Grobelny
Kasprzyk
Sędzia główny

Będzie trzecie spotkanie!

Siatkarze Legii rozegrali dziś drugie spotkanie fazy play-out z Czarnymi Pruszcz Gdański. Wyjazdowe spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg. Gospodarze prowadzili już 2-1 w setach i od zapewnienia utrzymania dzieliło ich zwycięstwo w jednym secie. Na szczęście legioniści wyrównali stan pojedynku, a następnie wygrali tie-breaka! Dzięki wygranej podopieczni Witolda Poinca przedłużyli swoje szanse na utrzymanie bez konieczności gry w barażach. Decydujące, trzecie spotkanie z Czarnymi rozegrane zostanie w najbliższą środę o godzinie 17 w Warszawie przy ulicy Braci Załuskich. Liczymy, że fani Legii pomogą naszej drużynie w tym decydującym pojedynku.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii był Łukasz Grobelny - 21 punktów. W meczu nie brakowało emocji. W drugim secie Czarni prowadzili już 18-11 i wydawało się, że jest pozamiatane. Tymczasem na zagrywkę poszedł Czarek Żyłkowski i... poszło! Legia wygrała tę partię 26-24. W kolejnej partii to legioniści mieli szansę na wygraną. Niestety nie wykorzystali setbola i przegrali tę partię do 27. W tie-breaku Legia bardzo dobrze zaczęła. Niestety od stanu 13-9 na naszą korzyść, do głosu doszli gospodarze i emocje były do samego końca. Na szczęście 15-13 zwyciężyli podopieczni Witolda Poinca.

Przedłużyć nadzieje

Siatkarze warszawskiej Legii w najbliższą sobotę - w drugim meczu rundy play-out - zagrają na wyjeździe z drużyną Czarni Pruszcz Gdański. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w hali Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim.
W przypadku zwycięstwa podopiecznych trenera Witolda Poinca decydująca, trzecia potyczka zostanie rozegrana w środę, 11 marca w Warszawie.