Kowzowicz
Sędzia główny
Relacja

Słaby początek roku

Nie udała się inauguracja nowego roku siatkarzom Legii. Po słabym meczu podopieczni Wojciecha Szczuckiego ulegli przed około 120-osobową publicznością 1-3. Legioniści bardzo słabo spisali się w pierwszym secie ulegając 20-25. Szwankowała zagrywka i blok, dużo słabiej niż zwykle zagrali czołowi zawodnicy. Kilkanaście punktów zostało oddanych wręcz za darmo. W drugiej odsłonie gra wyglądała lepiej, pewnie bronił Dyżakowski, bezlitośnie atakował Polański, mniej było błędów i to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa 25-19. Decydującym momentem spotkania był trzeci set, w którym najpierw objęli prowadzenie goście, później legioniści (w tym secie szczególnie wyróżniał się Mikołajczak, który niestety dotąd zawodził) doprowadzili do wyrównania... by w końcówce nie wykorzystać trzech setboli - 31-33. W czwartej partii początkowo prowadzili Legioniści (ostatni raz 11-10), ale od rmeisu po 15 1-2 punktową przewagę uzyskali olsztynianie i ostatecznie wygrali 21-25.

Autor: Raffi

Zapowiedź

Podtrzymać serię

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie naszych siatkarzy odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 16 na Saskiej Kępie z AZS-em II Olsztyn. Akademicy to zdecydowanie drużyna w naszym zasięgu. W pierwszym spotkaniu olsztynianie byli górą (dwa sety zwyciężyli po grze na przewagi), więc w sobotę podopieczni Wojciecha Szczuckiego zrobią wszystko, aby udowodnić swoją wyższość. Będzie to ponadto okazja do podtrzymania zwycięskiej serii.

Autor: Bodziach