11. Rudnicki
12. Koźmian
Sędzia główny

Nie wywalczyli seta

Siatkarze Legii przegrali niestety w rozegranych dziś na Szturmowej derbach stolicy z AZS-em UW Warszawa 0-3. Najbardziej zacięty był pierwszy set, wygrany przez "akademików" 25-23. W drugim secie Legia zdobyła o jeden punkt mniej. W trzeciej partii podopieczni Wojciecha Szczuckiego wypadli najsłabiej i przegrali 18-25. Spotkanie obejrzało 100 widzów. Kolejny mecz Legia zagra w niedzielę o 17 na Żoliborzu.

Autor: Hugollek

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Szczucki (trener Legii): "Zagraliśmy w tym meczu bardzo nierówno. Chwilami prezentowany przez nas poziom sportowy na parkiecie pozwalał mieć jeszcze nadzieję na to, że to spotkanie uda się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Niestety, Uniwerek wykorzystał fakt, iż w nasze szeregi wkradł się niepotrzebny przestój i to pozwoliło mu wygrać zwłaszcza dwa pierwsze sety. Odnoszę wrażenie, że akademicy nas uśpili. Gdy gra zaczynała nam wychodzić, to rywale troszkę zwalniali tempo, zdobywając punkty po kilku dobrych akcjach, czym całkowicie wybijali nas z rytmu.
W trzeciej odsłonie meczu nasza wiara w odniesienie zwycięstwa była już na tyle zachwiana, że mimo dobrego początku także i ją przegraliśmy. Uważam, że gdybyśmy mieli więcej pewności siebie w przyjęciu i na rozegraniu, bylibyśmy dla UW równorzędnym przeciwnikiem. Może nie wygralibyśmy, ale na pewno moglibyśmy wówczas powalczyć o punkty.

Konfrontacja z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego pokazała, że to nie jest tak, iż w naszym zespole szwankuje jakiś jeden konkretny element tylko po prostu prezentujemy się na parkiecie bardzo nierówno. Są momenty, w których gramy dobrze na bloku, w ataku i zagrywką, by za chwilę w podobnych sytuacjach popełniać proste błędy. Myślę, że przyczyny tego stanu należy doszukiwać się w psychice, a konkretnie dotyczy ona utrzymania odpowiedniej koncentracji. Trzeba lepiej nastawić się do meczu, wykazać więcej determinacji i mieć więcej wiary we własne możliwości.
Przyznam szczerze, że już dawno przestał dziwić mnie fakt, iż na meczach moich podopiecznych pojawiają się fani. Po tym, jak widziałem dopingujących kibiców w Siedlcach, Ostrołęce czy Garwolinie, przyjmuję to za swego rodzaju normę".

Wojciech Kasprzyk: "Pierwsze dwa sety były całkiem niezłe, lecz w ich końcówkach popełniliśmy błędy. Dwie serie zaważyły o tym, iż zostały one przez nas przegrane.
Przed konfrontacją z Radomiem będziemy mieć jeden trening i tak naprawdę wydaje mi się, że to, nad czym musimy jeszcze popracować, stanowią jedynie odpowiednia koncentracja i zaangażowanie.
W imieniu całego zespołu chciałbym bardzo serdecznie podziękować fanom za doping. Myślę, że na pewno stać ich na jeszcze więcej".

Dodatki

Derby Warszawy tylko na Służewcu

W najbliższą środę, 14 października, siatkarze warszawskiej Legii zmierzą się w pojedynku derbowym z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie to odbędzie się o godzinie 19:30 w hali sportowej na Wydziale Zarządzania UW przy ulicy Szturmowej 1/3. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich fanów "wojskowych" na Służew.

Autor: Redakcja