Arkadiusz Kobus,3x3,Marcin Zarzeczny,Maciej Adamkiewicz,Przemysław Słoniewski - fot. Legia3x3.com

Kosz 3x3

Legia powalczy o wygraną w Lotto 3x3 Lidze

W najbliższą sobotę w Lublinie, drużyna Legii Warszawa rywalizować będzie w turnieju finałowym pierwszej edycji Lotto 3x3 Ligi. Legioniści prawo gry w czołowej ósemce wywalczyli w listopadzie podczas turnieju w Lublinie, w którym wygrali w finale z Arką Gdynia 21-12.

Awans do finałów wywalczyły cztery najlepsze drużyny pierwszego turnieju, a do zawodów awansują również cztery najlepsze zespoły grające w Lublinie w najbliższy piątek.

Legia Lotto 3x3 rywalizację rozpocznie więc od ćwierćfinału, a rywala pozna dopiero dzień wcześniej. Mecze ćwierćfinałowe rozgrywane będą od godziny 13:00. Wstęp na wszystkie spotkania turnieju rozgrywanego w hali im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie jest bezpłatny. Bezpośrednią transmisję ze spotkań pokaże Polsat Sport Extra. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych, drugi z finalistów - 20 tys., a brązowy medalista - 10 tysięcy złotych.

Część z drużyn dokonała przed turniejem finałowym zmian w składach. Legia zaś wystąpi w składzie, który występował dotychczas. W naszych barwach wystąpią: Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak i Marcin Zarzeczny.

Układ par ćwierćfinałowych:
13:00 Legia Lotto 3x3 Warszawa - 4. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego
13:25 Suzuki Arka Gdynia - 3. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego
13:50 Tauron GTK Gliwice - 2. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego
14:15 Trefl Sopot - 1. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego

14:50 Zwycięzca meczu nr 1 - Zwycięzca meczu nr2
15:15 Zwycięzca meczu nr 3 - Zwycięzca meczu nr4
15:50 Mecz o 3. miejsce
16:15 Finał