Play-off

Legia Warszawa 91-78 Spójnia Stargard

Woytek, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off koszykarze Legii pewnie pokonali Spójnię Stargard 91-78. To drugie zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Trzecie spotkanie odbędzie się w czwartek w Stargardzie - rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Fotoreportaż z meczu - 67 zdjęć Hugollka

Lepiej spotkanie rozpoczęła PGE Spójnia, która po niespełna trzech minutach gry prowadziła 9:2. Prowadzenie gości nie trwało długo – za trzy trafili Kyle Vinales i Janis Berzins, a efektownym wsadem popisał się Dariusz Wyka. Kolejne minuty to bardzo wyrównana walka punkt za punkt, ale to legioniści zaliczyli lepszą końcówkę premierowej odsłony spotkania w której zbudowali pięciopunktową przewagę (23:18). Warszawianie nie zamierzali na tym poprzestawać i już na samym początku drugiej kwarty powiększyli prowadzenie do 12 „oczek”. Przerwa na żądanie trenera Sebastiana Machowskiego przyniosła skutek, bowiem wskazówki szkoleniowca pomogły Spójni zaliczyć serię 7:0. Przestój legionistów zakończył Aric Holman, a chwilę później dorobek zespołu powiększyli Geoffrey Groselle i Travis Leslie. Na półmetku starcia Legia prowadziła 45:40

W ciągu niespełna czterech minut Zieloni Kanonierzy zdołali uciec rywalom na 18 punktów. Imponująca seria gospodarzy pozwoliła im na nieco więcej oddechu, ale stargardzianie nieustannie próbowali znaleźć metodę, by w końcu zacząć punktować w tej części gry. W końcu zza łuku przymierzył Brody Clarke, a na linii rzutów wolnych nie myli się Karol Gruszecki. Niezawodny po stronie Legii był jednak Kyle Vinales, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie już 24 punkty, a jego zespół prowadził 71:57. Goście nie znajdowali odpowiedzi na skuteczna grę przeciwnika, a Legia nie traciła czasu wciąż dążyć do powiększenia prowadzenia. Sygnałem do pościgu za rywalem mogły być dwie z rzędu „trójki” Spójni – trafiali najpierw Paweł Kikowski, a po chwili Karol Gruszecki. Legia odparła atak stargardzian i pewnie sięgnęła po zwycięstwo 91:78 i już tylko jeden triumf dzieli ich od awansu do półfinału Energa Basket Ligi.

PLK: Legia Warszawa 91-78 Spójnia Stargard
Kwarty: 23-18, 22-22, 26-17, 20-21