IV liga: Legia II 2-1 Hutnik

Raffi i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

O godzinie 12 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej rozpoczął się mecz rezerw Legii z Hutnikiem Warszawa. "Wojskowi" objęli prowadzenie w 16. minucie, kiedy to Adrian Paluchowski wykorzystał długie podanie Trochima. W 28. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony bramkę głową z bliskiej odległości strzelił Szymaniak. Od 60. minuty legioniści grali w 10, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Rafalski. Mimo to w 83. minucie Legia objęła prowadzenie 2-1 po golu Wociala, które utrzymała do końca meczu. Spotkanie oglądało około 150 osób.

Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Adama Polaka

Na początku spotkania dwie sytuacje miał Hutnik, ale goście nie potrafili wykorzystać sytuacji sam na sam, a strzał z rzutu wolnego przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Po kwadransie przewagę zaczęła osiągać Legia. Majkowski w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Dwie minuty później Adrian Paluchowski wykorzystał długie podanie Trochima i zrobiło się 1-0. W 22. minucie "Paluch" po raz drugi trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Goście doprowadzili do wyrównania w 28. minucie. Po rzucie wolnym z główki piłkę do siatki skierował Szymaniak. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry ładnie w okienko z rzutu wolnego uderzał Marcin Smoliński, jednak bramkarz zdołał wypiąstkować futbolówkę. W 43. minucie żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał Rafalski.

W przerwie w drużynie Legii nastąpiła jedna zmiana - Marcina Smolińskiego zastąpił Daniel Jezierski. W 55. minucie Rafalski w zamieszaniu podbramkowym strzelił nad poprzeczką. Kilka minut później z rzutu wolnego również nad poprzeczką uderzał Jezierski. Od 60. minuty Legia grała w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartką został ukarany Piotr Rafalski. Od tego momentu goście uzyskali przewagę. W 66. minucie mieli świetną okazję po błędzie Rawy, który nie trafił w piłkę w polu karnym, a napastnik Hutnika, mając przed sobą tylko bramkarza, trafił w słupek. W tej samej minucie nastąpiły dwie roszady w Legii - Ogórka i Majkowskiego zastąpili Świdzikowski i Okińczyc. W 78. minucie za strzelca pierwszej bramki Adriana Paluchowskiego wszedł Jakub Polniak. Siedem minut przed końcem spotkania Legia strzeliła gola na 2-1. W zamieszaniu podbramkowym Trochim wyłożył piłkę Wocialowi, który z powietrza skierował ją do siatki.

Legia II Warszawa 2-1 (1-1) Hutnik Warszawa
1-0 - 16 min. Paluchowski
1-1 - 28 min. Szymaniak
2-1 - 83 min. Wocial

Skład Legii: Gostomski - Wocial, Rafalski, Jędrzejczyk, Woźniak - Trochim, Ogórek (Świdzikowski), Rawa, Smoliński (46' Jezierski) - Majkowski (66' Okińczyc), Paluchowski (78' Polniak).

Żółte kartki: Rafalski (dwie, Legia)
Czerwone kartki: Rafalski (Legia)