Statystyki z meczu z AZS AGH

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Mecz z AZS AGH Kraków Legia rozpoczęła w składzie: Holnicki-Szulc, Jaremkiewicz, Nawrot, Nędzi, Nowerski. Najdłużej na parkiecie przebywał Holnicki, 31:21 minuty. Najkrócej zagrał Rafał Piesio - równo 7 minut. Legioniści ponownie słabo rzucali za trzy punkty - w całym meczu trafili tylko 3 rzuty na 15 prób.

"Trójki" trafili Zajączkowski, Nawrot i Wojtyński. Ten ostatni ponownie nie może się jednak pochwalić najlepszą skutecznością, bowiem oddał aż 7 rzutów za 3. Za dwa punkty legioniści punktowali ze skutecznością 52,2%, co dało łączną skuteczność z gry na poziomie 44,3% - może i nie najlepszej, ale zdecydowanie lepszej niż gospodarze, którzy trafili tylko 12 z 60 oddanych rzutów (20 procent).

AZS wykonywał w całym spotkaniu aż 29 rzutów wolnych, z których trafił 22 (75,9%). Legioniści rzucali 12 razy i trafili 7 z nich (58,3%).

Przewaga Legii na tablicach nie podlegała dyskusji - nasz zespół zebrał 50 piłek, wobec 33 zbiórek rywali. Kolejny raz słabiej od przeciwnika wypadliśmy pod względem strat - nasi gracze tracili piłkę 21 razy, AZS - 14. To co na pewno działa na psychikę zawodników to... wspaniała liczba bloków naszych gracz - aż 11 (rekord w tym sezonie), wobec trzech AZS-u. Legioniści ponadto zaliczyli cztery wsady - po dwa Nowerski i Nędzi.

Patrząc na indywidualne statystyki naszych graczy, na wyróżnienie zasługuje Przemek Jaworski, który zagrał prawie 20 minut, trafił 3 z 4 oddanych rzutów z gry, zaliczył 9 zbiórek (3 w ataku), asystę, przechwyt i dwa bloki. Pod względem zbiórek identyczny wynik jak Jaworski miał Marcin Nędzi, tyle że ten przebywał na parkiecie o 13 minut dłużej.