Statystyki z meczu z Basketem Piła

Fatalna skuteczność (32,5%) z gry, lepsza od rywali gra na deskach (47 zbiórek, z czego aż 23 w ataku, przy 40 rywali) oraz mniejsza niż zazwyczaj liczba strat (10) - tak wyglądają statystyki niedzielnego meczu z Basketem Piła. Obie drużyny faulowały równie często (Legia 18, Basket 21), ale to zespół z Wielkopolski stracił trzech graczy za pięć przewinień.

Przed końcem spotkania za faule "spadli" Maryniewski, Morawiec i Rudnik. W Legii do końca meczu nie dotrwał tylko Rafał Piesio, który opuścił parkiet na 4 sekundy przed końcem pojedynku. To także efekt gry Legii szerokim składem - w zespole z Piły na parkiet nie wyszło dwóch graczy, a kolejny zagrał jedynie 24 sekundy.

Damian Cechniak na tablicach zebrał aż 19 piłek, z czego 13 w ataku. Do tego nasz środkowy zaliczył 4 bloki, trafił 6 z 10 rzutów z gry i 5/7 z rzutów wolnych. Nic dziwnego, że został wybrany przez trenerów MVP meczu.

W niedzielę nasz zespół fatalnie prezentował się w rzutach za 3 punkty - legioniści trafili tylko 5 z 34 rzutów (14,7%)! Najsłabiej pod tym względem wypadli Paweł Podobas (1/10), Rafał Piesio (0/3), Mikołaj Motel (0/3), a "Świder" i "Czarny" trafili po 2 rzuty na 8 prób. Dobrze, że obaj trafili w ostatnich minutach...

Najdłużej na boisku przebywał Rafał Piesio, który pod nieobecność Rafała Holnickiego zagrał 38 minut i 34 sekundy. Niewiele odpoczynku miał także Cechniak (33:49 min.). Powyżej 20 minut zagrali także Paszkiewicz (28:31), Podobas (25:42), Zapert (24:55) i Świderski (20:49). Tym razem najkrócej zagrali Przemek Jaworski (2:59), Bartek Ornoch (3:35), Bartek Bojko (5:03) i Mikołaj Motel (6:29).

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 8-5, 18-10, 24-24, 29-29, 37-37, 40-45, 53-61, 71-69

Punkty po stratach: 18-9
Punkty spod kosza: 30-36
Punkty drugiej szansy: 26-18
Punkty po szybkim ataku: 16-14
Punkty zmienników: 12-13
Najwyższe prowadzenie: 8 - 14
Najwyższa seria punktowa: 7-0 (60-62) - 11-0 (40-54)