13. Godlewski 4
16. Raba 6
Sędzia główny Tomasz Kwiecień

Nie dali rady liderowi

Siatkarze Legii nie dali rady w wyjazdowym meczu liderowi II ligi, Ósemce Siedlce. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego pierwszego seta przegrali gładko, do 19. Druga partia była najbardziej zacięta, ale ponownie zakończona wygraną siedlczan 28-26. W trzecim secie Ósemka zwyciężyła do 22. Przez całe spotkanie Legię dopingowała ponad stuosobowa grupa kibiców naszego klubu, która zaprezentowała oprawę z wykorzystaniem ogni bengalskich. Kolejny mecz Legii za tydzień w Warszawie.

Pierwszy set długo był wyrównany, z lekką tylko przewagą gospodarzy. Od stanu 19-18 dla Ósemki, siedlczanie odskoczyli jednak Legii i zwyciężyli 25-19.

Drugi set również był bardzo wyrównany, ale do stanu 20-21 prowadziła Legia. Nasz zespół obronił dwa setbole i w końcu sam miał okazję zakończyć seta wygraną, ale setbol nie został wykorzystany. Ostatecznie Ósemka wygrała 28-26.

Niestety, bardzo dobry początek trzeciego seta w wykonaniu gospodarzy sprawił, że szanse na wywiezienie punktów z Siedlec bardzo zmalały. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 15-7. Legioniści zniwelowali trochę straty (22-17), a od stanu 24-18 wyciągnęliśmy na 24-22, kiedy świetnie serwował Karpiński. Niestety Ósemka ostatecznie wygrała trzeciego seta i cały mecz.

Na trybunach zgromadziło się 800 widzów (nadkomplet), w tym ponad 100-osobowa grupa kibiców Legii, która fantastycznym dopingiem wspierała nasz zespół. Legia zagrała zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem i na tle najlepszej drużyny naszej ligi prezentowała się nieźle.

Autor: Raffi

Dodatki

Najbliższe spotkanie siatkarska Legia rozegra w Siedlcach z miejscową Ósemką. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 19. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!