Josue - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

W marcu były rozmowy w sprawie nowej umowy Josue

Woytek, źródło: meczyki.pl

W marcu doszło do spotkania dyrektora sportowego Legii z agentami reprezentującymi Josue. "Nie ma dobrych informacji dla kibiców z Łazienkowskiej, bo sytuacja stoi w miejscu. Strony dały sobie jeszcze więcej czasu" - poinformował Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl.

O tym, że przy Łazienkowskiej zakładają scenariusz, w którym nie uda się zatrzymać w klubie Portugalczyka, wiadomo od dawna. Stołeczny klub oferuje mu wysoką umowę, ale nie tak wysoką, na jaką liczy zawodnik. Josue ma 32 lata i zdaje sobie sprawę z tego, że kontrakt, który podpisze, będzie ostatnim tak wysokim i liczy na umowę, która zagwarantuje mu powyżej miliona euro rocznie. Jednocześnie najlepszy zawodnik Legii obecnego sezonu takiej oferty na stole jeszcze nie ma.Według informacji Włodarczyka, pod koniec kwietnia lub na początku maja odbędzie się jeszcze jedno spotkanie i podjęta zostanie decyzja czy strony przystąpią do negocjacji, czy nie. Jeżeli Legia zrezygnuje z prób pozostawienia Josue, to będzie starała się sprowadzić zawodnika o innym profilu - takiego, który nie będzie na sobie skupiał wszystkich akcji ofensywnych.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Lao - 01.04.2023 / 22:31, *.netfala.pl

Chociażby dziś pokazał swoją jakość... Vadioswi to on może buty czyścić. Zarzynanie się finansowo aby on został nie ma najmniejszego sensu.

odpowiedz
Jerry - 01.04.2023 / 23:08, *.207.62

@Lao: 100% racji.

odpowiedz
Mordziaty - 01.04.2023 / 17:17, *.play-internet.pl

Nie rozumiem tego zachwytu nad tym pilkarzem. Wyrobnik, przecietny. Nic specjalnego.

odpowiedz
mirek - 01.04.2023 / 20:26, *.chello.pl

@Mordziaty:
bo nie rozumiesz tego sportu. Grałeś sam gdzieś w piłkę wyczynowo?

odpowiedz
Salazar - 01.04.2023 / 15:48, *.play-internet.pl

Josue ma spore umiejętności - to nie podlega dyskusji. Ma też cechę negatywną - gwiazdorzenie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Legia bez niego traci dużo na wartości. Jego naganne gwiazdorskie maniery, jego przerośnięte ego, to wszystko zryło mu nieźle pod kopułą. Jakby tak się czuł jak mówi ( czuję się dobrze w Legii, w Warszawie itd) to już dawno by było po sprawie i nowa umowa by była podpisana. Chłop myśli, że bez niego Legia będzie w gruzach, upadnie i nie powstanie. Niestety, ale sami działacze wywindowali Josue na taki piedestał. Cackaja się w tych negocjacjach

odpowiedz
Salazar - 01.04.2023 / 16:08, *.play-internet.pl

@Salazar: dokończę jeszcze poprzedni wpis. Tak jak pisałem , cackają się w tych negocjacjach z Josue. Gość nie ustępuje i idzie w zaparte? Trudno, kończymy rozmowy i niech idzie. Dojdzie do tego , że nie będzie Josue i nie będzie innego zawodnika do zakontraktowania bo nie będzie na to czasu. Josue niech sobie idzie gdzie mu tyle zapłacą, ale nigdy i nigdzie nie będzie grał już o konkretne stawki sportowe, no i przede wszystkim nie będzie już grał przed tak fantastycznymi, żywiołowymi, najlepszymi w swoim fachu KIBICAMI LEGII WARSZAWA. Tam gdzie pójdzie to na bank nie będą go tak traktować jak w Warszawie. Może zrozumie, może nie zrozumie-za nim nie trafisz. Tak więc życie po Josue na pewno będzie. Nie on , to być może ktoś inny (oby) LEGIA to LEGIA , da sobie radę. To jest klub , który przyciąga. Pozostaje teraz tylko jeszcze jedna sprawa , mądre działanie osób decyzyjnych - MĄDRE!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 01.04.2023 / 15:31, *.orange.pl

Niezły grajek, ale jest życie po Josue.

odpowiedz
exsa - 01.04.2023 / 15:29, *.orange.pl

Za co dac?! Za to o co robi na meczach w zadnym wypadku nie posiada takich umiejetnosci za takie pieniadze !! Do widzenia i nie do zobaczenia !!!

odpowiedz
Znafca - 01.04.2023 / 14:43, *..

Dać mu! Kto tego nie widzi, nie zna się na piłce.

odpowiedz
Trampek - 01.04.2023 / 13:46, *.125.90

Uważam , że rozmowy powinny być zakończone już w marcu. Z upływem czasu jako piłkarz będzie coraz słabszy , nawet na e-klapę, dodając jego chimeryczny charakter - nie ma sensu ciągnąć tego tematu . Należy w jego miejsce rzeczywiście a nie wirtualnie szukać innego , a przede wszystkim młodszego zawodnika , aby na nim w przyszłości nie stracić. Tyle w temacie.

odpowiedz
Mokasyn - 01.04.2023 / 14:47, *..

@Trampek: uuu znawca. Tylko młodszy z takimi umiejętnościami będzie kosztował minimum 20 mln Euro

odpowiedz
Kibic(L) - 01.04.2023 / 13:45, *.inetia.pl

Powiem szczerze, że o ile Josue jest ważnym elementem drużyny i niewątpliwie ma spore umiejętności techniczne, to jednak nikt mnie tak w Legii nie wku... jak on. Zgrywa cwaniaka, non stop drze japę, skacze do innych zawodników jak kogut na walkach w Meksyku. Do tego sporo strat, człapanie po boisku. Koleś zdecydowanie nie jest wart, by płacić mu milion euro za sezon. Powiem więcej. W Legii nie ma zawodnika, by płacić mu za sezone połowę tego. Powiedzieć albo bierze kasę albo wskazać drzwi. Nikt nie będzie za nim płakał. Za Vadisem czy Radovicem mógłby jedynie buty nosić.

odpowiedz
Bring - 01.04.2023 / 13:31, *.orange.pl

Josue niewątpliwie ma umiejętności i jak na nasza Polską ligę jest bardzo dobry.
Jednak gdyby porównywać go do Vadisa,Guilherme czy Luqinhasa to wyglada przy nich mizernie.
A już pomysł żeby zrobić z niego kapitana drużyny to szczyt idiotyzmu.
Powiem szczerze ze jakoś nie będzie mi żal kiedy odejdzie.
Żal mi było kiedy odchodził Vadis,Guilherme czy Luqi.

odpowiedz
MateuszWL - 01.04.2023 / 13:52, *.tpnet.pl

@Bring: mizernie przy Luquinhasie i Guilherme pod jakim względem? Bo na pewno nie liczb (sama ekstraklasa):

Luquinhas - 75 meczy, 8 bramek, 14 asyst
Guilherme - 99 meczy, 14 bramek, 17 asyst
Josue - 53 mecze, 10 bramek, 20 asyst

Luqi i Gui to przede wszystkim byli od robienia wiatru...

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.04.2023 / 14:23, *.vectranet.pl

@MateuszWL: Sprawdź ile Josue z tych goli strzelił z jedenastu metrów.

odpowiedz
zDo(L)ny - 01.04.2023 / 14:40, *..

@Bring: jakbyśmy mieli napastników to by miał liczby 3 razy lepsze. Jak ktoś tego nie widzi to nie ogląda meczów. W każdym daje kilka kluczowych podań, ale niestety jego koledzy nie umieją ich wykorzystać. Dla mnie najlepszy zawodnik od czasów Leszka Pisza.

odpowiedz
grzesiek - 01.04.2023 / 14:57, *.centertel.pl

@Bring: guilherme to sie chowa przy josue. vadis byl lepszy moze ale mial dobrych kolegow w zespole. a luqinhas byl niezly to prawda gdzies na poziomie josue. moze nawet lepszy bo wiecej dawal druzynie ale za to samemu mniej osiagal slaby strzal mial. lyqinhasa trenerem byl vuko po za tym. a wiadomo ze vuko to klasa sama w sobie nanlawce trenerskiej i juz z slabego zagrozonego spadkiem piasta robi druzyne na srodek tabeli

odpowiedz
q@q.pl - 01.04.2023 / 16:47, *..

@Bring: Zrobienie z niego kapitan było bardzo przemyślanym ruchem całego sztabu. Każdy wie jaki ma charakter i że lubi sobie podyskutować/kłócić się z sędziami. Jako kapitan ma do tego prawo (oczywiście w ograniczonym stopniu). Funkcja kapitana przy jego charakterze, to jest 4 do 6 żółtych kartek mniej w perspektywie całego sezonu. Biorąc pod uwagę, jak ważnym jest zawodnikiem, ograniczono jego przymusowe pauzy.
Pamiętam że jak przychodził do Legii, jeden z jego byłych trenerów, powiedział coś w stylu:" Jakby miał lepiej poukładane w głowie, to grałby w jednej z czterech topowych lig w Europie, i to nie w byle średniakach "

odpowiedz
Medalik - 01.04.2023 / 13:09, *.play-internet.pl

Niech spie...ala podrabianiec, guilerme z przyjemnością zajmie jego miejsce, myślę, że na pewno od niego nie odstaje, i co najważniejsze, zawsze walczył na 110%, a ten farbowany lis cały czas tylko pajacuje.

odpowiedz
Słoń Trąbalski - 01.04.2023 / 12:44, *.t-mobile.pl

Nie ma co się szczypać z groszami, gość jest wart takich pieniędzy. Wszyscy kibice Legii chcą by został, bo jest liderem zespołu z techniką o jakiej polscy drwale mogą tylko pomarzyć. Takiego grajka w naszej lidze dawno nie było i długo nie będzie. Tak więc podpisać i po sezonie może nawet go wykupi jakiś Sporting czy Braga to jeszcze na nim zarobimy więcej niż na Luquinhasie czy Vadisie.

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.04.2023 / 13:11, *.vectranet.pl

@Słoń Trąbalski: Kolego żaden Sporting lub Braga nie dadzą dużych pieniędzy za zawodnika prawie 33 letniego, zresztą kluby z Portugali promują swoją młodzież i Sporting nawet nie był zainteresowany Ronaldo mimo że Cristiano jest wychowankiem SCP.

odpowiedz
bum - 01.04.2023 / 14:28, *.133.78

@Słoń Trąbalski:
Nie zarobiliśmy na Vadisie nawet jednego PLNa kolego.... Z pocalowaniem ręki zamieniłbym Josue na Vadisa.
Vadis to piłkarz a nie prowokator .... Josue na tym mocno opiera swoje granie.... Zament zament zament.

odpowiedz
Kibic - 01.04.2023 / 16:28, *.torun.pl

@Słoń Trąbalski: Sporting czy Braga? Ładnie odleciałeś :D 2 liga zachodnia czeka na takiego kopacza. Granie w eklapie to ujma w CV więc o jakim Sportingu Ty piszesz :) Tego paralityka nikt nie chciał przez całą jego umowę...on jest dobry... tylko wśród kibiców Legii ;) z resztą to pokazują jaką siłą teraz dysponujemy ;) ale może jak dyrektor sciągnie jeszcze kilku byłych napastników to coś w końcu sie zmieni ;) tak poza tym to czekam na pierwszy autorski transfer pana Jacka Zielińskiego ;) bo póki co kontraktuje tych którzy sami tu chcieli wrócić :)

odpowiedz
chrisSiekierki - 01.04.2023 / 12:43, *.vectranet.pl

Josue czeka na oferty i dlatego przeciąga rozmowy. Mimo że to dobry zawodnik to jego wymagania finansowe są zdecydowanie zbyt wysokie i zawodników o podobnych umiejętnościach piłkarskich jest sporo na rynku ( niestety trzeba za nich zapłacić ) . Josue ma jeszcze jedną wadę , jest bardzo porywczy i łatwo go sprowokować.

odpowiedz
Kompot - 01.04.2023 / 12:40, *.144.72

Weźcie skończcie z nim cokolwiek ustalać....
Lepak niech spier...la z Warszawy..... Za milion rocznie to Vadis tu przyjdzie prędzej hahahaha.
Jouse kim ty jesteś? Plujący prowokatorze? ?
Zawijaj się gdzie tam chcesz nara!!!

odpowiedz
KAMI(L) - 01.04.2023 / 12:14, *.vectranet.pl

Ten milion to chyba Prima Aprillis, bo jeśli nie to chłopu sufit na łeb się spadł

odpowiedz
Fan 27 - 01.04.2023 / 12:11, *.chello.pl

Wypadałoby go zatrzymać, ale nie za wszelką cenę. To jest biznes i musi satysfakcjonować obie strony, a na pierwszym miejscu jest interes Klubu, nie jakiegoś grajka, jak dobry by nie był i jak wielu fanów by nie miał.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 01.04.2023 / 11:50, *.netfala.pl

Taaa jasne, i pójdzie do Turcji do beniaminka, jak Pekhart i za ól roku rozwiąże kontrakt bo tam pernamentnie nie płacą i wróci z płaczem, jak on Legie kochał... albo wyladuje na Cyprze... czy w jakiejś innej ciepłolubnej pustynnej lidze. Skoro czuje sie tak dobrze jest kapitanem to powinien zejśc z oczekiwań... dziękuję...

odpowiedz
Mietek - 01.04.2023 / 11:38, *.vectranet.pl

Niestety z kudłatym gołodupcem za sterami przed nami chude lata. Mistrzostwo może się trafi raz na jakiś czas jak ślepej kurze ziarno.

odpowiedz
Obiektyw - 01.04.2023 / 11:50, *.vectranet.pl

@Mietek: Nikt Josue miliona nie da, my też nie powinniśmy.

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 01.04.2023 / 11:35, *.orange.pl

Milion euro.... Panie Josue... Puknij się Pan w głowę. Dziękujemy za wszystko i powodzenia.

odpowiedz
(L) uz - 01.04.2023 / 11:19, *.net.pl

No i git. Nie można dać się szantażować. Jak gdzieś dostanie ten milion juro za rok, to droga otwarta. A skauting niech się zmotywuje do roboty, bo inne kluby ten nasz jakoś przebijają " znaleziskami", i to za relatywnie niedużą kasę. No i oczywiście oddawać naszą młodzież innym za darmo - tak trzymać;)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 01.04.2023 / 12:24, *.netfala.pl

@(L) uz: Jaki Scouting jaki... daj spokój...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.