MŚ pięcioboistek: Kolejne złoto legionistek!

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Polska zdobyła złoty medal w sztafecie w rozgrywanych w Gwatemali mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym. Podopieczne trenera Stanisława Pytla: Paulina Boenisz, Marta Dziadura (obie Legia Warszawa) i Edyta Małoszyc (ZKS Drzonków) uzyskały 5364 pkt i wyprzedziły Wielką Brytanię - 5220 oraz Rosję - 5128.
Polki wraz z Rosjankami okazały się najlepsze w turnieju szpadzistek i po dwóch konkurencjach: strzelaniu i szermierce wyszły na prowadzenie. Nieco straciły w pływaniu, ale za to jako jedyne bezbłędnie pokonały parkur. W jeździe konnej wywalczyły komplet - 1200 pkt i do biegu 3 x 1500 m wystartowały z drugiej pozycji, ze stratą 16 s do prowadzących Rosjanek, a tylko siedem sekund przed Brytyjkami.

"Biało-czerwone" pobiegły perfekcyjnie i tę konkurencję również wygrały. Boenisz wyprzedziła Rosjankę Sirotkinę już na pierwszej zmianie, a jej koleżanki stopniowo powiększały przewagę. Brytyjki wyszły na drugą pozycję kilkaset metrów przed metą.

Jest to trzeci tytuł polskich pięcioboistek w tych mistrzostwach. Na najwyższym stopniu podium stanęły wcześniej Marta Dziadura oraz drużyna (Dziadura, Boenisz, Sylwia Czwojdzińska).