REKLAMA

481. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku ABJ Sport przy Łazienkowskiej 1/3 róg Czerniakowskiej, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 481 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Temat tygodnia - Transfery. "Nowi 'Gringos'". "Jeden młody, drugi już doświadczony. Obaj nowi Brazylijczycy, Hugo da Silva Alcantara i Elton Rodrigues Brandao, porządnie dostają w kość na zgrupowaniu we Wronkach i przyznają, że nigdy w życiu tak ostro nie trenowali. Kibice zastanawiają się, czy ich transfery 'wypalą' tak samo, jak sprowadzenie Edsona i Rogera. Korzystając z uprzejmooeci menedżera Mariusza Piekarskiego, rozmawialioemy z nimi w trakcie obozu w Wielkopolsce."
- Będzie hit? - "Teraz Radović". "Brazylijczycy Elton i Hugo nie będą ostatnimi wzmocnieniami warszawskiej Legii przed nieuchronnie zbliżającą się batalią o Ligę Mistrzów. Trio Wdowczyk-Piekarski-Jóźwiak intensywnie pracuje nad kolejnymi transferami. Do Warszawy trafi prawy pomocnik Partizana i serbskiej młodzieżówki, Miroslav Radović."
- Sparing: Groclin - Legia 0:2 - "Ciężkie nogi". "W niedzielę o godzinie 16:02 legioniści zainaugurowali mecze kontrolne. Na sam początek, mimo naprawdę ciężkich treningów, bez problemu pokonali na jej terenie Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski 2:0. Gole zdobyli Piotr Włodarczyk i młody Jakub Polniak, który szybko może się przebić do pierwszej drużyny."
- Wokół meczu - Elton pod lupą i taktyka Legii
- Reportaż: Legia we Wronkach - "Z uśmiechem na ustach". "Po fuzji Amiki z Lechem Poznań, we Wronkach nie ma już I-ligowej drużyny. Pozostało po niej bardzo dobre zaplecze treningowo-hotelowe i szkoda, by nie było wykorzystywane. Między innymi z tego powodu sztab szkoleniowy warszawskiej Legii postanowił naładować akumulatory w tym wielkopolskim miasteczku. I nawet meszki nie gryzą tu tak, jak przed laty, choć to bardziej zasługa srogiej zimy niż cudownych preparatów."
- Piotr Włodarczyk - "Koniec z horrorami". "Każdy kibic Legii bardzo dobrze zna tego piłkarza. Nie ma chyba sympatyka mistrzów Polski, który choć raz nie zaklął w myślach, kiedy Piotr Włodarczyk nie wykorzystał dobrej okazji do strzelenia bramki. Ale popularny 'Władeczek' obiecuje, że teraz już tak nie będzie i bardzo ciężko pracuje na zgrupowaniu we Wronkach aby spełnić swoją obietnicę."
- Pamiętnik "Kiełbika" - "Cztery Red Bulle". "Legioniści ciężko trenują na zgrupowaniu we Wronkach, gdzie ładują akumulatory przed nadchodzącym sezonem. Wśród nich oczywiście Tomasz Kiełbowicz, który – podobnie jak jego koledzy – każdą wolną chwilę stara się wykorzystać na wypoczynek po katorżniczych zajęciach."
- Raport: Liga Mistrzów - "Islandia lub Estonia". "Estoński TVMK Tallin lub islandzki Fimleikafelag Hafnarfjarar będzie pierwszym rywalem Legii w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Legionioeci najpierw zagrają na wyjeździe (25 lub 26 lipca), a potem u siebie (1 lub 2 sierpnia)."
- Legioniści o losowaniu - "Zadowoleni". "Choć z punktu widzenia Legii najistotniejsze jest losowanie III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, to już dzień przed nim w czasie zajęć trwały ożywione rozmowy na temat rywala, jakiego może przydzielić im los. Nie mieli większych życzeń. Nie chcieli jedynie trafić na Austrię Salzburg i Mladę Boleslaw – najsilniejsze drużyny spośród zespołów nierozstawionych w II rundzie."
- Relacja: Mundial - "Kończ Waść...". "W meczu z Kostaryką Polacy grali o zachowanie twarzy. Wygrali, ale twierdzenie, że mogą do kraju wracać z podniesioną głową jest co najmniej dyskusyjne. O naszym udziale w mundialu warto pamiętać jedynie z powodu wspaniałych kibiców, bo pod względem sportowym zaprezentowaliśmy się fatalnie!"
- Fotoreportaż - Legia na mundialu. "Jesteśmy zawsze tam...". "...gdzie nasza Legia gra. Ale nie tylko. Na stadionie w Hanowerze, tak samo jak w Gelsenkirchen czy Dortmundzie, bez trudu wypatrzylioemy kilkudziesięciu fanów Legii, dopingujących naszą reprezentację, wywieszone zostały też dwie flagi. Cóż, planujemy wycieczki w Lidze Mistrzów, ale mundial to mundial!"
- Wspomnienia kibica - "W obronie idola" - wspomina Wiktor Bołba
- Liga ultras - podsumowane. U siebie: Korona i Legia
- Z Łazienkowskiej - Gdyby nie ten stadion; Lekki uraz Choto; Drugie zgrupowanie - Tour de France; Fizykoterapia Dawida Janczyka; Boruc na Łazienkowskiej - bilety na Celtic; W hołdzie Trenerowi Tysiąclecia - miejsce Górskiego zastrzeżone; Rusza sprzedaż karnetów - nowe ceny.
- Nowa formuła konkursu NL - do wygrania: odzież A&T, płyty DVD oraz szaliki Legii
- Felietony - Piątek i Kowalski
- Poster - kalendarz na lipiec - Łukasz Surma
- Zdjęcie tygodnia - Legia na mundialu
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Polecamy!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.