Czołg AZS UW Warszawa
0-3
Sędzia główny

Niech ta passa trwa!

W 11. kolejce II ligi siatkówki Legia Warszawa wygrała w derbowym meczu z Czołgiem AZS UW 3-0. Pierwszy set legioniści wygrali do 21, w drugim długo trwała wyrównana walka, ale ostatecznie zakończył się on po myśli "Wojskowych". Trzecia odsłona okazała się być ostatnią, bo Legia wygrała do 17. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu legionistów.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gospodarze. Czołg AZS UW prowadził w pewnym momencie 10-6, jednak „Legioniści” szybko doprowadzili do remisu. Wyrównana gra z obu stron toczyła się aż do stanu 19-19. Końcówkę dzięki dobrej zagrywce i spokojnej grze „Wojskowi” wygrali zdecydowanie i w pierwszej partii triumfowali 25-21.

Drugi set miał podobny przebieg. Inaczej wyglądała jednak końcówka. Czołg AZS UW prowadził 22-20, miał nawet piłką setową, jednak „Wojskowi” wytrzymali psychicznie ten fragment meczu. Odważna podwójna zmiana trenera Pawła Rzepińskiego, trudna do przyjęcia zagrywka i kolejny set wygrany, tym razem 27-25.

Trzecią partię od początku kontrolowali „Wojskowi”. Konsekwentna, spokojna gra, mniej popełnionych błędów, zagrywka, z którą problem mieli gospodarze – to wszystko spowodowało, że cały czas na tablicy wyników kilka punktów więcej miała po swojej stronie siatkarska Legia. Po skutecznym bloku Mariusza Godlewskiego, nasi siatkarze mogli wznieść ręce w górze w geście triumfu. 25:17 i w całym meczu 3-0.

Tym samym Legia przeskoczyła dzisiejszych rywali w klasyfikacji rozrywek i z dorobkiem 14 punktów zajmuje obecnie 7. miejsce. Seria trzech zwycięstw za 3 punkty to najlepsza passa reaktywowanej przed zeszłym sezonem siatkarskiej sekcji Legii Warszawa. Okazja do jej przedłużenia już w najbliższą sobotę, 19 grudnia, kiedy to o godz. 17:00 nasza drużyna zmierzy się z UMKS MOS Wola Warszawa. Mecz odbędzie się w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20.