Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota nie była szczęśliwa zarówno dla Legii, jak i dla naszych przyjaciół. W takim samym stosunku co my w Łodzi, przegrała wczoraj Pogoń w Płocku. Zagłębie Sosnowiec mimo przewagi optycznej przegrało z "Hydrozagadką" 0-1, tracąc bramkę w ostatniej minucie po błędzie swojego bramkarza. Natomiast Den Haag mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia, przegrał na inaugurację sezonu 2-3 z Heerenveen.

W niedzielę porażki w wyjazdowym meczu doznała Olimpia Elbląg.
I liga: Wisła Płock 2-1 Pogoń Szczecin
W ostatnich dwóch meczach szczecinianie zdobyli 4 punkty i to pozwalało na optymizm przed meczem w Płocku. Niestety "Portowcy" pierwszą bramkę stracili już w 14 minucie. W drugiej połowie, za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Daniel i nasi przyjaciele przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu. Wykorzystał to Michalek na trzy minuty przed końcem meczu. Pogoń odpowiedziała jedynie trafieniem Danilo w ostatniej minucie.
Kibiców Pogoni dotarło do Płocka ok. 200.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-1 Zawisza Bydgoszcz S.A.
Piłkarze Zagłębia nie sprostali liderowi II ligi, który ma ambitne plany, aby awansować do ekstraklasy. Sosnowiczanie dominowali na boisku, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować strzeleniem bramki. W doliczonym czasie gry jedynego gola meczu zdobył dla gości Tomasz Bekas, który wykorzystał błąd doświadczonego Jakuba Wierzchowskiego.
Fani Zagłębia wywiesili na płocie transparent "Zawisza jest jeden IV-ligowy" oraz drugi... już mniej kulturalny, sugerujący że trener gości niebawem trafi za kratki razem z "Fryzjerem". Mecz obserwowało 4 tysiące kibiców, w tym siedmioosobowa grupa Hydrozagadkowiczów.

Eredivisie: Den Haag 2-3 SC Heerenveen
Nowy sezon rozpoczęto w Holandii. Przez większą część meczu gospodarze mogli być zadowoleni z przebiegu wydarzeń na boisku. Niestety ostatecznie z wygranej cieszyli się goście. Najpierw w 40 minucie na 1-0 bramkę zdobył Rankovic. Wyrównał minutę później Bosveldt. Po godzinie gry Haga znów odzyskała prowadzenie, gdy Tininho skutecznie egzekwował rzut karny. Niestety 8 minut przed końcem Heerenveen wyrównało, a w ostatniej minucie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę.

III liga: KS Paradyż 1-0 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii po wygranej przed własną publicznością musieli uznać wyższość Paradyża w meczu wyjazdowym. Jedyną bramkę zdobył w 18 minucie Rafał Kubiak, skutecznie egzekwując rzut karny.

Liga okręgowa: CWKS Legia 1-5 KS II Piaseczno
W meczu rozegranym na stadionie Ursusa, piłkarze CWKS przegrali drugie spotkanie w sezonie. Porażka z rezerwami Piaseczna była dotkliwa, bowiem przyjezdni zaaplikowali naszej drużynie aż pięć bramek, tracąc zaledwie jedną.