8. Polkowski
14. Budzyński
Sędzia główny Bilkowski

Dramatyczne zwycięstwo!

Po niezwykle dramatycznym spotkaniu siatkarze Legii pokonali wicelidera Wilgę Garwolin 3-2! Nasi zawodnicy wpierani byli fantastycznym dopingiem 500 osób, które zawitały w niedzielę do hali przy ul. Angorskiej. Przy stanie 0-2 w setach legioniści potrafili się podnieść i wygrali trzy kolejne partie.

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Szczucki (trener Legii): To dla nas bezcenne zwycięstwo, bo Garwolin jest dużo wyżej notowanym zespołem. Przegranie tego spotkania nie powodowało więc jakiejś tragedii, natomiast cieszę się, że udało się wymęczyć ten mecz. Po porażce w rozgrywkach juniorskich chłopcy są w strasznym dołku i ta wygrana jest szansą na odbudowanie psychiki. Bałem się, że moi zawodnicy mogą się nie podnieść, co było widać w pierwszych dwóch setach. Mieliśmy ustaloną konkretną taktykę, ale zaczęliśmy ją realizować dopiero od trzeciego seta. Chodzi tutaj o kierunki, sposób i rodzaj zagrywki, o założenia gry w bloku, na rozegraniu.
Widać było, że moi zawodnicy walczyli sami ze sobą, a nie z przeciwnikiem. W momencie gdy zaczęli grać swoje, przyniosło to efekt. Wygraliśmy zasłużenie, po bardzo fajnym meczu, w którym przegrywaliśmy już 0-2 w setach. Cieszę się bardzo. Mam nadzieję, że to będzie kolejny krok do rozwoju tej drużyny. Bardzo pomagał nam doping, szczególnie w tych trudnych momentach, kiedy się potrzebuje wsparcia. Kibice byli dziś siódmym zawodnikiem na boisku. Widać było, że w pierwszym secie kilku graczy Garwolina było mocno zdeprymowanych tym dopingiem, atmosferą. Grało nam się bardzo przyjemnie. Mam nadzieję, że pełna hala będzie już normą.