REKLAMA

Dziś sparing z ŁKS Łomża

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Już dziś o godzinie 14:00 legioniści rozegrają kolejny sparing podczas przygotowań do sezonu 2006/2007. Po spotkaniu z Celtikiem Glasgow, tym razem wojskowi zmierzą się z ŁKS-em Łomża. W ubiegłym sezonie drużyna z Łomży zanotowała największy sukces w swej historii – awans do drugiej ligi. Paradoksalnie może to być bardzo niekorzystne dla klubu, gdyż nie ma on dostatecznego zaplecza finansowego na występy na tym szczeblu rozgrywek.

ŁKS Łomża w sezonie 2006/2007 będzie beniaminkiem drugiej ligi. Klub z Łomży, zdobywając 71 punktów, zdeklasował wszystkich przeciwników w grupie 1 III ligi. W grupie tej występowały także zdegradowane do IV ligi rezerwy warszawskiej Legii. ŁKS w 28 meczach przegrał tylko raz. Ku zaskoczeniu, lepsza od łomżan okazała się tylko Legia II. Po golach Jakuba Polniaka i Mirko Poledicy, 25 marca wygrała w Łomży 2-1. Rezerwy Legii miały swoisty patent na klub z Łomży. W jesiennym meczu obu klubów padł bowiem remis 1-1 (gola dla wojskowych strzelił Dariusz Zjawiński). Jest to tym bardziej warte uwagi, gdyż w 28 spotkaniach łomżanie aż 22 razy zdobyli komplet punktów, 5 razy podzielili się nimi z przeciwnikami i tylko raz przegrali. Najskuteczniejszym strzelcem świeżo upieczonego drugoligowca był zaś Marcin Truszkowski, który 12 razy trafiał do siatki.

Kibice ŁKS-u Łomża przeżywają obecnie problemy, które są bliźniaczo podobne do naszych. Stadion ŁKS-u miał zostać wyremontowany, ale zgłosiła się tylko jedna firma. Jej projekt, zdaniem władz Łomży, zawiera błędy i prawdopodobnie zostanie odrzucony. Kibice z Łomży przygotowali się więc do tego, że z powodu remontu kilka spotkań ich klub będzie musiał rozegrać poza Łomżą. Ostatnio pojawiły się jednak plotki, że stadion w Łomży zostanie warunkowo dopuszczony do rozgrywek w II lidze. Nie są to jedyne problemy klubu. Kilka dni temu pojawiła się nawet możliwość, że łomżanie nie zgłoszą klubu do rozgrywek drugoligowych. Problemem były pieniądze, a dokładniej ich brak. Jakby tego było mało, z klubu chciał odejść jego prezes Józef Kosiorek, gdy w klubie pojawiły się problemy finansowe. Ostatecznie dzięki pomocy miasta i lokalnego browaru utworzono nowy zarząd, co daje klubowi nadzieje na przyszłość. To chyba jedyna dobra wiadomość dla trenera łomżan, którym jest Jerzy Engel junior, prywatnie syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Engela. Szkoleniowiec zapewnia, że nawet bez wzmocnień jest w stanie zapewnić Łomży pozostanie w II lidze. Jednak kadra ŁKS-u jest stale osłabiana, gdyż zawodnicy niepewni swego bytu, szukają nowych pracodawców. Ostatnio doszło nawet do tego, że piłkarze w ogóle nie trenowali, a w zespole pozostało zaledwie siedmiu zawodników. Odwoływano również kolejne sparingi. Wygląda jednak na to, że sytuacja została opanowana, skoro łomżyński klub zdecydował się zagrać z mistrzem Polski.

Spotkaniem z Łomżyńskim Klubem Sportowym legioniści zakończą polską cześć przygotowań do nowego sezonu. Kolejne spotkania rozegrają na zgrupowaniu we Francji. Tam czekają ich potyczki z renomowanymi przeciwnikami. Jako pierwszy formę piłkarzy z "eLką" na piersi sprawdzi Olympique Marsylia.

Ze spotkania z ŁKS-em Łomża przeprowadzimy relację na żywo na Legia.TV Wynik będzie można także na bieżąco sprawdzać w telefonie na wap.legialive.pl.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.