Gimnastyka

Medale legionistów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zawodnicy sekcji gimnastycznej Legii Warszawa zaliczyli dwa bardzo udane starty. Najpierw w środę, 19 kwietnia w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w gimnastyce, nasze drużyny wywalczyły dwa medale. Pierwsze miejsce zajęła ekipa w składzie: Iwo Bednarczy, Szymon Ciupak, Szymon Gołębiowski, Vladimir Makhinov, Ricardo Mosquera-Kazana, Jakub Ogonowski, Antoni Sołtys i Dariusz Szczepański.

Drugie miejsce wywalczyli legioniści w składzie: Zuzanna Mauer, Dobrawa Powęska, Yasmina Ouerghi, Natasza Bednarczyk, Maria Konarzewska, Nel Iskra-Grabska, Katarzyna Sztern, Nicole Szablewska, Nikola Szymborska, Maja Dzięcioł i Barbara Krejzler.

W LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, zawodnicy KS Legia (oraz SP nr48) zdobyli złoty medal. Zawody rozegrano 26 kwietnia. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal zdobył Ricardo Mosquera-Kazana (kl. 4c), srebrny - Iwo Bednarczyk (kl. 3b), a brązowy - Vladimir Makhinov (kl. 3b).

I miejsce LVI WOM w klasyfikacji drużynowej zajęła drużyna Legii w składzie: Szymon Gołębiowski i Maksymilian Gołębiewski (kl. 1), Szymon Ciupak i Antoni Sołtys (kl. 2), Iwo Bednarczyk i Vladimir Makhinov (kl. 3), Ricardo Mosquera-Kazana i Jakub Ogonowski (kl. 4). Trenerami legionistów są Piotr Kulbicki i Paweł Szymański.