii. Taka jest nasza strategia.”

Dziękuję dobranoc.

odpowiedz
PMS - 02.02.2023 / 16:56, *.amazonaws.com

@Real: No i teraz takiej Romie jest glupio ze chca Majchrzaka kupic.

odpowiedz
Arek - 01.02.2023 / 23:47, *.tpnet.pl

Szkoda, że jakieś zjeby jeżdżą po nim, tylko dlatego, że nie sprowadził im tamtego, czy innego. I niech sobie Jacek opowiada co chce, ale dla mnie to legenda. Jak ja się zaczynałem interesować piłką, to on był piłkarzem mojej Legii marzeń. Tej, która grała w prawdziwej lidze mistrzów. A teraz robi co może, żeby w tej obecnej Legii było lepiej. Lepi z tego, co ma. A nie przyszedł przecież pracować do klubu miodem i mlekiem płynącego, ale tylko miodem. Znaczy, zrujnowanego i zadłużonego po uszy. Dlatego opanuj się jeden z drugim, zanim zaczniesz po nim jechać. Tym bardziej, że on i tak Was ma w dupie. Dziękuję, dobranoc.

odpowiedz
Baru - 02.02.2023 / 00:04, *.net.pl

@Arek: święte słowa, w końcu mamy porządnego dyrektora. Jacek Top

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.02.2023 / 00:44, *.netfala.pl

@Arek: Chyba żartujecie, że co był git piłkarzem .. to jest super dyrektorem... jedna wypowiedz dyskwalifikuje go natychmiast - :..Na ten moment mamy trzech skautów. Przebudowujemy dział skautingu. Chcemy zatrudnić skautów, którzy będą pracować w innych krajach jak na przykład Hiszpania, Niemcy. Chcemy takich jakby rezydentów, z już osiągnięciami skautingowymi, którzy nam pomogą... " Co trzech scoutów... taki klub... Jacek to nawet Fm 2023 nie umie odpalic... patrząc po zasięgu jego transferów... Kto odpowiada za sprowadzenie Kramera i jego badania medyczne... Przeciez wypowiedź o Wlodarczyku i Mosórze to kpiny jakieś.. tak nie działa profesjonalny klub...

odpowiedz
olew - 02.02.2023 / 05:36, *.vectranet.pl

@Arek: Normalni kibole cenią, szanują i lubią Zielka. Jest Nasz ! Widać zresztą już Jego robotę . Zaś zagubieni będą go kąsać, bo Legii nienawidzą. Ale tego bogactwa form życia na Ziemii nie zmienimy. Robaki też są potrzebne.

odpowiedz
GambitL - 02.02.2023 / 09:07, *.com.pl

@Arek: 100% racji - dokladnie tak samo mysle

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.02.2023 / 13:14, *.play-internet.pl

@olew: Gdzie widać jego robotę??? Ja go nie kąsam tylko stwierdzam fakty...Marnie to wygląda..chłop nie ma żadnych kontaktów .....co widać

odpowiedz
Carlos - 01.02.2023 / 23:45, *.chello.pl

W sumie to nie wiem po co on w klubie.
kasy nie ma i szybko nie bedzie

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.