Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Bartosz Slisz

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

W wysokiej formie jest obecnie Bartosz Slisz, który znajduje się w orbicie trenera reprezentacji Polski Michała Probierza. Postanowiliśmy przyjrzeć się jego występowi przeciwko Pogoni Szczecin.

W poszukiwaniu gola
Slisz często w tym sezonie podłącza się do ofensywnych akcji Legii w poszukiwaniu własnego gola. Nie inaczej było z Pogonią, gdzie trzykrotnie uderzał na bramkę Valentina Cojocaru. Pierwszy raz zrobił to w 5. minucie gry, kiedy po dośrodkowaniu Josué, wyszedł w powietrze i główkował ponad bramką. Kolejny raz miał miejsce w 27. minucie, kiedy otrzymał podanie przed polem karnym Pogoni Szczecin, uderzył z pierwszej piłki, ale niecelnie. Ostatni raz w takiej próbie widzieliśmy go w 66. minucie. Ribeiro wycofał piłkę na pole karne do Guala, który dotknął piłkę, ale nie skierował jej do bramki i wtedy jeszcze swoją okazję miał Bartosz Slisz, który oddał groźny strzał, ale obok bramki.Tworzenie sytuacji
Bartosz Slisz świetnie rozgrywał piłkę pod polem karnym Pogoni i mógł na swoim koncie zapisać przynajmniej jedną asystę. W 16. minucie dośrodkował w pole karne, ale po rykoszecie piłka trafiła w ręce Cojocaru. W 33. minucie miał swój niemały udział w zdobyciu bramki przez Pekharta - zagrywał do Josué, który odegrał do Wszołka, a ten idealnie wrzucił na głowę rosłego napastnika z Czech. Pięć minut po tej akcji świetnie zagrał w pole karne do Pawła Wszołka, ale ten źle przyjął piłkę i stracił ją na rzecz rywala. Ostatni raz swojej szansy na asystowanie poszukał w 54. minucie gry i wtedy tak naprawdę powinien ją zaliczyć. Miękko wrzucił futbolówkę w szesnastkę, a tam Wszołek nawinął Kamila Grosickiego, po czym uderzył minimalnie obok bramki.

Niedokładność pomieszana z dokładnością
Oczywiście Bartosz Slisz bardzo często widziany jest pod polem karnym rywali, ale nie możemy zapominać o jego dobrej grze w defensywie. W meczu z Pogonią niedokładność mieszała się z dokładnością. Już w pierwszej minucie dobrze interweniował we własnym polu karnym i wybił dośrodkowanie. Siedem minut później świetnie poradził sobie w środkowej strefie, gdzie dryblingiem minął rywala, ale zbyt lekko zagrał do swojego kolegi z zespołu i stracił piłkę, ale po chwili szybko doskoczył i ją odebrał. Dokładności zabrakło również w 11. minucie, kiedy źle zagrał do Pekharta. W 19. minucie bardzo dobrze przewidział, gdzie spadnie piłka w środkowej strefie i przejął ją, nie doprowadzając do kontry. Zbyt łatwo za to dał się ograć w 42. minucie, kiedy minął go Leonárdo Koútris, ale na szczęście dośrodkowanie Greka wybił Kapuadi. Dwie minuty po wznowieniu gry dobrze interweniował, wybijając piłkę poza pole karne. Z kolei w 67. minucie dobrze przewidział ruch przeciwnika i przerwał akcję wybiciem głową.

Bartosz Slisz
Minuty: 77
Gole: 0
Asysty: 0
Strzały/celne: 3 / 0
Liczba podań / celne: 42 / 36
Podania kluczowe: 2
Dośrodkowania / celne: 3 / 1
Dryblingi / udane: 3 / 2
Dystans: 9.87 km
Sprinty: 11
Odbiory: 1
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: -

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.