fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Relacja z trybun: Festiwal szczerej nienawiści wrócił po dekadzie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Ponad 10 lat minęło od ostatniego meczu Legii z Widzewem przy Łazienkowskiej. I chociaż w międzyczasie RTS pojawiał się na naszym stadionie wspierając swoje zgody z Krakowa, czy Chorzowa, my zaś obecni byliśmy na wyjazdowych meczach w Pucharze Polski (a w tym sezonie również w lidze), to dekada bez meczu z jednym z największych wrogów (dla obu stron) sprawiła, że wszyscy czekali na mecz ligowy bardziej niż zazwyczaj.Sporo wcześniej pewne było, że na trybunach zgromadzi się komplet widzów. Wejściówki na Żyletę wyprzedane zostały jako pierwsze. Szybko schodziły również bilety na pozostałe sektory i kilka dni przed meczem ogłoszono brak biletów. Przed spotkaniem przypomniano o możliwości przepisywania miejsc z karnetów - z czego część nieobecnych karneciarzy skorzystała. Warto o tym pamiętać również przy okazji kolejnych meczów.

Widzewiacy do Warszawy przyjechali dwoma pociągami specjalnymi, które wyjątkowo kończyły trasę nie na dworcu Warszawa Zachodnia, a na dworcu Warszawa Gdańska. Stamtąd RTS przewieziony został pięcioma autobusami na dwie tury. Kilkaset osób z widzewskich FC oraz ich zgody podróżowały gazikami. Na stadionie przyjezdni zameldowali się przed pierwszym gwizdkiem w komplecie. W sektorze gości wywiesili 14 flag (część oflagowania zmieniona w przerwie), m.in. Czerwona armia Widzewa, Widzewiacy, RB, Żyrardów, Skierniewice, Zelów, Rawa Maz., WFCG, Łowicz, a także transparent dla kibiców Ruchu. Widzew wykorzystał przyznaną im pulę biletów (1730), a wraz z nimi na sektorze obecne delegacje Wisły, Ruchu i Elany. Wiadomo, że 43 osoby z tej grupy zostały przed meczem zawinięte.Ze względu na 29 tysięcy sprzedanych biletów, można się było spodziewać tłoku przy wejściu na stadion, w związku z tym wiele osób wzięło sobie do serca apele o możliwie wcześniejsze przybycie na Łazienkowską. Stadion już 30 minut przed meczem prezentował się okazale, a Żyleta nabita była do granic możliwości (oficjalnie ponad 8 tys. osób na naszej trybunie). Przy wejściu na stadion prowadzona była zbiórka na oprawy. A, że naprawdę warto sięgnąć głębiej do kieszeni, by wesprzeć legijny ruch ultras, pokazali kolejny raz Nieznani Sprawcy, prezentując konkretne prezentacje w trakcie meczu.Doping w piątkowy wieczór, pomimo sporych problemów z nagłośnieniem dolnego sektora Żylety, był taki, jaki powinien mieć miejsce na każdym meczu. Nikogo nie trzeba było mobilizować do pełnego zaangażowania. Dzięki braku przerw pomiędzy pieśniami, przyjezdni - pomimo również niezłego dopingu - na Żylecie byli prawie niesłyszalni. Oczywiście nie mogło zabraknąć obustronnych uprzejmości. Przy okazji takich meczów to rzecz wręcz obowiązkowa. Nie trzeba nawet przywoływać wszystkich okazjonalnych przyśpiewek, bo właściwie cały repertuar anty-widzewski został zaprezentowany, wraz z "pozdrowieniami" dla Wisły i Ruchu. To zupełnie inny ciężar gatunkowy dla wszystkich kibiców z miejscowości, gdzie każdego dnia toczy się wojna.Jako że niedawno minął rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, na Żylecie wywieszony został (nie po raz pierwszy zresztą) transparent "Putin ch...".

Pierwsza oprawa legionistów zaprezentowana została na wyjście piłkarzy. Z dachu zjechała postać kobiety (z logo amerykańskiej wytwórni filmowej Columbia Pictures), z wyciągniętą do góry - niczym Statua Wolności - prawą dłonią trzymającą pochodnię. Żyletę przykryła malowana sektorówka, łącząca się z wysokim transparentem na dole w czerwono-biało-zielonych barwach z hasłem "ULTRAS" (czcionka również z filmowej czołówki Columbia Pictures). Całość uzupełniły race odpalone na dachu idealnie wkomponowujące się pochodnię. Przesłanie choreografii interpretować można jako odniesienie się do wolności dla ruchu ultras ("Liberta per gli ultras"). Nieznani Sprawcy kolejny raz pokazali taki poziom, z którym nikt w Polsce nie jest w stanie konkurować.Już w 18. minucie nasz stadion eksplodował po raz pierwszy - radość po bramce Wszołka była ogromna i jeszcze bardziej zmobilizowała nas do głośnych śpiewów. Na murawie przez 90 minut widać było pełne zaangażowanie w myśl hasła "Legia walcząca do końca". Możemy żałować jedynie, że za walecznością nie szła w parze skuteczność, bowiem legioniści zmarnowali kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku, co zemściło się w 70. minucie, gdy do remisu doprowadził Hansen. Po stracie bramki chcieliśmy od razu ponieść zawodników do dalszych ataków pieśnią "Nie poddawaj się...". I po zaledwie sześciu minutach, piłka wpadła do bramki przed Żyletą, a radości nie było końca.

Niestety gracze z Łodzi nie zamierzali poddawać się i w dość przypadkowy sposób, doprowadzili do wyrównania kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Wtedy po raz drugi ruszyliśmy z "Nie poddawaj się...", a nasi gracze stworzyli sobie parę naprawdę doskonałych okazji do zdobycia gola. Najlepsza miała miejsce po strzale przewrotką Sokołowskiego. Wszyscy widzieliśmy już piłkę w siatce, ale ta jednak minęła słupek o centymetry.Widzewiacy w drugiej połowie zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę przedstawiającą postać kibica uderzającego dłonią w pierś z herbem swojego klubu oraz bardzo słabo widoczny transparent "Ten złoty herb" + później "ty z dumą noś". Kiedy po kilku minutach sektorówka zjechała, RTS odpalił na dolnej kondygnacji sektora gości kilka petard i parędziesiąt stroboskopów. Całość zaś uzupełniły dwa transparenty (również słabo widoczne) tworzące hasło "I nie pozwól by obrażał go ktoś".Po prezentacji gości miał miejsce konkretny pokaz pirotechniczny w wykonaniu fanatyków Legii. Było to największe racowisko zaprezentowane na naszym stadionie - na całej Żylecie zapłonęło ok. 320 rac pośród pięknie powiewających wielu, wielu flag na kijach (te powiewały przez całą drugą połowę).
Niestety mecz, w którym zdecydowanie przeważali nasi gracze, zakończył się remisem 2-2, ale za poświęcenie i walkę podziękowaliśmy graczom z eLką na piersi. "Hej Legio, dzięki za walkę" - niosło się pod ich adresem, kiedy przybyli pod Żyletę. Chwilę później skandowaliśmy "Żyleta jest zawsze z Wami", a także skandowaliśmy imię i nazwisko naszego wychowanka, który przeszedł długą i krętą drogę by wejść do pierwszego składu Legii - Patryka Sokołowskiego. Widać było, że to wiele dla niego znaczyło.

Kibiców gości pożegnaliśmy pieśniami "Je...ć łódzki Widzew..." oraz "Koniec wesela, wracajcie do Izraela". Przyjezdni jeszcze długo musieli oczekiwać na opuszczenie stadionu i powrót do swojej ojczyzny. Pod koniec spotkania widzewiacy spalili na płocie jakieś pojedyncze zdobyczne barwy, które po chwili zaczęli gasić strażacy.

Przed nami wtorkowy mecz z Lechią Zielona Góra w 1/4 finału Pucharu Polski, na którym obecnych będzie 5 tysięcy kibiców. Organizatorzy przyznali nam 250 biletów w chorych cenach (90 zł). Za tydzień niestety nie dane nam będzie pojechać do Zabrza, bowiem Górnik postanowił zamknąć sektor gości ze względu na planowane wyburzanie czwartej trybuny, choć obecnie dopiero zakończono przetarg i żadnych prac jeszcze nie rozpoczęto.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Trzymaj się Kazik, trzymaj się Bartek!!!", "Arek do końca" i "Czerwus PDW".

Frekwencja: 27 522
Kibiców gości: 1730
Flagi gości: 14

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z trybunu - 102 zdjęcia Michała Wyszyńskiego / SKLW


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
Top CWKS - 27.02.2023 / 22:00, *.vectranet.pl

bylo kozacko!!! na plus doping co przy tak duzej liczbie niestalych bywalcow trybun nie czesto sie zdaza(ilosc nie znaczy jakosc). Co do przyspiewek na rts to nie wykonalismy nawet ich polowy :( a jest przykladowo taka, piekna, radosna: "jak sie zowie ten pies?....." mimo wszystko witamy w extraklasie, bo stara nienawisc nie rdzewieje!!

odpowiedz
LEGIONISTA_z_Krwii_i_Kosci - 01.03.2023 / 05:42, *.6.232

@Top CWKS: Dzięki Mordko za ten wpis, od razu widać żeś Waćpan Kumaty(L)
Chodzę i śpiewam sobie tą radosna przyśpiewkę bo tylko Ci co tam jeździ w latach 90 wiedzą że męcz to bolo 90min głowy w niebie i rozkminka z której beda rzucać cw.. le kamieniami, a jak ch... robili to ba 3,4 to robiło się ciemno,spier. lać nie było gdzie,wiec karetki nie nadążały odwozić tych co mieli PECHA.JEDYNE takie miejsce na mapie Polski .Ch.. wam w ryj,kij w dupe nienawiść No.1 w Sercu i wasze brzydkie ryje oplute.
"Jak się zowie......." BRAVO????????????????????????????????

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.02.2023 / 07:25, *.autocom.pl

Wszystko cacy, tylko nie rozumiem, dlaczego Widzew to ż...? O ile wiem, to ŁKS, założył Izrael Poznański, jeszcze za cara (barwy biało-czerwone, nie były wybrane przypadkiem), a Widzew założyli Anglicy, z fabryki nici (Łódź-Niciarnia). Ale tak się utarło...

odpowiedz
oLaf - 28.02.2023 / 00:21, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: ja nie wiem jacy byli założyciele, natomiast przed wojną RTS to był biedny robotniczy klubik a ŁKS to typowo polski, narodowy klub (a mieli tam jeszcze niemiecki Union Łódź, i chyba Turyści łódź etc.)

odpowiedz
Jak to ? - 28.02.2023 / 00:39, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Ojej , Angole ? To idę poczytać do nocnej biblioteki . Przeczytam ćwiartkę , znaczy się nowelkę , bo jutro wcześniej wstaję .

odpowiedz
Franio - 27.02.2023 / 05:53, *.tpnet.pl

"Kilkaset osób z widzewskich FC oraz ich zgody podróżowały gazikami" - co to sa gaziki, bo chyba nie takie male na w pol terenowe samochodziki? Bodziach ponioslo cie

odpowiedz
Alan - 27.02.2023 / 13:28, *.t-mobile.pl

@Franio:
Nie skumałeś o co chodziło ? Taki zart z podtekstem.....
Ps. No tak My mamy festiwale nienawiści inni jak to sobie robia w kierunku nas to mają kompleksy....

odpowiedz
Syn oreszczuka - 27.02.2023 / 15:21, *.vectranet.pl

@Alan: A jakie kompleksy i wzgledem kogo my mozemy miec?
Wzgledem widzewa? Maja wiecej mistrzostw? Pucharow? Kibicow? Stadion wiekszy? Lepiej jezdza? Dopinguja? Maja lepsze oprawy?
No nie, wiec jakie kompleksy?

odpowiedz
In - 27.02.2023 / 19:48, *.centertel.pl

@Syn oreszczuka: nie zesraj się tymi osiągnięciami

odpowiedz
Syn oreszczuka - 27.02.2023 / 20:05, *.chello.pl

@In: a ty nie płacz, że jesteście daleko za nami, to nieładnie zazdrościć:D

odpowiedz
oLaf - 28.02.2023 / 00:23, *.vectranet.pl

@Syn oreszczuka: pozamiatałeś widzewiaka! : )))

odpowiedz
Ju ar kretIn - 28.02.2023 / 00:25, *.tpnet.pl

@In: Wy Widzewiaczki zazdrośniaczki macie cztery Mistrzostwa Polski - i nie jesteśta w stanie zdobyć piątego : boście cienkie Bolki , patałachy , łachudry i gamonie . Gdyby teraz nasi piłkarze nie schrzanili sprawy w pierwszej i w drugiej połowie (było trochę okazji , oraz nasze błędy) , to byśmy wygrali z wami 9:0 . Wcinaj Frankfurterki i to Ty się nie zesraj .

odpowiedz
Kulfon - 26.02.2023 / 20:20, *.play-internet.pl

Mecz zacny. Szkoda tej przewrotki. Ale coz... bywa. A sama atmosfera super. Brakuje jeszcze wisły. Bo mecze z nimi tez byly dobre. A tak to zostanie nam zaglebie lubin i miedz legnica...

odpowiedz
Wyrwikufel - 26.02.2023 / 18:07, *.vectranet.pl

Następne mecze na które trzeba pójść to z Rakowem i Lechem w kwietniu. Pewnie atmosfera będzie podobna i prawie komplet na trybunach. Do zobaczenia na tych meczach!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.02.2023 / 20:58, *.play-internet.pl

@Wyrwikufel: oho, głos kibica sukcesu. A reszta meczy to co??

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 27.02.2023 / 09:35, *.telefonica.de

@Czwarty Pasek Na Dresie: głos kibica LEGII i anty mioduskiego . Tylko wyjazdy . MIODUSKI WON Z LEGII

odpowiedz
Afro - 27.02.2023 / 11:24, *.com.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Reszta meczów jeśli już, ale poza tym pełna zgoda. Obecność obowiązkowa na każdym meczu.

odpowiedz
onomatopeja22 - 27.02.2023 / 12:55, *.interkam.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: meczy to koza

odpowiedz
Raków - 26.02.2023 / 16:58, *.t-mobile.pl

Dobrze mieć marzenia...na mistrza.
Jak można wnieść 300 rac?

odpowiedz
(L) - 26.02.2023 / 20:41, *.ilabs.pl

@Raków :
Jak można było wejść na finał pp?

odpowiedz
Częstochowa niech się schowa - 26.02.2023 / 20:52, *.aster.pl

@Raków : tak samo jak można wnieść 300 setek kolorowej Soplicy/Lubelskiej

odpowiedz
Sp - 27.02.2023 / 12:05, *.125.85

@Raków : NaSz poziom dla was nigdy nieosiągalny.
Wychowaliście się na Berze.
My na stadionie.

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 26.02.2023 / 16:49, *.play-internet.pl

ZK poprawcie grafy pod wiaduktem kolejowym między Jaktorowem a Miedzyborowem

odpowiedz
Gienek - 26.02.2023 / 23:27, *.vectranet.pl

@Miasto dupiarza Rafałka: Kto to jest dupiarz Rafałek???

odpowiedz
Nowoczesne odżywianie - 27.02.2023 / 23:46, *.tpnet.pl

@Gienek: Trzask kiedyś (z rok temu ?) w wywiadzie mówił, że za wczesnej młodości lubił dupy (chyba dosłownie tak to ujął) . Żartowano z tego między innymi w ''W tyle wizji'' , hehe , akurat oglądałem .

odpowiedz
Arek - 26.02.2023 / 16:00, *.tpnet.pl

Było pięknie!

odpowiedz
Stanisław Bareja. - 26.02.2023 / 14:25, *.chello.pl

Górnik postanowił zamknąć sektor gości ze względu na planowane wyburzanie czwartej trybuny, choć obecnie dopiero zakończono przetarg i żadnych prac jeszcze nie rozpoczęto.


U nas to jest śmiesznie.

odpowiedz
oLaf - 26.02.2023 / 14:25, *.vectranet.pl

dzięki za opis obu opraw , o co chodziło.

Nasze race fajny tylko ... czy nie można było z nich ułożyć napisu np. jak za dawnych lat "Witamy w piekle" ??????

.... albo "widzew, wracaj do 2 ligi" ; )))

Tak odpalić na pałę 300 rac to .. na wyjeżdzie, z partyzanta, u siebie to możemy być bardziej kreatywni chyba....

odpowiedz
kulturalny cham - 26.02.2023 / 16:46, *.46.86

@oLaf: nie marudz,było zajebiście

odpowiedz
mich - 26.02.2023 / 16:52, *.play-internet.pl

@oLaf: teraz miało być Piekło Wita ale nie ogarnęło się tylu kartonów żeby to wyszło, sroki

odpowiedz
Han So(L)o - 26.02.2023 / 16:52, *.tpnet.pl

@oLaf: W Wielki Post nie może być piekła . My się już nawracamy , coraz bardziej .

odpowiedz
Barczi - 26.02.2023 / 17:00, *.chello.pl

@oLaf: widziałeś kiedyś oprawę Witamy w piekle?

odpowiedz
Kibic - 26.02.2023 / 17:10, *.centertel.pl

@oLaf: Sam wracaj do 2 ligi , wolisz żeby w 1 lidze były termaliki czy inne puszcze

odpowiedz
Cezary1916 - 26.02.2023 / 17:29, *.com.pl

@oLaf: motyw ,,Witamy w piekle" już raz był użyty i wystarczy nie widzę sensu wracać do tego hasła na kolejnej oprawie. Trzysta rac ,,na pałę" mnie się podobało.

odpowiedz
eN - 26.02.2023 / 17:43, *.amazonaws.com

@oLaf: ile ty masz lat?

odpowiedz
Kuba - 26.02.2023 / 20:16, *.autocom.pl

@oLaf: Przecież "Witamy w piekle" nie było ułożone z rac, a była to kartoniada, która podświetlaly na górze sektora race, więc co Ty piszesz?

odpowiedz
oLaf - 28.02.2023 / 00:15, *.vectranet.pl

@mich : rozumiem ironię, aczkolwiek wbrew pozorom super pomysł!!!!! : )

odpowiedz
oLaf - 28.02.2023 / 00:16, *.vectranet.pl

@eN: dużo, i co to ma do rzeczy?

NIc, masz fajne pomysły albo ich nie masz!

odpowiedz
oLaf - 28.02.2023 / 00:18, *.vectranet.pl

@Kuba: dobra, masz rację co do detali, mój tekst to był taki skrót myślowy - może być napis "Zgotujemy wam piekło" z rac, może z kartonów, byleby jeszcze więcej kreatywności było

odpowiedz
A. - 26.02.2023 / 13:45, *.aster.pl

Warto dodać, że u Nas na gnieździe też kilka fantów rts-u wisiało,a nie tylko że oni nasze spalili..

odpowiedz
Pawełek - 26.02.2023 / 13:18, *.vectranet.pl

Na trybunach było zacnie. Ficef Uć ledwie słyszalny.

Kiedy zapisy na wyjazd do Zielonej Góry?

odpowiedz
Ja - 26.02.2023 / 14:21, *.aster.pl

@Pawełek: nie doczekasz się otwartych zapisów na taki wyjazd.

odpowiedz
Warszawa - 26.02.2023 / 16:26, *..

@Pawełek: w środę o 20 w Źródle

odpowiedz
Legiak83 - 26.02.2023 / 16:58, *.plus.pl

@Warszawa: hahaaha, w środę ;-) czy Pawełek usłyszał?

odpowiedz
Zenon Xenon - 27.02.2023 / 11:47, *.orange.pl

@Pawełek: jutro o 24 w pubie Ł3

odpowiedz
L - 26.02.2023 / 12:09, *.aster.pl

Takie mecze to cos wyjatkowego, mowcie co chcecie, ale zeby bylo takich wiecej, musza wrocic derby z polonią.

odpowiedz
Wąż - 26.02.2023 / 13:27, *.chello.pl

@L: z kim? To coś nie jest tego godne.. By gościć na Ł3

odpowiedz
gazza - 26.02.2023 / 13:35, *.inetia.pl

@L: Lecz sie głowę...

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 26.02.2023 / 15:13, *.play-internet.pl

@L: głupi żart, to polonia niech gra w 3 lidze tam jest jej miejsce, do EX wrócą (prędzej czy później) ŁKS, Wisła, Ruch to będzie takich meczy więcej.

odpowiedz
Peter - 26.02.2023 / 19:27, *.vectranet.pl

@L: Ja także bym chciał. Brakuje derbów. Ostatnie przy Ł3 były prawie 11 lat temu. Możecie mnie zlinczować ale życzę KSP awansu do ekstraklasy.

odpowiedz
Syn oreszczuka - 26.02.2023 / 21:04, *.chello.pl

@Peter: po 1: polonia przestala istniec wraz z dniem, gdy kupił ją groclin i zmienił nazwę na polonia. Po 2: tam nie ma kibicow, ruch kibicowski na poziomie termaliki czy czegoś podobnego. Po 3: życzę zeby zgnili w 5 lidze

odpowiedz
ferds - 27.02.2023 / 00:25, *.chello.pl

@gazza:
Takie wiochy jak Poznań mają derby, za chwilę Łodź, a może znów Kraków; a Warszawa nie? To jest normalne zakuta pało?

odpowiedz
Syn oreszczuka - 27.02.2023 / 07:31, *.chello.pl

@ferds: uważam, że to normalna sytuacja, bo twór z konwiktorskiej na derby nie zasluguje. Zasluguje za to na wytępienie i zapomnienie.

odpowiedz
Wolak - 27.02.2023 / 11:17, *.t-mobile.pl

@Peter: A cóż to za derby Legia - Groclin? Ludzie... Albo kubeł wody na głowę, albo na swoje strony

odpowiedz
xxx - 27.02.2023 / 11:23, *.chello.pl

@ferds: mają derby i co, a na czym się skończy twoja aktywność derbowa, że raz w roku przyjdziesz i pokrzyczysz na nich z drugiej strony boiska?

odpowiedz
Alex - 27.02.2023 / 12:37, *.play-internet.pl

@ferds: jaki poznań? W Poznaniu gra Amica z Wronek a klub z Poznania czyli Warta to gra w Grodzisku.

odpowiedz
Peter - 27.02.2023 / 16:11, *.vectranet.pl

@Wolak: Gościu, w czasach gdy jeździłem na samotne wyjazdy po całej Polsce z barwami (L) za pazuchą ciebie pewnie na świecie nie było. Więc zamilcz.

odpowiedz
jam - 27.02.2023 / 19:11, *.autocom.pl

@L: chyba szybciej będą derby z KTS Weszło.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 28.02.2023 / 16:37, *.play-internet.pl

@Wolak: derby chyba Grodziska to Warta - Dyskopolo/Nowotwór udzie obudźcie się w Warszawie jest tylko Legia!!!

odpowiedz
:) - 28.02.2023 / 17:57, *.play-internet.pl

@L: derby z Groclinem to może grać Warta a co derbów Poznania to sa tam derby Amica - Warta grane w Grodzisku :)

odpowiedz
ding - 26.02.2023 / 11:22, *.chello.pl

Dama z oprawy to raczej nie statua wolności, a logo Columbia Pictures

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.