11. Pierzchalski
17. Płocki
Sędzia główny Ben, Lisiecki

Minimalnie gorsi

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w nowym sezonie siatkarze Legii przegrali we własnej hali z Ósemką Siedlce 2-3. Goście okazali się minimalnie lepsi wygrywając w tie-breaku. Pierwsze dwa sety to lekka przewaga gości, którzy bezlitośnie wykorzystywali nieporozumienia w szeregach warszawskiej drużyny. Nie pomagały liczne zmiany składu. W trzecim secie do głosu doszli wreszcie legioniści, w czym duża zasługa Pawła Mikołajczaka oraz obu centrów. W końcówce doszło jednak do horroru: od stanu 21-18 straciliśmy kolejno 6 punktów i dopiero nadludzkim niemal wysiłkiem udało się je odrobić. Doszło do gry na przewagi, w której legioniści obronili kolejne dwa meczbole i w końcu wygrali seta. Czwarta partia rozstrzygnęła się już na samym początku, gdy na zagrywce stanął rozgrywający Legii, Cezary Żyłkowski. Jego mocny serwis był praktycznie nie do odbioru przez graczy z Siedlec. Dopiero pomyłka przy stanie 7-0 (!) dla Legii zakończyła piekną serię. Mimo kilku momentów słabszej gry legioniści, pobudzeni sukcesem w poprzednim secie, nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii i wygrali do 16. Z dobrej strony pokazywali się doświadczony libero Adrian Dyżakowski i młody środkowy Łukasz Polański.

Tie break to początkowo również przewaga Legii, niestety od stanu 5-2 coś zacięło się w dobrze funkcjonującej od 2 setów maszynie i do głosu doszli ponownie, wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę fanów, siatkarze Ósemki. Od stanu 10-10 wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca. Przy stanie 13-14 Polański trafił zagrywką w siatkę i to oznaczało porażkę Legii. Jest to zarazem pierwszy zdobyty przez "wojskowych" punkt w tych rozgrywkach

Derby Mazowsza

W najbliższą sobotę o godzinie 16.30 siatkarze warszawskiej Legii zainaugurują sezon 2007/2008 przed własną publicznością. Na Angorską zawita beniaminek rozgrywek - Ósemka Siedlce, czyli zespół z zaprzyjaźnionego z naszym klubem miasta. Drużyna gości w gronie drugoligowców zastąpiła przed sezonem MKS MDK Warszawa. W poprzednich rozgrywkach występowała w lidze wojewódzkiej, walcząc bezskutecznie (porażki z MOS-em Wola) o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Po organizacyjnym wywalczeniu miejsca w II lidze w drużynie zaszły bardzo istotne zmiany, m.in: dołączyli do niej znani z wystepów w koszulce z "eLką": Michał Drabkowski i Kamil Burzec. Tak wzmocniona ekipa zanotowała w lidze na razie dwa zwycięstwa, pokonując przed wlasną publicznością GTS Gdańsk 3-1 oraz na wyjeździe Wilgę Garwolin 3-2. Obecnie w tabeli goście plasują się na trzecim miejscu. Podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego z kolei nie mieli udanego startu rozgrywek. Zarówno w Olsztynie, jak i Ostrołęce przegrali 0-3, mimo, że wyniki tych meczów równie dobrze mogły ułożyć się na korzyść młodych legionistów. W decydujących fragmentach setów zabrakło jednak konsekwencji w realizowaniu przedmeczowych założeń taktycznych i górą byli przeciwnicy.

Jednak przed własną - miejmy nadzieję, że liczną - publicznością jest ogromna szansa na przełamanie oraz zdobycie pierwszych punktów w sezonie. Zapoczątkowałyby one marsz legionistów w górę tabeli. Sobotnia potyczka to również okazja do zaprezentowania się przed własną publicznością dla wielu nowych zawodników w barwach Legii, którzy dołączyli do drużyny przed sezonem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na zapowiadające się szalenie interesująco siatkarskie derby Mazowsza. Oby głośny doping dla Legii pomógł jej w odniesieniu pierwszego ligowego zwycięstwa, które pozwoli opuścić dolne rejony tabeli. A więc pełna mobilizacja: sobota, 3 listopada, godz. 16.30, hala "Saska", ul. Angorska 2.

Autor: Stowarzyszenie Grupa 1916