Paweł Stolarski 41
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Luis Rocha 16
46' Joel Valencia 11
Andre Martins 24
Bartosz Kapustka 67
46' Michał Karbownik 14
61' Mateusz Cholewiak 17
61' Rafael Lopes 21
Kacper Tobiasz 59
Josip Juranović 2
Igor Lewczuk 5
61' Tomas Pekhart 9
46' Paweł Wszołek 22
46' Bartosz Slisz 99
61' Luquinhas 82

Wymęczony awans

Legia Warszawa po wyjątkowo słabym spotkaniu pokonała Widzew Łódź i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jedynego gola strzelił kilka minut po rozpoczęciu spotkania Mateusz Cholewiak. Tego dnia kibice nie mogli zobaczyć zbyt wielu ciekawych akcji. Przez 90 minut sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla piłkarzy Legii. Już kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra do siatki rywali trafił Mateusz Cholewiak. Pomocnik wykorzystał indywidualną akcję Michała Karbownika, który odważnie pobiegł lewą stroną i podał do niego piłkę, którą po chwili wpakował do siatki precyzyjnym uderzeniem z półwoleja. Wydawało się, że szybkie otwarcie wyniku będzie z pożytkiem dla poziomu widowiska środowego meczu. Niestety, nic bardziej mylnego. Od tamtej pory legioniści bardziej cofnęli się na swoją połowę, natomiast pierwszoligowcy kompletnie nie mieli pomysłu na sforsowanie ich szczelnej obrony.

Widzew częściej jednak pojawiał się na połowie Legii. Gospodarze szukali swoich szans w prostopadłych podaniach, jednak nie udawało im się zaskoczyć mistrzów Polski. Dopiero na cztery minuty przed przerwą łodzianie wypracowali sobie doskonałą okazję na doprowadzenie do wyrównania. Marcin Robak zagrał daleką piłkę do Dominika Kuna, który znakomicie wypatrzył obiegającego go Łukasza Kosakiewicza. Obrońca Widzewa wbiegł w pole karne i jego płaski strzał przeleciał obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Misztę. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już żadnej groźnej sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem faworyzowanych gości.

W drugiej połowie tempo gry nie poprawiło się. Mecz nadal nie stał na zbyt wysokim poziomie, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Momentami wydawało się, że wynik... jest satysfakcjonujący dla każdej ze stron. W 74. minucie Widzew oddał pierwsze celne uderzenie na bramkę Legii w tym meczu. Z dystansu z półwoleja piłkę kopnął Patryk Mucha i pewnie na linii zachował się Cezary Miszta. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry szczęścia spróbował z kolei wprowadzony Daniel Mąka. Zabrakło mu jednak nieco precyzji.

Minuta po minucie

16:55 - Za 45 minut początek meczu z Widzewem. Skład mistrzów Polski dzisiaj mocno odmieniony względem ostatniego ligowego spotkania.
17:05 - Swoje szanse dostali również ci, którzy nie mogli ostatnio liczyć na występy - Mateusz Cholewiak i Luis Rocha
17:16 - Nieco ponad rok temu Legia zmierzyła się na tym stadionie z Widzewem na tym samym etapie rozgrywek o Puchar Polski. Wówczas górą byli piłkarze ze stolicy, którzy wygrali 3-2.
17:33 - Dzisiaj stadion świeci pustkami, co jest rzadkim widokiem, jeśli chodzi o mecze Legii z Widzewem
17:38 - Zawodnicy szykują się już do wyjścia na boisko
17:39 - I wychodzą. Widzew na biało jako pierwszy, Legia dzisiaj na zielono

1' - Początek pierwszej połowy
1' - Gramy!
2' - Zaczęła Legia, która spokojnie utrzymuje się przy piłce
2' - Faul w środku pola. Jędrzejczyk powalił na ziemię Fundambu
3' - Teraz swoją akcję buduje Widzew. Legioniści nie zamierzają jednak czekać na swoich rywali i atakują ich pressingiem
4' - Grudniewski zagrał ręką i będzie rzut wolny. Chyba jednak zbyt daleko, aby spróbować strzału na bramkę
5' - Piłkę ustawił Martins... Strzał... ale nad poprzeczką
6' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
6' - Gol dla Legii!
7' - Ofensywne wejście Karbownika, który pobiegł lewą stroną. Piłka trafiła do Cholewiaka, który uderzeniem z półwoleja pokonał bramkarza Widzewa
7' - Strzelec gola: Mateusz Cholewiak (Legia)!
8' - Znakomicie otwarte spotkania przez legionistów, którzy będą mogli grać teraz dużo spokojniej.
9' - Widzew będzie musiał zaatakować zdecydowanie śmielej. Legia natomiast potrafi i lubi grać z kontry, co pokazała już niejednokrotnie
10' - Dalekie podanie jednego z obrońców, ale dobre zachowanie Jędrzejczyka. Teraz faul w środku pola i od rzutu wolnego legioniści
11' - Spokojne wycofanie do Miszty. Młody bramkarz wybija jednak niedokładnie
11' - Możdżeń sprytnie przerzucił piłkę ponad obrońcami Legii, ale nie doszedł do niej Patryk Stępiński
14' - Fundambu przejął piłkę na środku pola i przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów. Po chwili znalazł się w polu karnym... gwizdek i... Faul w ataku
16' - Nieco częściej przy piłce jest teraz Widzew. Legioniści nieco cofnęli się na swoją połowę
16' - Ładna akcja Legii, ale wszystko niecelny uderzeniem zakończył Kapustka
17' - Żółta kartka: Patryk Mucha (Widzew)
17' - Karbownik popędził środkiem pola, dograł do Lopesa ten do Slisza, który wypatrzył Kapustkę... Szkoda, bo to była dobra okazja na oddanie celnego strzału
18' - Legia buduje kolejny atak. Martins do Kapustki. Faul na środku boiska
19' - Po strzelonym golu tempo gry wyraźnie spadło. Legia szuka okazji, aby zadać kolejny cios swojemu przeciwnikowi
19' - Valencia zablokował dośrodkowanie jednego z rywali i będzie aut
19' - Możdżeń zza pola karnego i piłka w dosyć znacznej odległości przeleciała ponad poprzeczką
20' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
21' - fot. Woytek / Legionisci.com
21' - Lopes zatrzymany na skrzydle
23' - Aut dla Legii. Stolarski, Kapustka i wycofanie do środkowych obrońców
23' - Miszta dalekie wybicie w kierunku Lopesa. Portugalczyk jednak na spalonym
25' - Valencia pokazał się na prawej stronie. Za chwilę piłka trafiła do Rochy, którego dośrodkowanie było zbyt słabe. Sytuację ratował jeszcze Lopes, ale spokojna interwencji Miłosza Mleczki
26' - Ładna akcja Legii, ale Widzew zdołał zażegnać niebezpieczeństwo
26' - Rocha pobiegł lewą stroną, podał do Kapustki, który źle przyjął jednak piłkę
27' - Prochownik sfaulował Stolarskiego i rzut wolny dla gości
28' - Jeden z nielicznych ataków Widzewa. Możdżeń podał prostopadle do Kuna. Ten jednak na spalonym
30' - Bardzo niedokładnie podanie jednego z graczy Widzewa. Piłka przy nodze Miszty
32' - Nierozważne podanie piątkę Kapustki omal nie zakończyło się groźną kontrą, ale wszystko wyjaśnił Wieteska
32' - fot. Woytek / Legionisci.com
33' - Błąd w podaniu popełnił Valencia, który jednak od razu starał się odzyskać piłkę
33' - Kun pada w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy!
33' - Będzie ta sytuacja sprawdzana na VARze
34' - Nic nie było i gramy dalej
35' - Kapustka szczęśliwie zatrzymany przez Fundambu na tyle, że Legia nie dostała nawet rzutu rożnego
36' - Kapustka niepotrzebnie wbiegł między trzech rywali i stracił piłkę
37' - Trzeba przyznać, że jak na razie bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo
37' - Dalekie podanie do Lopesa i pewne wyjście na przedpole bramkarza Widzewa
37' - Robak znalazł się w polu karnym i dobrze piłkę spod nóg wygarnął mu Wieteska
39' - Dużo niedokładności po dwóch stronach. Wszystko zakończyło się autem dla Widzewa na wysokości pola karnego
42' - Znakomita szansa dla Widzewa
42' - Robak świetnie podał do Kuna, ten prostopadle podał do Kosakiewicza, który miał przed sobą niemal tylko Misztę i posłał piłkę obok słupka
42' - Wszystko zaczęło się niestety od kolejnej straty na własnej połowie Joela Valencii
44' - Miszta złapał dośrodkowanie i chciał od razu uruchomić Lopesa. Podanie było dokładne, ale Portugalczyk miał problemy z opanowaniem piłki
46' - Ostatnie minuty pierwszej połowy. Od kilkunastu minut częściej na połowie rywala są widzewiacy
46' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach, dając zawodnikom sygnał do zejścia do szatni. Legia prowadzi po bramce Cholewiaka, chociaż swoją grą z całą pewnością nie porywa
Wracamy za kwadrans!

45' - Zmiana Legia: Michał Karbownik Bartosz Slisz
45' - Zmiana Legia: Joel Valencia Paweł Wszołek
46' - Początek drugiej połowy
50' - Prochownik faulował Solarskiego na połowie Legii
51' - Bardzo spokojny początek drugiej połowy
52' - Teraz przerzut do Wszołka, ten odegrał do Stolarskiego, ale gospodarze przerwali tę akcję
54' - Kapustka faulował Możdżenia z prawej strony boiska, ale daleko od bramki
54' - Słaby i niecelny strzał Prochownika, Miszta łapie piłkę
55' - Trzeba przyznać, że w dosyć ciężkich warunkach rozgrywane jest dzisiejsze spotkanie - jest 0 stopni, a temperatura odczuwalna o 2-3 stopnie niższa
56' - Zablokowane dośrodkowanie Cholewiaka z lewej strony, od bramki gospodarze
57' - Niezłe zagranie widzewiaków przed bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego
58' - Zmiana Widzew: Robert Prochownik Michael Ameyaw
59' - Złe zachowanie Martinsa i strata w środku boiska, Robak popędził lewą stroną, ale nic ciekawego z tej akcji nie wyszło
60' - Legioniści w ataku pozycyjnym
61' - Na spalonym Lopes
62' - Zmiana Legia: Rafael Lopes Tomas Pekhart
62' - Zmiana Legia: Mateusz Cholewiak Luquinhas
64' - W wolnym tempie rozgrywane jest to spotkanie i niestety brak jakiś ciekawszych sytuacji
64' - Robak próbował wyjść z akcją, ale faulował w tej sytuacji Jędrzejczyka
67' - Faulowany Martins, trzyma się za plecy
68' - Szybka akcja Kuna, przerwana przez Rochę
69' - Zmiana Widzew: Merveille Fundambu Daniel Mąka
71' - Dobry odbiór Luquinhasa, prostopadła piłka do Pekharta, jednak ten nie połapał się w zamiarach kolegi i strata piłki
75' - Próba dalekiego zagrania, ale Jędrzejczyk był na posterunku
75' - Strzał Muchy z dystansu - Miszta nie miał żadnych problemów z obroną
77' - Rzut rożny dla Legii
78' - Niezbyt dobre wykonanie stałego fragmentu, ale nadal przy piłce goście
79' - Strzał Luquinhasa nie zaskoczył bramkarza
80' - Kolejny rzut rożny dla Legii
82' - Zmiana Widzew: Dominik Kun Henrik Ojamaa
82' - Zmiana Widzew: Marcin Robak Karol Czubak
82' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
86' - I kolejny korner, do piłki podchodzi Kapustka
87' - Ponownie niezbyt dobre wykonanie
87' - Żółta kartka: Bartosz Slisz (Legia)
87' - Slisz faulował wychodzącego z kontrą widzewiaka, za co został ukarany żółtą kartką
88' - Daniel Mąka próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Misztę, ale uderzył niecelnie
90' - Jeszcze jeden rzut rożny dla Legii
90' - Dobre dośrodkowanie i niezły, choć niecelny strzał Wieteski głową
91' - Żółta kartka: Krystian Nowak (Widzew)
92' - Jeszcze 2 minuty potrwa to niezbyt ciekawe spotkanie
93' - Koniec meczu!

Legia wygrywa z Widzewem 1-0 i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na nasze kolejne relacje