Polska 1-2 Kolumbia

Woytek - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 1-2 w towarzyskim spotkaniu rozegranym na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Goście objęli prowadzenie w 19. minucie. Strzałz rzutu wolnego odbił się od nogi Murillo i zmylił Artura Boruca. W 63. minucie koszmarny błąd popełnił Tomasz Kuszczak. Piłkę od bramki wybijał bramkarz Kolumbii Martínez i... piłka przelobowała polskiego golkipera. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Polski strzelił Ireneusz Jeleń.
0-1 - 19 min. Elkin Murillo
0-2 - 63 min. Luis Enrique Martínez
1-2 - 91 min. Ireneusz Jeleń

Skład Polski: Artur Boruc (46' Tomasz Kuszczak) - Marcin Baszczyński (85' Dariusz Dudka), Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow - Kamil Kosowski (46' Grzegorz Rasiak), Radosław Sobolewski (46' Arkadiusz Radomski), Mirosław Szymkowiak, Jacek Krzynówek - Maciej Żurawski (82' Paweł Brożek), Euzebiusz Smolarek (64' Ireneusz Jeleń).

Skład Kolumbii: Luis Enrique Martínez - Pablo Cesar Pachon Henao, Andres Felipe Orozco, Alvaro Francisco Najera Gil, Javier Arizala Caicedo (71' Oscar Passo) - Fredy Alejandro Guarín Vasquez (77' Steven Velez), Fabian Vargas (67' Edwin Valencia), Luis Yanes, Jaime Castrillón (42' John Edwis Viafara) - Jose Moreno Mora, Elkin Murillo (46' Jairo Patino).

Żółte kartki: Bąk, Radomski, Jeleń - Castrillon, Viafara, Vargas.
Sędzia: Zsolt Szabo (Węgry).