Legia 2006 stoczyła zacięty pojedynek z Herthą - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi zremisowali 2-2 z III-ligową Pilicą Białobrzegi. Zespół U17 po zaciętej walce uległ 3-4 Hercie Berlin, z kolei Legia U15 pokonała rówieśników z Berlina 2-1. Drużyna U16 zremisowała 3-3 z Banikiem Ostrava 2007, z kolei w meczu w kategorii U14 lepsi okazali się legioniści, którzy wygrali 4-1. Legia U10 rozegrała ciekawy sparing z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok. Drużyny z roczników 2010-2012 zmierzyły się z rówieśnikami z ŁKS Łódź, prezentujac się bardzo dobrze w każdym z trzech pojedynków. Teraz przed Legią II i młodzieżą tydzień wolnego związany z feriami, a zajęcia zostaną wznowione w poniedziałek 20 lutego.

Sparing: Pilica Białobrzegi 2-2 (2-0) Legia Warszawa U19
1-0 19 min. Aleksander Stawiarz
2-0 26 min. Aleksander Stawiarz
2-1 55 min. Bartosz Mikołajczyk (as. Oskar Lachowicz)
2-2 73 min. Dawid Niedźwiedzki (b.a. po akcji Cypriana Pchełki)

Legia: gr. testowany – Bartosz Krasuski Ż, Szymon Bednarz ŻCZ(29' Hubert Dorczyk), Jakub Okusami, Maciej Bochniak (55' Viktor Karolak [06]) – Bartosz Mikołajczyk, Oskar Lachowicz, Maddox Sobociński (46' Kacper Knera) – Dawid Kiedrowicz (46' Cyprian Pchełka [06]), gracz testowany (69' Szymon Siodłowski), Dawid Niedźwiedzki. Rezerwa: Jakub Murawski
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

Sparing: Hertha Berlin U17 (2006 i mł.) 4-3 (3-0) Legia U17
1-0 10 min.
2-0 32 min.
3-0 40 min.
3-1 52 min. Tomasz Rojkowski (as. Jakub Adkonis)
3-2 62 min. Tomasz Rojkowski (as. Jakub Adkonis)
3-3 65 min. Kacper Potulski (as. Jakub Adkonis)
4-3 82 min.

Legia: Hubert Nowak - Oliwier Olewiński, Bartosz Dembek (75' Dawid Rudnicki), Kacper Potulski [07], Jakub Grzejszczak (75' Przemysław Mizera) - Maciej Saletra (75' Mateusz Konopka), Jakub Adkonis [07], Igor Busz [07], Aleksander Iwańczyk [07]) - Jakub Zbróg [07](60' Mateusz Szczepaniak [07]), Tomasz Rojkowski, gr. testowany (46' Igor Skrobała)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Zacięte, dramatyczne spotkanie w Berlinie. Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali wysoko zodbywając szybvkie prowadzenie, a gdy wydawało się, że Legia zaczyna otrząsać się z ich przewagi (kilkoma groźnymi akcjami ofensywnymi), "ukąsili" po raz drugi i trzeci. Na drugą połowę legioniści wyszli już bez nadmiernego rezpektu i po prostu grali swoje, bez względu na to, z kim grają, co dało szybki efekt. Po 20 minutach straty zostały w pełni odrobione za sprawą Rojkowskieog i Potulskiego, a niedługo potem padł kolejny gol dla podopiecznych Dariusza Rolaka. Gdy legioniści wracali na własną połowę, odgwizdany gol został jednak... odwołany, z uwagi na faul na bramkarzu, jaki miał mieć miejsce. Wymiana ciosów trwała do ostatnich sekund, a o jedną bramkę lepsi okazali się Niemcy, którzy bardzo powaznie potraktowali ten sparing. Bardzo ciekawa lekcja i wiele przemyśleń do wykorzystania.

Legia U16 (2007 i mł.) 3-3 (0-1) Banik Ostrava U16
0-1 38 min.
1-1 60 min. Stanisław Gieroba (as. Mikołaj Kotarba)
1-2 64 min. (gol samobójczy)
1-3 70 min.
2-3 80 min. Franciszek Pollok (głową, as. Adrian Gilant)
3-3 81 min. Stanisław Gieroba (as. gr. testowany III)

Strzały (celne): Legia 9 (5) - Banik 11 (7)

Legia: Michał Bobier - Mikołaj Kotarba, Franciszek Pollok, Jan Leszczyński (kpt), Radosław Czerwiec - Pascal Mozie [08], Max Pawłowski (46' gr. testowany I), gr. testowany II (46' gr. testowany III) - Alex Centar (60' Konrad Kraska), Stanisław Gieroba, gr. testowany IV (60' Adrian Gilant). Rezerwa: Konrad Kassyanowicz
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

Sparing: Hertha Berlin U15 (2008 i mł.) 1-2 (1-1) Legia U15
0-1 7 min. Kacper Borowiec b.a.
1-1 12 min.
1-2 62 min. Maksymilian Sterniczuk (as. Kacper Morawiec)

Legia: Antoni Błocki (41' Jan Bienduga) - Juliusz Rafalski (50' Jakub Oremczuk), Igor Mirowski, Mateusz Lauryn, Bartosz Czarkowski (50' Piotr Bartnicki [09]), gracz testowany (55' Tomasz Babiloński, Jakub Sito (50' Kacper Morawiec), Marcel Kiełbasiński, Kacper Borowiec, Daniel Wyrozumski (55' Mikołaj Jasiński), Maksymilian Sterniczuk
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut

Trudny i zacięty mecz w Berlinie. Bardzo mocny fizycznie, dobrze zorganizowany i mający kilku świetnych piłkarsko zawodników rywal grał agresywnie na caly boisku. Mimo wszystko, nieco więcej okazji stworzyła sobie Legia, która po zaciętym pojedynku wygrała jedną bramką z renomowanym rywalem.

Legia U14 (2009 i mł.) 4-1 (0-0) Banik Ostrava U14
1-0 45 min. Szymon Piasta (as. Oskar Putrzyński)
2-0 47 min. Szymon Piasta (as. Norbert Merchel)
3-0 52 min. Firdavs Otabekov (as.Kazimierz Szydło)
4-0 62 min. Szymon Piasta (as. Firdavs Otabekov)
4-1 78 min. (po stałym fragmencie gry).

Strzały (celne): Legia 15 (9) - Banik 11 (6)

Od 55' Legia grała w 10, po czerwonej bramce za faul taktyczny dla Bartosza Korżyńskiego

Legia: Denys Stoliarenko (Jan Pietrzak) - gr. testowany I, Kazimierz Szydło, Bartosz Korżyński, Jakub Juszczuk - Szymon Piasta, Jan Rodak, Norbert Merchel, Igor Brzeziński [10], Piotr Kaniewski, gr. testowany II, Firdavs Otabekov, gr. testowany, Oskar Putrzyński [10]
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Sparing: Legia U13 - ŁKS Łódź 2010

Strzały (celne): Legia 31 (17) - ŁKS 7 (3)

Grano 2x40 minut, na pełnym boisku w 11-osobowych składach

Legia: Franciszek Golański, Kacper Jaczewski, Oskar Putrzyński, Olivier Pruszyński, Igor Brzeziński, Aleksander Badowski, Marcel Laszczyk, Igor Lechecki, Michajło Posternak, Franciszek Stępniewski, gracze testowani i klubów partnerskich.
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie towarzyskie U13 Legia - ŁKS Łódź 2010 w pierwszej połowie było istotnie twarde, zacięte ale i ładne dla oka. Lepiej w grę weszli może goście, jednak po 25 minutach legioniści zdołali przejąć inicjatywę. Obok goli oglądaliśmy także uderzenia w poprzeczkę czy sytuacje sam na sam z obu stron. Po przerwie obraz gry uległ już pewnej zmianie. Podobnie jak pod koneic pierwszej odsłony Legia była w natarciu i starała się przy tym zdusić poczynania ofensywne ełkaesiaków w zarodku, zazwyczja z niezłym skutkiem; mimo wszystko goście co jakiś czas wypuszczali dość groźne kontrakcje, ale warunki gry narzucali już jednak dość wyraźnie gospodarze. Bardzo dobry występ Legii, która zdołała utrzymać tempo i konsekwencję w grze praktycznie do ostatniej minuty, a znajdując się długo w posiadaniu piłki zdołała wymęczyć przeciwnika na tyle, że stracił rozpęd w poczynaniach ofensywnych (a niekiedy i konsekwencję w grze obronnej).

Sparing: Legia U12 - ŁKS Łódź 2011

Strzały (celne): Legia 54 (44) - ŁKS 8 (5)

Grano 2x40 minut, w 9-osobowych składach

Legia: Filip Komorowski, Antoni Pawłowski - Stanisław Głębowski, Cyprian Lipiński, Aleksander Dąbrowski, Wojciech Łygan, Stefan Podgórski, gracz testowany, Tomasz Stefański, Fryderyk Paprocki, gracz testowany, Filip Wancerz, Bartosz Gawryś
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Krystian Sowiński

Legia U12 rozegrała sparing z ŁKS Łódź 2011. Goście z początku pokazywali momentami ładne dwójkowe i trójkowe akcje, ale też rozpoczęli mecz ze sporym respektem i ostrożnością, co chyba im się nie opłaciło. Legioniści wysokim pressingiem nie pozwalali przeciwnikom na zbytnie rozwinięcie skrzydeł. Prezentowali przy tym sporo ładnych zagrywek indywidualnych i efektownych uderzeń - precyzja zagrań była tego dnia ich mocną stroną. Legioniści zagrali ładnie dla oka i prezentowali się przy tym całkiem efektywnie, wykorzystując dobrze duże posiadanie piłki. Po przerwie, goście mimo kilku ładnych akcji mieli z każdą minutą coraz mniej sił, by rozegrać składną akcję czy pójść do pressingu. Stąd spotkanie toczyło się już głównie na ich połowie.

Sparing: Legia U11 - ŁKS Łódź 2012

Grano w 9-osobowych składach

Legia: Aleksander Kurowski, Antoni Czuchnowski, Ignacy Silski, Nico Martino, Seweryn Orzechowski, Aleksander Obidziński, Dawid Ruciński (Kpt), Oskar Matusiewicz, Oskar Marzec [LSS], gracze testowani.
Trener: Cezary Żarczyński

Całkiem udany mecz młodych legionistów, którzy przystąpili do meczu z dużą wolą walki i pokazania swoich umiejętności. Gospodarze nie zostawiali młodym łodzianom zbyt wiele miejsca na rozgrywanie akcji i choć zrazu nie dawało to znaczącego efektu bramkowego, stopniowo inicjatywa zaczęła się coraz mocniej przechylać na stronę Legii. W drugiej połowie oba zespoły zagrały z nieco większą skutecznością, choć wciąz można mieć do niej pewne uwagi.

Sparing: Legia U10 (2013 i mł.) - Jagiellonia Białystok U10

Strzały 1-90': Legia 77 (40) - Jagiellonia 36 (25)

Legia: Leon Gańko, Antoni Adamkiewicz, Michael Oyedele, Olivier Siuda, Tobiasz Paprocki, Szymon Chodkowski, Jan Golański [2014], gracze testowani.
Trener: Łukasz Listwan